Editörler : ayşegül bgm
25 Nisan 2021 00:58

3+1 sistemi ile ilgili...

Mümkün oldukça her gece bir konu ile alakalı bilgilendirme başlığı açmak istedim. Bunda iki sebep birincisi forumda farklı konularda olması ikincisi ise ortalığı biraz sakinleştirmeye çalışmak. Herkesin bildiği şekilde 3+1 sistemi kanunda 657 ye tabi şekilde olan bir sistemdir. Bu sistem daha önceleri 4+2 iken şu an da son halini bulmuştur ancak hak olarak noktasında 3+1 sisteminin 1+2+1 şeklinde söyleyebiliriz bu sayıları şimdi amlatmaya çalışalım. İlk baştaki 1 bizim ilk atandigimiz zaman memur adaylik süreci yani bizler kanuna göre bir yıl boyunca memur değil memur adayız ve bir yılin sonunda adaylığının bitiyor ve bazı vergi dilimlerine giriyoruz. 2 sayısı ise bu süreç boyunca memurlugumuzun önündeki sıfat sözleşmeli olarak tanımlanıyor bu iki yıl boyunca herhangi bir değişiklik olmuyor ve bu iki yılın sonunda memur kavramının önündeki sifatimiz kadrolu memur olarak değişiyor ve bir yıl sonunda girdiğimiz bazı vergi dilimleri değişiyor ve bazı haklar elde ediyoruz. Sondaki +1 ise kadrolu memur adayı olarak tanımlayabiliriz ve bu bir yılın sonunda tüm haklarımızı elde ediyoruz ve tabi en önemlisi tayin hakkı. Şu an için sağlık bakanlığı atamaları bu sistemle yapılıyor eğer ileride bir değişiklik olmaz ise atandigimiz takdirde bu sisteme dahil olacağız.(NOT : HAKLAR İLE İLGİLİ AYRİ AYRİ BASLİKLAR AÇACAĞIM)Vesselam...

fizyorex
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 01:52

Hocam eş tayininde iller önemli mi yoksa şartlar sağlandıktan sonra her ilden her ile geçiş oluyor mu? ( eş özel sektör )

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 01:56

Yarın akşamki anlatacağım konu tayin ile ilgili olacak orada ayrıntılı şekilde anlatacağım hocam
fizyorex, 3 yıl önce

Hocam eş tayininde iller önemli mi yoksa şartlar sağlandıktan sonra her ilden her ile geçiş oluyor mu? ( eş özel sektör )

fizyorex
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 01:58

SAGOL HOCAM

Hoca002, 3 yıl önce
Yarın akşamki anlatacağım konu tayin ile ilgili olacak orada ayrıntılı şekilde anlatacağım hocam
25 Nisan 2021 02:14

hocam konuyla alakasız ama laborantım önlisans güncel sıralamam üni felan her şeyi 137lik alımı cıkınca 230 önümüzdeki alımda gider miyim yada kesin atanırmyıım 2022ye kadar sizce

fizyorex, 3 yıl önce

fizyorex
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 02:55

Önümüzdeki atamada %90, diğerinde %99,9 atanırsınız.

Ragnar Lorthbrok, 3 yıl önce

hocam konuyla alakasız ama laborantım önlisans güncel sıralamam üni felan her şeyi 137lik alımı cıkınca 230 önümüzdeki alımda gider miyim yada kesin atanırmyıım 2022ye kadar sizce

aisezreal
Genel Müdür
25 Nisan 2021 02:59

İnşallah atanırsınız hocam. Ben de %90 atanacağınızı düşünüyorum. Allah buradaki çalışıp yüksek puan alan herkese atanmasında vesile olur insallah.

esmanesk
Şef
25 Nisan 2021 03:10

Merhaba meslek tanımalarının son durumu ile ilgili bilginiz var mıdır?

Dergah3
Aday Memur
25 Nisan 2021 04:23

Hocam atamadan haber yok mu bize ondan haber verin.

