Editörler : Pangaea
22 Nisan 2021 13:01

Kpss 2022

8-5 çalışıp 2022 kpssden 95+ almak için şimdiden nasıl bir program yapmalıyım sözelle başlasam mantıklı olur mu önceden bu durumda hazırlanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
22 Nisan 2021 13:02

Çok çalışmak değil verimli çalışmak önemli. Altyapin varsa minimum düzeyde çalışmayla bile yüksek puanlar yapabilirsin

seaydinn
Aday Memur
22 Nisan 2021 13:05

Altyapım var şimdilik genel kültür bakıyorum sadece

hanzel, 3 yıl önce
Çok çalışmak değil verimli çalışmak önemli. Altyapin varsa minimum düzeyde çalışmayla bile yüksek puanlar yapabilirsin

EmreeAydemir
Daire Başkanı
22 Nisan 2021 13:25

kardeşim 90+ için çalışmanın yanı sıra psikoloji, şans ve soguk kanlı olmanda önemli gerçekten o sınav anını iyi yönetirsen duzenlı calısma ile yapılmayacak bir şey degil 1 sene hergün 4 saat - 5 saat arası calısarak 91 aldım ki denemelerım 96-97 gelıyordu sınav anında psikoloji konusunda başarısız oldum o psikoloji yıprattı beni iyi bir psikoloji ve düzen başarıyı rahat getirir unutma kpss zeka sınavı degil çalışma ve psikoloji sınavı

02 Mayıs 2021 21:26

kardeşim kesinlikle 1 tane bile konu atlamıyorsun. her konuyu aynı özenle çalışıyorsun. gereksiz detaylara boğulmuyorsun. özellikle biliyrum az çalışsam olur yaparım dediğn bir ders varsa böyle bir düşünceyi kafandan siliyorsun. her ders için test çözmek önemli ancak türkçede paragraf sorularını ve matematikte problemleri hızlı çözmek için farklı farklı testleri çözmek lazım. son sınavda türkçe içimden geçti. biliyorum yaparım dedim dilbigisi kısmında doğru yok denecek kadar azdı. paragraflarda süre kaybettim. tarih coğrafyaya güzel çalışmıştım bilmediği düşünerek ama onları iyi yapmam işe yaramadı. o yüzden türkçe matematik önce bitsin. bol bol soruyla onları destekle. üstüne tarih coğrafya üstüne vatandasşlık. ancak konuları bitirmek yılbaşını çok geçmesin. en geç şubat mart gibi konular bitmiş olsun.

seykidapsekerim
Yasaklı
03 Mayıs 2021 11:48

Cok çalışmak gerek arkadasim. Ben de hazirlaniyorum. Yas 35. Ozel sektor kazigi yemeden aklibasina gelmiyor bazi insanlarin.

En son ne zaman kpss çalışmıştım hatirlamiyorum bile. En az on yil olmustur herhalde.

Su an issizim is aramiyorum. İki yilsa iki yil . Her konuyu ilk kez goruyormus gibi ilk kez öğreniyormus gibi dikkatle calismayi hedef edindim.

Bakalım, ya nasip.

ilhanmansiz2610
Aday Memur
03 Mayıs 2021 11:56

2 yıl değil hocam 13 14 ay sonra sınav kapıya dayanır :)

seykidapsekerim, 3 yıl önce

Cok çalışmak gerek arkadasim. Ben de hazirlaniyorum. Yas 35. Ozel sektor kazigi yemeden aklibasina gelmiyor bazi insanlarin.

En son ne zaman kpss çalışmıştım hatirlamiyorum bile. En az on yil olmustur herhalde.

Su an issizim is aramiyorum. İki yilsa iki yil . Her konuyu ilk kez goruyormus gibi ilk kez öğreniyormus gibi dikkatle calismayi hedef edindim.

