Editörler : crops35
25 Nisan 2021 18:18

2021/1 Merkezi Atama Elektrik Elektronik Teknisyeni Tahmini Kadro

Herkese Merhabalar 2021/1 Merkezi Atamasında 2023 Nitelik Kodundan Tahmini Kaç Alım Olur?

Bilindiği Üzere Her Merkezi Atama Döneminde Min. 25 - 30 Arası Alım Olurken 2020/2 Merkezi Atamasında Yalnızca 3 Alım Oldu Acaba Branş Sıralaması 20 Olan Biri 2021/1 Merkezi Atamasında Atanabilir mi?

Şimdiden Teşekkür Ederim Hayırlı Ramazanlar.

yesnow
Memur
29 Nisan 2021 05:03

Bu konu hakkında bir şey söylemek zor.

RoamingRuffian
Aday Memur
29 Nisan 2021 09:36

Anladım hocam sağolun peki bunu sormak istiyorum geride 3 merkezi atama kaldı bunların toplamında ilk 20 atanmış olur mu yoksa KPSS Lisans sınavına başlamayı düşünüyorum

yesnow, 3 yıl önce

Bu konu hakkında bir şey söylemek zor.

yesnow
Memur
29 Nisan 2021 14:50

Eğer şehir, kurum fark etmez derseniz olur. Yıllardır yapılan alımın %10'unun yapılması yeterli çünkü.

RoamingRuffian, 3 yıl önce

Anladım hocam sağolun peki bunu sormak istiyorum geride 3 merkezi atama kaldı bunların toplamında ilk 20 atanmış olur mu yoksa KPSS Lisans sınavına başlamayı düşünüyorum

RoamingRuffian
Aday Memur
29 Nisan 2021 16:30

yok hocam valla böyle bir durumda şehir ve kurum seçmem. Siz hangi kurumda çalışıyorsunuz hocam ?

yesnow, 3 yıl önce

Eğer şehir, kurum fark etmez derseniz olur. Yıllardır yapılan alımın %10'unun yapılması yeterli çünkü.

elektronik-tek
Daire Başkanı
01 Mayıs 2021 02:42

Tam puanını söyler misin? Eğer ilk 20 içerisinde isen atanman mutlaka olur.
RoamingRuffian, 3 yıl önce

Hüsniye23
Kapalı
01 Mayıs 2021 10:47

Bu saatten sonra atanma işi falan zor. Bunu umut kırmak, heves kaçırmak için söylemiyorum tabi. Yarın son KPSS sınavı yapılsa, o KPSS'den de tek bir kişilik kadro alımı olsa yine sonuna kadar mücadele edeceğiz, etmeliyiz. Ülkenin şartları malesef bunu gerektiriyor. Ama öte yandan da içinde bulunduğumuz durum gereği artık geçmiş senelerin sınavları, alım sayıları yok. Eski maliye yok. Atanabilmek için en iyisi olmak, yani çok üst düzey puanlar almak elzem bir hale geldi. O noktada bile istediğin pozisyona, kuruma, şehre yerleşemeyebiliyorsun. Yani ilk 20 kişi atanır mı, atanmaz mı muamma. Bana, ona, şuna-buna sorarsan muhakkak atanırsın der ama bir bakmışsın dışarda kalmışsın. Bu soruların cevabı yok. İstediğin kadar kendini yırt, düşün, burada 1 milyon kişi görüş bildirsin yine de anlamı yok. Herşey o ana bağlı. Ezcümle; bu konu hakkında bir şey söylemek çok zor. Söyleyenler de kendi iyi dileklerini konuştururlar. Hepimiz için hayırlısı olsun.

RoamingRuffian
Aday Memur
01 Mayıs 2021 10:57

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam gayet haklısınınız ama bizimden elimizden ne gelir ki bu pandemi döneminde çok iyi anlaşıldı ki özel sektöre güvenilmiyor binlerce insan bu pandemi döneminde işini kaybetti yıllarca biriktirmiş olduğu birikimi sadece bir yıl içinde tükendi. Benim buraya yazmamda ki temel amacım ise atanan arkadaşlar var ve yıllarca bu işin içinde olan arkadaşlar var onların görüşlerinden faydalanmak ah kadro olur mu olmaz mı onlarda bilemez ancak kurumlarda eleman eksiğini bilirler ve benden arkadaşlardan bu bilgiyi alıyorum genelde tekrardan hakkımızda hayırlısı olsun diyelim.

Hüsniye23, 3 yıl önce

Bu saatten sonra atanma işi falan zor. Bunu umut kırmak, heves kaçırmak için söylemiyorum tabi. Yarın son KPSS sınavı yapılsa, o KPSS'den de tek bir kişilik kadro alımı olsa yine sonuna kadar mücadele edeceğiz, etmeliyiz. Ülkenin şartları malesef bunu gerektiriyor. Ama öte yandan da içinde bulunduğumuz durum gereği artık geçmiş senelerin sınavları, alım sayıları yok. Eski maliye yok. Atanabilmek için en iyisi olmak, yani çok üst düzey puanlar almak elzem bir hale geldi. O noktada bile istediğin pozisyona, kuruma, şehre yerleşemeyebiliyorsun. Yani ilk 20 kişi atanır mı, atanmaz mı muamma. Bana, ona, şuna-buna sorarsan muhakkak atanırsın der ama bir bakmışsın dışarda kalmışsın. Bu soruların cevabı yok. İstediğin kadar kendini yırt, düşün, burada 1 milyon kişi görüş bildirsin yine de anlamı yok. Herşey o ana bağlı. Ezcümle; bu konu hakkında bir şey söylemek çok zor. Söyleyenler de kendi iyi dileklerini konuştururlar. Hepimiz için hayırlısı olsun.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi