Editörler : Pangaea
18 Nisan 2021 16:01

Mülakata nasıl hazırlanmalıdır??

Arkadaşlar mülakata hazırlanırken piyasadaki mülakat konu anlatım kitapları yeterli olur mu? Ben paragon yayıncılığın kitabını aldım ona bakacağım fakat ayrıca eğitim bilimleri vs çalışmalı mıyım?

Esrükk
Memur
18 Nisan 2021 18:03

hocam , tabi herkesin kendi kararı ama ben mülakatta çalışılabilecek bir şey göremiyorum. rastgele zarf çekiyorsunuz ve ne geleceği tamamiyle şansınıza bağlı. sorular hem çok kolay hem de aldığınızı verecekler. ayrıca sorulardan 2 tanesi yorum sorusu ne cevap verdiğiniz önemli değil yani, kendinizi iyi ifade edin yeter. benim arkadaşım 4 sorunun 3'üne yanlış cevap verdi, aynı puanı aldı. hiç mülakatla ilgili kitap almadım almayı da düşünmüyorum zira gereksiz bilgiyle dolu. geçen yıl yanımdaki biri dünyanın bilmem neresinde 4 yılda bir kere düzenlenen portakal festivalini biliyordu :)

Damlaogretmn
Aday Memur
18 Nisan 2021 19:04

Anladım hocam teşekkürler. Daha önce mülakat deneyimim olmadığı için gerginim biraz ne sorarlar bilemezsek ne olur vs

Esrükk, 3 yıl önce

hocam , tabi herkesin kendi kararı ama ben mülakatta çalışılabilecek bir şey göremiyorum. rastgele zarf çekiyorsunuz ve ne geleceği tamamiyle şansınıza bağlı. sorular hem çok kolay hem de aldığınızı verecekler. ayrıca sorulardan 2 tanesi yorum sorusu ne cevap verdiğiniz önemli değil yani, kendinizi iyi ifade edin yeter. benim arkadaşım 4 sorunun 3'üne yanlış cevap verdi, aynı puanı aldı. hiç mülakatla ilgili kitap almadım almayı da düşünmüyorum zira gereksiz bilgiyle dolu. geçen yıl yanımdaki biri dünyanın bilmem neresinde 4 yılda bir kere düzenlenen portakal festivalini biliyordu :)

Esrükk
Memur
18 Nisan 2021 21:41

zorlandığınız soru olduğunda komisyon üyeleri yardımcı oluyor , ipuçu veriyor. dediğim gibi sorular kolay ve yoruma dayalı. bilemezseniz de bir şey olmaz. aleni bir şekilde terör bağlantınız yoksa komisyondaki hocalara sövmezseniz ve kontenjandaysanız meb'in yeni öğretmenlerinden birisiniz artık.

Damlaogretmn, 3 yıl önce

Anladım hocam teşekkürler. Daha önce mülakat deneyimim olmadığı için gerginim biraz ne sorarlar bilemezsek ne olur vs

Damlaogretmn
Aday Memur
18 Nisan 2021 22:56

Tamamdır Sağ olun hocam :)

Esrükk, 3 yıl önce

zorlandığınız soru olduğunda komisyon üyeleri yardımcı oluyor , ipuçu veriyor. dediğim gibi sorular kolay ve yoruma dayalı. bilemezseniz de bir şey olmaz. aleni bir şekilde terör bağlantınız yoksa komisyondaki hocalara sövmezseniz ve kontenjandaysanız meb'in yeni öğretmenlerinden birisiniz artık.

psikolojikdanışman42
Genel Müdür
19 Nisan 2021 01:24

takım elbisemi ve kunduralarımı giyip, kravatımı takarak bilgisayar ekranının karşısına geçme alıştırması yapıyorum ben mütemadiyen. onun haricinde başka bir hazırlığa çok da gerek yok gibi. herkese ya puanını yuvarlayıp verecekler ya da 60-

piranhags
Şef
19 Nisan 2021 17:13

heyecan yapmayın hocam

mhmet22
Aday Memur
28 Nisan 2021 11:22

Ben mülakata geç kaldım. Takım elbise falan bile giymedim. 4 sorunun 2 sini yanlış bildim. Sonuç ayn

Melihsoy
Memur
28 Nisan 2021 16:08

Mülakat formalite zaten ...

Serhar Kentli
Aday Memur
30 Nisan 2021 09:41

Sabırlı olunmalı, çok somurtkan da olmamalı, herşeye gülmemeli. Ancak bazen de sabrınızı ölçüyorlar, benim mülakatımda komisyon başkanı: rahat ol dedi, efendim rahatım dedim. Adam devam etti, sen yine de sakin ol:) baktım bu iş uzayacak hafif tebessüm ederek peki efendim dedim. Hazırlık değil de, kurumumla ve sorumlu olduğum mevzuata özen göstermiştim. Yoksa genel kültür derya deniz...

Penrose
Yasaklı
30 Nisan 2021 10:50

Sabah biraz erken gidip okulun etrafında tostunu poğaçanı yersin, çayını içersin gerisi gelir zaten herkes nereye gidiyorsa oraya git.

destroyerb11
Memur
02 Mayıs 2021 02:11

hocam ben a mülakatlarına girdim, hala heyecanla bekliyorum. inan ki kolay da soruyorlar, zor da soruyorlar.olay tamamen sakin kalmanda ve iyi bir diksiyonda saklı.saygılı ol ve kendini iyi ifade et, gerisi senden çıkıyor.

yeşim61
Şef
02 Mayıs 2021 16:46

Torpille diye biliyorum.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi