Editörler : hopali
30 Nisan 2021 17:14   

Tezli Yüksek Lisans - Tez vermezsek

Merhaba arkadaşlar tezli yüksek lisans öğrenciyim ve uzatma dönemimdeyim (2+1).

Danışmanımın mobbingine mağruz kaldığım için 1 kelime bile tez yazmak içimden gelmiyor ama 2 sene boyunca derslerede girmiş bulundum. Acaba tez teslim tarihi son güne kadar tezi vermezsem atılınca tezsiz mezunu olarak mı atılmış olacağım?

30 Nisan 2021 17:54

Dionysos1988
Aday Memur

Hayir neden tezsiz yuksek lisans mezunu olarak mezun olasın? Direkt atilirsin.

30 Nisan 2021 18:41

akademisyen 64
Genel Müdür

Hayir neden tezsiz yuksek lisans mezunu olarak mezun olasın? Direkt atilirsin.

Dionysos1988, 2 hafta önce - Alıntıya git

Bilgin olmadığı bir konuda yorum yapmasan iyiydi.

Tezli yüksek lisans öğrencileri tez sürecinde başarısız olduklarında tezsiz yüksek lisans mezunu olur. Onun koşullarını enstitünden öğrenmelisin.

01 Mayıs 2021 13:37

44Malatyaaa
Aday Memur

Isteğe bağlı tezsiz diploması verilerek mezun edilir. Ilişik kesme yok. Istersen YÖK kanununu incele

01 Mayıs 2021 18:57

akademisyen 64
Genel Müdür

Kanun ve yönetmelik farkını bilmeyenler boşuna 2547de aratacak. Konuyu merak eden varsa Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği Madde 9/9 a baksın.

01 Mayıs 2021 20:01

Dionysos1988
Aday Memur

Bilgin olmadığı bir konuda yorum yapmasan iyiydi.

Tezli yüksek lisans öğrencileri tez sürecinde başarısız olduklarında tezsiz yüksek lisans mezunu olur. Onun koşullarını enstitünden öğrenmelisin.

akademisyen 64, 2 hafta önce - Alıntıya git

Boş konuşuyorsun. Tez savunmasına girip başarısız olması lazım tezsiz diploması alması için. Tezi teslim etmeden savunmaya girmeden süresi bitmeden direkt atılır. Hiçbir şey alamaz!

01 Mayıs 2021 22:15

akademisyen 64
Genel Müdür

Boş konuşuyorsun. Tez savunmasına girip başarısız olması lazım tezsiz diploması alması için. Tezi teslim etmeden savunmaya girmeden süresi bitmeden direkt atılır. Hiçbir şey alamaz!

Dionysos1988, 2 hafta önce - Alıntıya git

Sen dolu konuştuğuna göre acaba hayatında kaç tane yüksek lisans ya da doktora tezi yönettin bilelim

03 Mayıs 2021 10:57

trustmeiamanengineer
Aday Memur

arkadaşlar kimse de dememiş git hakkını ara mobbingi ispatla diye. ver mahkemeye süründür arkadaşım.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Koronavirüs konusunda ne kadar endişelisiniz?