Editörler : supporters.
24 Nisan 2021 11:38

Yüksek Lisans Ders Muafiyeti Hk.
2017 yılında yl kazanarak ders dönemini başarıyla bitirdim tez döneminde başka işe yönelmem nediyle tamamlayamadım ve üç yıl içinde bitremediğim için enstitü ile ilişiğim kesildi. Merak ettiğim soru şu; aynı okul için tekrar y.lisansa başlamak istiyorum önümüzde ki sene için. Önceki aldığım derslerden muaf olabilir miyim ? (GOP Üni)

hulahopp
Şube Müdürü
24 Nisan 2021 13:31

Evet ama geçerlilik tarihi var. Öğrenci işleri ile görüşün.

koruma1903
Şef
24 Nisan 2021 13:54

Şimdi yönergeye baktım zaman bilgisi yok :) Bu durumda ders dönemi için farklı dersler mi almak zorundayım yoksa krediler yeterli olursa direkt tez döneminden mi başlarım onu anlayamadım sadece.
hulahopp, 3 yıl önce

Evet ama geçerlilik tarihi var. Öğrenci işleri ile görüşün.

İdea.
Aday Memur
24 Nisan 2021 18:39

Benim yüksek lisans yaptığım üniversitede 5 yıl şartı vardı yönetmelikte. Muafiyet için başvuru döneminde başvuru yaparak aldığım dersleri saydırdım. Benim döneminde zorunlu olmayan ancak daha sonra zorunlu hale gelen etik dersini aldım. Semineri verdim ve teze başladım. Üniversiteler arasında uygulamada farklılık var mıdır onu bilemiyorum. Başarılar dilerim.

koruma1903
Şef
24 Nisan 2021 19:07

Teşekkür ederim :)
İdea., 3 yıl önce
Benim yüksek lisans yaptığım üniversitede 5 yıl şartı vardı yönetmelikte. Muafiyet için başvuru döneminde başvuru yaparak aldığım dersleri saydırdım. Benim döneminde zorunlu olmayan ancak daha sonra zorunlu hale gelen etik dersini aldım. Semineri verdim ve teze başladım. Üniversiteler arasında uygulamada farklılık var mıdır onu bilemiyorum. Başarılar dilerim.

pdrprens
Aday Memur
23 Eylül 2021 09:22

yüksek lisans dersleri 5 yıl geçerli.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi