Editörler : Pangaea

utku_a
Aday Memur
03 Mayıs 2021 19:23

Öncelikle geçmiş olsun, sonrası tebliğ ve tebellug imza ile olur. Annenizin okuma yazma bilmediğini söylediniz buradan birseyler tuturabilirsiniz. Annenizin tebliğ kağıdını alması yok hükmündedir.
iki bin yirmi, 3 yıl önce

istanbul'da avrupa yakasında ikamet ediyorum, atamam asya yakasına yapıldı. 20 mart cumartesi günü eve tebliğ gelmiş ancak ben il dışındaydım. 22 mart pazartesi başlamam gerekiyordu ancak ben 23 mart salı günü tebligatı gördüm.

sorumsuzluk ile alakası yok, tebligatı annem almış ve kadına hiçbir şey söylenmemiş. kendisinin okuma yazması yok ve normal bir kağıt parçası zannedip kenara koymuş. tebligatı veren adam bari şu kurumdan geliyor deseydi ya da "önemli, x kişisine söyleyin" deseydi ölür müydü yani? iyi olmuş diyenler benzer bir durumda kalırlar umarım.

iki bin yirmi
Kapalı
03 Mayıs 2021 19:27

hocam hiçbir şey söylenmemiş, annem sepeti aşağı salıp kağıdı almış sadece. imza kesin gerekli mi?

utku_a, 3 yıl önce
Öncelikle geçmiş olsun, sonrası tebliğ ve tebellug imza ile olur. Annenizin okuma yazma bilmediğini söylediniz buradan birseyler tuturabilirsiniz. Annenizin tebliğ kağıdını alması yok hükmündedir.

utku_a
Aday Memur
03 Mayıs 2021 19:37

Kağıdı teslim edene dava açsanız dahi kazanırsınız. Görevi eksik yapmasından dolayı. Bu bakkaldan 2 ekmek al kağıdı değil, resmi kurum tebliğ belgesi imzasız olmaz.

Bu ayrı bir konuda 1 ayı aşkın süredir bunun üzerine neden gitmediniz. Mart 23- Mayıs 5???

iki bin yirmi, 3 yıl önce

hocam hiçbir şey söylenmemiş, annem sepeti aşağı salıp kağıdı almış sadece. imza kesin gerekli mi?

iki bin yirmi
Kapalı
03 Mayıs 2021 19:45

hocam araştırdım da belgeli mücbir sebep lazım dedi herkes. ağır hastalık, ölüm, deprem vs. yani. boşvermiştim o yüzden ama bir umut sorayım dedim yine de. kafam allak bullak.

utku_a, 3 yıl önce

Kağıdı teslim edene dava açsanız dahi kazanırsınız. Görevi eksik yapmasından dolayı. Bu bakkaldan 2 ekmek al kağıdı değil, resmi kurum tebliğ belgesi imzasız olmaz.

Bu ayrı bir konuda 1 ayı aşkın süredir bunun üzerine neden gitmediniz. Mart 23- Mayıs 5???

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi