Editörler : Safak Vaktii
18 Nisan 2021 23:40   

İstinaf
Arkadaşlar istinaf mahkemeleri kararları genel itibariyle davacı Leh'ine mi verilir yoksa . Böyle bi kıstas yokmu. İptal kararımı kurum istinafa taşıdı . Kuruma Burdan red gelirse Danıştaya taşıyor mu ?
19 Nisan 2021 05:02

Serdengecti19
Aday Memur

Mete bey. Sizin durumunuzu en iyi hukukinsanii( Mustafa Özkan Bey) Twitter insan_hukuk ve (Melih Kutlu Bey) Twitter nmelihkutlu bilir bunlara ulaşın, yâda paylaşımlarına bakın görürsünüz.

Benim gördüklerime göre genelde FETÖ ile ilgili davalarda idare mahkemesi işlemin iptaline verse bile BIM yani istinaf mahkemesi ret verme durumu olabiliyor. Bilginiz olsun.

19 Nisan 2021 05:04

Meteastsubay1
Aday Memur

Mete bey. Sizin durumunuzu en iyi hukukinsanii( Mustafa Özkan Bey) Twitter insan_hukuk ve (Melih Kutlu Bey) Twitter nmelihkutlu bilir bunlara ulaşın, yâda paylaşımlarına bakın görürsünüz.

Benim gördüklerime göre genelde FETÖ ile ilgili davalarda idare mahkemesi işlemin iptaline verse bile BIM yani istinaf mahkemesi ret verme durumu olabiliyor. Bilginiz olsun.

Serdengecti19, 3 hafta önce - Alıntıya git
Yok hocam fetö değil . Disiplin suçu
19 Nisan 2021 16:05

Serdengecti19
Aday Memur
Yok hocam fetö değil . Disiplin suçu
Meteastsubay1, 3 hafta önce - Alıntıya git

Anladım mete bey. O zaman kurumun istinaf talebinin bozulması ihtimali yüksek.

19 Nisan 2021 16:08

Meteastsubay1
Aday Memur

Anladım mete bey. O zaman kurumun istinaf talebinin bozulması ihtimali yüksek.

Serdengecti19, 3 hafta önce - Alıntıya git
Yani kurumun istinaf talebinin reddedilmesi yüksek ihtimal diyorsunuz
19 Nisan 2021 19:18

trackermaker
Şube Müdürü
Yani kurumun istinaf talebinin reddedilmesi yüksek ihtimal diyorsunuz

Sizin konuda istinafin karari bozacagini sanmiyorum, eger istinaf yerel mahkemenin verdigi karari onar ise kurumun davayi bir ust mercii olan danistay asamasina tasimasi ihtimali yuksek.

19 Nisan 2021 19:20

Meteastsubay1
Aday Memur

Sizin konuda istinafin karari bozacagini sanmiyorum, eger istinaf yerel mahkemenin verdigi karari onar ise kurumun davayi bir ust mercii olan danistay asamasina tasimasi ihtimali yuksek.

trackermaker, 3 hafta önce - Alıntıya git
Yüksek değil taşır zaten hocam Danıştaya :)
19 Nisan 2021 19:47

trackermaker
Şube Müdürü
Yüksek değil taşır zaten hocam Danıştaya :)

Tasisin en iyisi danistay asamasi en 4 sene..:))

19 Nisan 2021 19:59

Meteastsubay1
Aday Memur

Aynen . Kazanmamıza rağmen halen bi kaygı tereddüt oluşuyor işte . Bu hale getirenler utansın Kardeşim ;)
19 Nisan 2021 20:16

trackermaker
Şube Müdürü
Aynen . Kazanmamıza rağmen halen bi kaygı tereddüt oluşuyor işte . Bu hale getirenler utansın Kardeşim ;)

Aynen, benimde bugun itiraz dilekcesi yazmis icialeri bakanligi istinafa tasindi dosya bakalim ne zaman cagiracaklar.

19 Nisan 2021 20:48

Aslan9090
Aday Memur

Danıştay a taşısa da önce mesleğe başlatması gerekir mi? Yani aktif görevde iken dosya bir yandan Danıştay da görülmeye devam eder şeklinde ?
20 Nisan 2021 03:08

trackermaker
Şube Müdürü
Danıştay a taşısa da önce mesleğe başlatması gerekir mi? Yani aktif görevde iken dosya bir yandan Danıştay da görülmeye devam eder şeklinde ?
Aslan9090, 3 hafta önce - Alıntıya git

Normal sartlarda idare mahkemesinden iptal karari alindiginda 30 gun icinde baslatmasi gerekir kurumun, ondan sonra itiraz asamalarina basvurur.

01 Mayıs 2021 02:55

ankarabuk78
Aday Memur

Normal sartlarda idare mahkemesinden iptal karari alindiginda 30 gun icinde baslatmasi gerekir kurumun, ondan sonra itiraz asamalarina basvurur.

trackermaker, 2 hafta önce - Alıntıya git

Meteastsubay1 ve trackermaker sizin durumlar nedir

İlk derece mahkemede kazandıktan sonra başlama yapabildiniz mi

İstinafı beklettiler mi

Toplam 12 mesaj