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 11:00

Hiçbir şey kesin değildir hocam bu hayatta hocam ancak siralamaniz gayet iyi anormal bir durum olmadığı sürece atanma ihtimaliniz çok yüksek. Gelecek ilk atamada da yine dediğim gibi anormal bir durum olmazsa atanma ihtimaliniz yuksektir

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 11:02

Merhaba hocam size daha önce de anlattigim durum dışında herhangi bir gelişme yok dediğim gibi pandemi sürecinde meslek tanımı meselesi askıya alındığını icin yakın zamanda bir çözüm olacagini pek sanmıyorum
esmanesk, 3 yıl önce

Merhaba meslek tanımalarının son durumu ile ilgili bilginiz var mıdır?

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 11:05

Şu an için resmi bir açıklama yok hocam ancak yakın zamanda belirsizliğin ortadan kalkacagini düşünüyorum
Dergah3, 3 yıl önce
Hocam atamadan haber yok mu bize ondan haber verin.

haruns4
Aday Memur
25 Nisan 2021 11:14

Hocam, 3+1 tabii personel, kurumlararası geçiş ne zamandan itibaren yapabilir peki, 3. yıl mı 4. yıl mı yoksa nakil yasağı gibi bir madde var mı

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 11:19

Kurumlar arası geçiş şu andaki yönetmeliğe göre 4 yıl sonunda yapılabiliyor yarın gece bunun ayrıntılı aciklamasini yapacağım hocam
haruns4, 3 yıl önce
Hocam, 3+1 tabii personel, kurumlararası geçiş ne zamandan itibaren yapabilir peki, 3. yıl mı 4. yıl mı yoksa nakil yasağı gibi bir madde var mı

Ömer Başal
Aday Memur
25 Nisan 2021 17:49

Hocam kadro verilmeme durumu söz konusu olabilir mi? Ve kadroya geçene kadar iş güvencesi kadrolu gibi midir?

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 18:04

Hayır hocam yoktur yüz kızartıcı suç islenmedigi sürece (teror suçları , hırsızlık vb) böyle bir durum yoktur hocam
Ömer Başal, 3 yıl önce

Hocam kadro verilmeme durumu söz konusu olabilir mi? Ve kadroya geçene kadar iş güvencesi kadrolu gibi midir?

agizdis
Kapalı
25 Nisan 2021 18:06

peki hocam üni hastanesinde sizin sözleşmenizi imzalamazlarsa bi şey oluyor mu yani

Hoca002, 3 yıl önce
Hayır hocam yoktur yüz kızartıcı suç islenmedigi sürece (teror suçları , hırsızlık vb) böyle bir durum yoktur hocam

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 18:08

İlk atandiginiz zaman böyle birşey mümkün değil hocam çünkü böyle bir durum olduğu takdirde üniversite hakkında çok ciddi davalar açılabilir ancak çalıştıktan sonra sözleşme yenileme döneminde sözleşme imzalamayabilir
agizdis, 3 yıl önce

peki hocam üni hastanesinde sizin sözleşmenizi imzalamazlarsa bi şey oluyor mu yani

agizdis
Kapalı
25 Nisan 2021 18:10

kendi hür irademiz dışında bu imzalanmazsa eğer ceza almadan sağlık bakanlığının alımına tercih verebiliyor muyuz

Hoca002, 3 yıl önce
İlk atandiginiz zaman böyle birşey mümkün değil hocam çünkü böyle bir durum olduğu takdirde üniversite hakkında çok ciddi davalar açılabilir ancak çalıştıktan sonra sözleşme yenileme döneminde sözleşme imzalamayabilir

Hoca002
Daire Başkanı
25 Nisan 2021 18:12

Hiçbir şekilde sözleşme imzalamadiginiz için herhangi bir ceza olmaz bu dünyada ama ahirette ne olur onu bilemem :)
agizdis, 3 yıl önce

kendi hür irademiz dışında bu imzalanmazsa eğer ceza almadan sağlık bakanlığının alımına tercih verebiliyor muyuz

agizdis
Kapalı
25 Nisan 2021 18:14

hak hukuk işine kaldıysa ohoo :)) yok hoca bey öyle değil mesela biz değil de hastane sözleşmemizi feshettiği an biz bakanlığın alımına başvuru yapabilir miyiz

Hoca002, 3 yıl önce
Hiçbir şekilde sözleşme imzalamadiginiz için herhangi bir ceza olmaz bu dünyada ama ahirette ne olur onu bilemem :)
Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi