Editörler : E.Kayı Han
29 Nisan 2021 20:40

10 yaş altı çocuğu olana idari izin
Merhaba arkadaşlar, ben ambulans şoförüyüm, eşim zabıt katibi. Kreşler kapandı ve bizim 3 yaşında çocuğumuz var. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi olmasına rağmen hakim eşime idari izin vermiyor, malum bende nöbette olacağım. Başka bir ilde ve çocuğumuzu emanet edebileceğimiz kimsemiz yok. Mecburen yarın eşim adliyeye çocuğumuzla beraber gidecek. Bizim gibi bu durumda olan varmı? Varsa bu durumda mağduriyetinizi nasıl gidereceksiniz.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
29 Nisan 2021 21:35

Komisyon başkanlığına bir dilekçe yazacak durumu anlatacak ve idari izinli sayılmanızı talep edecek. Tek yolu bu.

cevherdudayev1
Daire Başkanı
29 Nisan 2021 23:43

bana yobaz diyeceksiniz ama sizin ne kadar paraya ihtiyacınız varsa o o çocuğun anneye ihtiyacı var e arkadaş nası geçinecez diye geleceksiniz o zamanda çocuk yapmayın iki iki daha dört bu sözü ortaya söylüyorum isteyen alır isteyen satar annenin görevi çocuğun eğitimidir para kazanmak evin geçimini sağlamak erkeğin görevidir eğitim annede başlar

sezgin0631
Aday Memur
30 Nisan 2021 00:54

Adalet bakanı ve CTE genel müdürü üç maymunu oynuyor ne yazık ki Cumhurbaşkanı emirlerini bile takmıyor lar. Bizde aynı durumdayız müdür esnek bile çalıştırmıyor . Çok ihtiyacınız varsa yıllık izinden kullanın deyip tehdit ediyorlar Allah adalet bakanlığı bünyesinde özellikle cezainfaz kurumlarında çalışanların yardımcı olsun maaş verilip ego tatmini yapılan yerler olmuş Cik ler ne yazık ki . Allah adalet bakanı ve CTE genel müdürü nede aynı sıkıntıları versin ki personel hâlinden anlasınlar

CBS
Kapalı
30 Nisan 2021 02:37

Hakimin insiyatifinde bu durum, hakimi ikna edemezseniz yapacak pek bir şey yok maalesef.

lakkidi
Şef
30 Nisan 2021 11:22

sadece yobaz değil, aynı zamanda bencilsin. neden sadece annenin görevi çocuğu büyütmek? emzirme çağını da geçmiş çocuk. babaların eli armut mu topluyor? onlar da çocuk bakmayı öğrensin.

bu konuda ambulans şoförü arkadaş elbette onun işi katibe göre daha önemli bence. durumu anlatan bir dilekçeyle komisyona başvurun. yerinize geçici görevlendirme yaparlar gerekirse.

cevherdudayev1, 3 yıl önce

bana yobaz diyeceksiniz ama sizin ne kadar paraya ihtiyacınız varsa o o çocuğun anneye ihtiyacı var e arkadaş nası geçinecez diye geleceksiniz o zamanda çocuk yapmayın iki iki daha dört bu sözü ortaya söylüyorum isteyen alır isteyen satar annenin görevi çocuğun eğitimidir para kazanmak evin geçimini sağlamak erkeğin görevidir eğitim annede başlar

cevherdudayev1
Daire Başkanı
30 Nisan 2021 18:36

baba emzirebiliyorsa emzirsin çocuğu siz beni anlamak istemiyorsunuz kadınların fıtratı neyi gerektirirse onu yapsın niye böyle yarışıyoruz ki benim kıt islami bilgimle evin geçinimi sağlamakla görevli olan kişinin erkek olduğunu biliyorum tabi ki babada çocuğuyla ilgilenecek ama para kazanma işi erkeğin işi kadınlar niye heryerde kendini göstermek için çabalıyorlar buda şimdiki düzenle eğitim sistemi ile alakalı

lakkidi, 3 yıl önce

sadece yobaz değil, aynı zamanda bencilsin. neden sadece annenin görevi çocuğu büyütmek? emzirme çağını da geçmiş çocuk. babaların eli armut mu topluyor? onlar da çocuk bakmayı öğrensin.

bu konuda ambulans şoförü arkadaş elbette onun işi katibe göre daha önemli bence. durumu anlatan bir dilekçeyle komisyona başvurun. yerinize geçici görevlendirme yaparlar gerekirse.

deep blue
Memur
01 Mayıs 2021 00:48

İdari izin mutlak bir hak değil, genelgede kamu hizmetinin aksatılmaması, hizmetine ihtiyaç duyulanların çağırılabileceği özellikle belirtiliyor. İdari izinli olanlar bu kapsamda çalıştırılabiliyor.

Uzaktan çalışma yöntemi var, yaptığı işin durumuna göre VPN yetkisi alıp kalem arkadaşı ile anlaşarak evden yapılabilecek bütün işleri, müzekkere, karar, tebligat vs.yerine getirmek şartıyla büroyu açık tutup gelip gidene bakma işini de diğer arkadaşı üstlenir bu şekilde işini ayarlayabilirse hakimi ile tekrar konuşmasını tavsiye ederim.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi