Editörler : Safak Vaktii
30 Nisan 2021 23:14   


657 kanunundaki yeni disiplin değişiklikleri

muhakkik olarak görevlendirilenler, hakkında işlem yapılan memurdan hiyerarşik olarak düşük olamaz maddesi lehe olan hüküm kapsamında değerlendirilir mi? çünkü ben astsubay olmama rağmen uzman çavuş heyette görevlendirilmişti. dava dilekçemde denklik ilkesine vurgu yaparak bu hususa değinmiştim.

ikinci olarak son değişiklikle madde 131 cezai kovuşturma ile disiplin kovuşturmasının bir arada yürütülmesi hususunda bir değişiklik oldu mu? ben göremedim. özellikle Memurun ceza kanununa göre mahkum olması veya olmaması halleri, ayrıca disiplin cezasının uygulanmasına engel olamaz.cümlesi

03 Mayıs 2021 15:02

Hüseyinatın
Aday Memur
Denklik ilkesi önemli bir ilke olasına rağmen kimse yorum yapmıyor. Hakkında işlem yapılan memurların çoğunda da hiyerarşik olarak alt seviyede soruşturmacı açılığı bilinmekte. Hukukta Lehe olan hüküm uygulandığınıda biliyoruz. Bu nedenden dolayı idare mahkemesine dilekçeyle başvurda bulunmak gerekli mi? Yoksa mahkeme kendisi değerlendirir mi?
Toplam 1 mesaj