Editörler : crops35
28 Nisan 2021 00:58   

Katiplik Doğru yanlış
Merhaba 104 doğrum 58 yanlışım var metne sadık kalıp satır atlamadım mülakata kalır mıyım (izmir)
28 Nisan 2021 01:26

holy molly
Aday Memur

iyi günler %40 oranını geçmişsiniz, metniniz anlam bütünlüğünü bozmuş sayılır.

28 Nisan 2021 07:22

Tugcece45
Aday Memur

iyi günler %40 oranını geçmişsiniz, metniniz anlam bütünlüğünü bozmuş sayılır.

holy molly, 2 hafta önce - Alıntıya git
%35 hata oranım geçmiyor %40ı ama geçmese de ablam büt bozulmuş oluyor mu sadece orana mı bakıyorlar
28 Nisan 2021 15:10

Ruili
Memur

İyi de siz zaten 90 barajını geçememişsiniz ki.

Doğru-Yanlış=NET

90NET

Dolayısıyla maalesef klavye mülakatından elendiniz.

28 Nisan 2021 18:46

SamettCann
Aday Memur

Doğru-Yanlış=NET

90NET

Ruili, 2 hafta önce - Alıntıya git

doğrudan yanlışları çıkarmıyoruz toplamdan yanlışları çıkarıyoruz aslında doğru sayınız net sayınızdır yanlış yönlendirmeyin 14 kelime atlamadıysanız ve %40 oranını geçmiyorsanız bir şey olmaz hocam geçersiniz. Mantık şu yönde 14 kelime atladıysanız anlam bütünlüğü bozulur %40 oranını geçerseniz anlam bütünlüğü bozulur

28 Nisan 2021 18:54

Tugcece45
Aday Memur

Doğru-Yanlış=NET

90NET

Ruili, 2 hafta önce - Alıntıya git
104 doğru 58 yanlış ne demek 162 kelime demek dimi toplarsak ay lütfen matematiği olmayan yazmasın ya
28 Nisan 2021 18:55

Tugcece45
Aday Memur

doğrudan yanlışları çıkarmıyoruz toplamdan yanlışları çıkarıyoruz aslında doğru sayınız net sayınızdır yanlış yönlendirmeyin 14 kelime atlamadıysanız ve %40 oranını geçmiyorsanız bir şey olmaz hocam geçersiniz. Mantık şu yönde 14 kelime atladıysanız anlam bütünlüğü bozulur %40 oranını geçerseniz anlam bütünlüğü bozulur

SamettCann, 2 hafta önce - Alıntıya git
Sağolun hocam teşekkür ederim bilen birisinin yazması içimi rahatlattı 14 kelime atlamamışmdır
28 Nisan 2021 19:30

Kayıhan2020
Editor
Sağolun hocam teşekkür ederim bilen birisinin yazması içimi rahatlattı 14 kelime atlamamışmdır
Tugcece45, 2 hafta önce - Alıntıya git
Sadece kelime atlama olarak bakmayın olaya. Yanlış kelimelerin sıklığı da anlam bütünlüğünü bozabilmektedir.
28 Nisan 2021 19:34

Tugcece45
Aday Memur
Sadece kelime atlama olarak bakmayın olaya. Yanlış kelimelerin sıklığı da anlam bütünlüğünü bozabilmektedir.
Kayıhan2020, 2 hafta önce - Alıntıya git
Yanlışım çok olduğu İçin tereddüt yaşıyorum ilan da o şekilde belirtmiyor ama işin içinden çıkamadım "Adayların uygulamalı sınavda en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir." Yani belli oranlara mı bakıyor komisyon açıp okuyor mu olmuş mu diye ilanda sanki sadece sayılara ve oranlara bakıyorlar gibi geldi
28 Nisan 2021 19:37

Kayıhan2020
Editor
Yanlışım çok olduğu İçin tereddüt yaşıyorum ilan da o şekilde belirtmiyor ama işin içinden çıkamadım "Adayların uygulamalı sınavda en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı, yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları ile kelime ve satır atlama nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması veya iki ve üzeri satır ya da toplam 14 ve üzeri kelime atlanması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir." Yani belli oranlara mı bakıyor komisyon açıp okuyor mu olmuş mu diye ilanda sanki sadece sayılara ve oranlara bakıyorlar gibi geldi
Okuma yapılıyor. Şöyle düşünün 6 kelimeden oluşan bir cümle. 3'ü yanlış. Bu anlam bütünlüğünü bozar. Bazen komisyon bakmasa bile bakanlık bakıyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu nedenle bakanlık tarafından ataması iptal edilen kişi tanıyorum.
28 Nisan 2021 19:38

Tugcece45
Aday Memur
Okuma yapılıyor. Şöyle düşünün 6 kelimeden oluşan bir cümle. 3'ü yanlış. Bu anlam bütünlüğünü bozar. Bazen komisyon bakmasa bile bakanlık bakıyor. Hakkınızda hayırlısı olsun. Bu nedenle bakanlık tarafından ataması iptal edilen kişi tanıyorum.
Bu üzücü oldu hocam hayırlısı olsun inşallah çok sağolun
28 Nisan 2021 19:39

Kayıhan2020
Editor
Bu üzücü oldu hocam hayırlısı olsun inşallah çok sağolun
Nasipte varsa gelir Çin'den Yemenden demişler. Sıkıntı yapmayın nasipte varsa olur.
28 Nisan 2021 19:45

SamettCann
Aday Memur

cümlenin anlam bütünlüğü ile ilgili bir durum yok hocam metnin anlam bütünlüğünden bahsediliyor 3 kelime atladınız veya yanlış yazdınız diye metnin anlam bütünlüğü bozulmaz. Cümle bazlı değil metin bazlı bakınız

28 Nisan 2021 19:48

Tugcece45
Aday Memur

cümlenin anlam bütünlüğü ile ilgili bir durum yok hocam metnin anlam bütünlüğünden bahsediliyor 3 kelime atladınız veya yanlış yazdınız diye metnin anlam bütünlüğü bozulmaz. Cümle bazlı değil metin bazlı bakınız

Metin olarak değil hep cümle olarak düşündüm ben Metin yazmış ilan şartlarında da dediğiniz gibi tedirgin olunca her seyi yanlış anlıyor insan panik halinde :(
28 Nisan 2021 19:51

Kayıhan2020
Editor

Sametcim ben bu kurumda çalışıyorum ve bu sebeple komisyon tarafından kazananlar listesinde ismi açıklanan ataması için bakanlığa ismi bildirilen ve bakanlık tarafından anlam bütünlüğü bozulmuştur diye ataması yapılmayan kişi tanıyorum. Yani yorum yapmıyorum. Ha illa ki bunda da o olacak değildir. Ayrıca cümlelerin anlamının bozulması metnin genel olarak anlamını bozar. Bakanlıkta bu şekilde gerekçe göstermişti zaten.
28 Nisan 2021 19:52

Tugcece45
Aday Memur
Sametcim ben bu kurumda çalışıyorum ve bu sebeple komisyon tarafından kazananlar listesinde ismi açıklanan ataması için bakanlığa ismi bildirilen ve bakanlık tarafından anlam bütünlüğü bozulmuştur diye ataması yapılmayan kişi tanıyorum. Yani yorum yapmıyorum. Ha illa ki bunda da o olacak değildir. Ayrıca cümlelerin anlamının bozulması metnin genel olarak anlamını bozar. Bakanlıkta bu şekilde gerekçe göstermişti zaten.
Hocam kişi mi Kişiler mi yani bu sık olan bir şey mi başıma gelir mi dersiniz ?
28 Nisan 2021 19:55

Kayıhan2020
Editor
Hocam kişi mi Kişiler mi yani bu sık olan bir şey mi başıma gelir mi dersiniz ?
Hayır sadece bir defa rast geldim. Tek kişi.
28 Nisan 2021 19:58

Tugcece45
Aday Memur
Hayır sadece bir defa rast geldim. Tek kişi.
Hocam dediğiniz gibiyse inşallah bende de olmaz yanlış çok takdir ederseniz sağolun yine de nasip kısmet
28 Nisan 2021 23:32

Akrcsrpl
Aday Memur
Arkadaşlar sınava girdiğim zaman caps lock açıkmış hiç fark etmedim ve bütün metni büyük harfle yazmışım sonuç kağıdımda doğru ve yanlışlarım normal sekildeydi ama korkuyorum bütün metin yanlış sayılacak diye bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı ?
29 Nisan 2021 00:15

Kayıhan2020
Editor
Arkadaşlar sınava girdiğim zaman caps lock açıkmış hiç fark etmedim ve bütün metni büyük harfle yazmışım sonuç kağıdımda doğru ve yanlışlarım normal sekildeydi ama korkuyorum bütün metin yanlış sayılacak diye bu konuda bilgisi tecrübesi olan var mı ?
Akrcsrpl, 2 hafta önce - Alıntıya git
Tüm metni seçip shift+f3 yapsaydın keşke.
29 Nisan 2021 02:29

Bursaspor1605
Aday Memur
Tüm metni seçip shift+f3 yapsaydın keşke.
Reis şu mülakatlar hakkında da bir haber yaparsanız çok seviniriz
Toplam 21 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?