Bakalım, ya nasip.

seykidapsekerim
Yasaklı
03 Mayıs 2021 11:58

Ben yavastan baslayali biraz oldu da :)) o yuzden oyle dedim hocam.

ilhanmansiz2610, 3 yıl önce

2 yıl değil hocam 13 14 ay sonra sınav kapıya dayanır :)

Akarerz
Aday Memur
03 Mayıs 2021 12:09

Ben benim hocamın coğrafya tarih video ders notlarını alıp ordan çalışıyorum. Oradaki bilgilerle çalışıp 90 civarı alabilen varmı eksik faln kalmıyordur umarım bazı şeyler. YouTube videosuyla beraber oradan çalışıyorum

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
03 Mayıs 2021 12:31

Söyleyeceklerimi yanlış anlama ama bütün işi gücü bırakıp sadece KPSS'ye hazırlanmak hiç sağlıklı bir şey değil. Çünkü KPSS atamaları çok az ve sınavda tüm konuları bilsen, denemelerde çok yüksek puanlar alsan bile sınav esnasında yapabileceğinin garantisi yok çok yüksek puan alsan dahi sınavdan sonra atanman için üstüne en az 6 ay daha koy o da şanslıysan ve ilk atamada atanabilirsen. Çok çok uzun bir süre. Bu kadar uzun süre çalışmadan geçinemeyeceksen sana bir işe girmeni öneririm. Kpss sonunda hayal kırıklığına uğrama ihtimali oldukça yüksek

Bakalım, ya nasip.

Metahn
Aday Memur
03 Mayıs 2021 12:31

2016 da 90'a yakın almıştım, atandım ama tekrar hazırlanmayı düşünüyorum 95+ üstü için bence baya iyi çalışmak gerek..

ben olsam tabi herkesin çalışma stili farklı ama genel yetenekle başlarım ,

haziran veya temmuz gibi başlamayı düşünüyorum,

kasım aralığa kadar genel yetenek (türkçe-matematik) tam anlamıyla bitirmek sonrasında genel kültür.

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
03 Mayıs 2021 12:39

Öyle ki her şey yolunda gitse dahi 2023 yılının Ocak ayından önce çalışmaya başlaman mümkün değil

Bakalım, ya nasip.

seykidapsekerim
Yasaklı
03 Mayıs 2021 12:52

Sorun yok :) motivasyonunuz icin cok tesekkur ederim ama yillarca calistim zaten. Ozel sektorun ne oldugunu kafami vura vura ogrendim.

Bi is bulmak sorun degil. İlla ki bulunur is. Onemli olan emek verdigime degecek deger gördüğüm bir is yapmak.

Cok uzun dediginiz sure var ya, ha iste ben o sureyi sizin gibi dusunup bos gecirmeyim calisiyim zaten kpss garanti degil diye diye ozel sektore heba ettim.

Lanet olasi emek somuruculerini doyurmak ne imkansiz.

Kpss nasip isi. Cok iyi puan alirim devlet alim yapmiyorum der. Bilemem elbette ama hayatimda bir kez birşeyi cidden emek vererek yapmak istiyorum.

Gerekirse kuru ekmek yer yine de bu 16 ayi essek gibi çalışırım. Atanip atanmamak Rabbimin takdiri.

hanzel, 3 yıl önce
Söyleyeceklerimi yanlış anlama ama bütün işi gücü bırakıp sadece KPSS'ye hazırlanmak hiç sağlıklı bir şey değil. Çünkü KPSS atamaları çok az ve sınavda tüm konuları bilsen, denemelerde çok yüksek puanlar alsan bile sınav esnasında yapabileceğinin garantisi yok çok yüksek puan alsan dahi sınavdan sonra atanman için üstüne en az 6 ay daha koy o da şanslıysan ve ilk atamada atanabilirsen. Çok çok uzun bir süre. Bu kadar uzun süre çalışmadan geçinemeyeceksen sana bir işe girmeni öneririm. Kpss sonunda hayal kırıklığına uğrama ihtimali oldukça yüksek

ekinesis
Aday Memur
03 Mayıs 2021 13:23

Ben de yıllarını özel sektörde geçirip istediği aşamaya ulaşamayanlardan biri olarak 2020 kpss ye hazırlanmıştım ancak sınavda süre stres yönetimini iyi yapamadığım için istediğim puanı alamadım. Ancak hatalarımı gördüm, eksiklerimi fark ettim. Bu arada sırf kendimi denemek için girdiğim yks sonrasında yeniden üniversiteli oldum. Şimdi yine 2022 kpss için çalışıyorum bu sefer daha bilinçli olarak. Kpss ye göre hayatına yön vermek olarak yorumlanmamalı bu.

Ben özel sektörde yeri geldi 6 ay-1 yıl bir firmayla görüşmemin sonucunu bekledim de bir şey çıkmadı. Emeğinin yıllarca sömürülüp, bir yönetici istedi diye kariyerinin son bulmasını göze alıp özel sektörde daha da kalmak aslında zor olan. Devlete atanmak da kolay değil ama en azından gerçekten emek verip çalışınca karşılığını görüp devlet güvencesini elde edebiliyorsun. 33 yaşında biri olarak artık sürekli olan ve sigorta, emeklilik, sosyal hak gibi gayet insani beklentilerin karşılanmasını bekliyorsun.

Yaşamayan anlayamaz demek istemiyorum az çok empati yapabilir insan, o yüzden kimse kimsenin hevesini kırmasın. Umut kolay yeşermiyor.

EmreeAydemir
Daire Başkanı
03 Mayıs 2021 13:23

benim hocam coğrafya ile 17d 1 y yaptım ramazan yetgin çok detaylarda boguyor köpek gibi çalıştım 24d 3 y yaptım ki aslında o 3 y onun detayları yuzunden kafamın karışması örnegın cevabı iran olanı ırakla karıstırdım 1980den sonra yapılmıştır denılıp dırek 1980 yapılan vardı onun detayları yuzunden yaşadım benım hocamın coğrafyası kesinlikle yeterli vatandaşlık full geldi ona emrah hocayı öneririm ramazan hocayı dınlıyorsan bile selami yalcın ösym ne sorar ile güzel saf ve temiz soruları noktaları ögrenıp tekrar yapmanı ıstıyorum 5er dakıkalık 260 video vardı galiba her konu baslıgında alt baslıgındaki noktada neler sorar neler sormaz anlatıyor ornegın iskitler dıyor bu zamana kadar iskitlerden neyı cogunlukla sormus o soru tarzlarını gosterıyor oda 3-4 dk 5 dk video halınde oluyor ben verım aldım

Akarerz, 3 yıl önce
Ben benim hocamın coğrafya tarih video ders notlarını alıp ordan çalışıyorum. Oradaki bilgilerle çalışıp 90 civarı alabilen varmı eksik faln kalmıyordur umarım bazı şeyler. YouTube videosuyla beraber oradan çalışıyorum

Akarerz
Aday Memur
03 Mayıs 2021 13:33

Hocam çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun sağol
EmreeAydemir, 3 yıl önce

benim hocam coğrafya ile 17d 1 y yaptım ramazan yetgin çok detaylarda boguyor köpek gibi çalıştım 24d 3 y yaptım ki aslında o 3 y onun detayları yuzunden kafamın karışması örnegın cevabı iran olanı ırakla karıstırdım 1980den sonra yapılmıştır denılıp dırek 1980 yapılan vardı onun detayları yuzunden yaşadım benım hocamın coğrafyası kesinlikle yeterli vatandaşlık full geldi ona emrah hocayı öneririm ramazan hocayı dınlıyorsan bile selami yalcın ösym ne sorar ile güzel saf ve temiz soruları noktaları ögrenıp tekrar yapmanı ıstıyorum 5er dakıkalık 260 video vardı galiba her konu baslıgında alt baslıgındaki noktada neler sorar neler sormaz anlatıyor ornegın iskitler dıyor bu zamana kadar iskitlerden neyı cogunlukla sormus o soru tarzlarını gosterıyor oda 3-4 dk 5 dk video halınde oluyor ben verım aldım

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi