Editörler : oto-danisman-expert

albatros52
Memur
05 Mayıs 2021 03:24

Bir de katılım bankalarından al finansman desteğini.

karaca1671
Memur
05 Mayıs 2021 12:39

ev almak mantıklı ancak mümkünse projeden sağlam firmaların projesinden almak gerekir. Tutupta değerini bulmuş, eski ev almamak lazım. Ayrıca şehrin rağbet gören, üniversitenin olduğu bölgeler tercih edersen evin değer kazanır.

Volk2711
Aday Memur
05 Mayıs 2021 12:48

Arkadaşım zorla da olsa o evi al bekarsın ve önünde gelecek var illa ki 20 bin de olsa 110 binde olsa o arabayı alırsın ama şiddetle söylüyorum ev başkadır

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
05 Mayıs 2021 12:58

ben memuriyetin başında araba demiştim, ama sonradan pişman oldum keşke ev alsaydım diye çünkü o zaman 22 maaşımla araç almıştım 40 maaşımla ise ev alınıyordu , şimdi ise 40 maaşımla araç 80 maaşımla ise ev alınabiliyor ve korkuyorum ki bu giderek artacak maaş iyice ölecek bu sebeple durum varsa ev alın bir yerden başlayın. ev sonuçta sizden ekstra birşey istemiyor üstelik sizi kira ödemekten kurtarır yada kira geliri sağlar araç ise sürekli masraf

05 Mayıs 2021 13:19

Krediye girmeden araba al her yere lazım araba evi ortak alacam diyorsun zaten hiç gerek yok 85 bine de araba bulabilirsin

Lyss
Aday Memur
05 Mayıs 2021 19:07

neden:)?

İNFAZ.KOR., 3 yıl önce
Gurbette memurluk yapıyorsan araba al geç derim ben

İNFAZ.KOR.
Aday Memur
05 Mayıs 2021 19:09

Gurbette otobüslerle ugrasmasin bence ben çok gidip geldim araba gibi olmuyor.. ev çok uzun vadelerle alınır ama bayağı da borcu olucak :))))
Lyss, 3 yıl önce

İNFAZ.KOR.
Aday Memur
05 Mayıs 2021 20:35

Arabayı o para ve üstüne az Kredi çekse güzel bir araç alır i20 2013 Clio köy paket gider kardeşimize
Lyss, 3 yıl önce

frankabagnale4242
Aday Memur
05 Mayıs 2021 22:19

Kardeşim 12 yıldır devlet memeuruyum ve başından itibaren borc ödüyorum çok şükür iki ay oldu eşim de memeuriyete başladı ve ona aynen şunu dedim sakın bana ev alalım deme çünkü kredi ile ev almak istersen iki katını ödüyorsun ve ben hayatımın bir 15 20 yılını daha borc ödeyerek geçirmek istemiyorum gezip tozup istediğim araba olmasa bile malum kur farkı vergi falan istediğim arabayı alamasamda az çok tatmin olacağım bir araba ile hayatın tadını çıkaracağım bu fikrine birazda ataların sözü yonlendiriyor beni ev alma komşu al kiracı iken memnun olmadığın komşudan başka yere çıkar kurtulursun ama ev sahibi isen evi satmadan kurtulamazsin nobetli çalışıyoruz ve eve geldiğimizde huzurlu bir uyku hakkımiz ama daha önce anlayışsız bir çok komşu yüzünden ev degistirmek zorunda kaldım şuan çok şükür rahatım benimle aynı isbyerinde ev sahibi olan bir abim var hergun küfrediyor beddua ediyor üst katındakilere 15 16 yaşındaki gençler diyeyim artık evin içinde tepinip duruyorlar diyor adama gidip soyluyorum rahatsız isen çık git diyormuş ya onu vuracağım yada o beni diyor velhasıl kelam ev sahibinin 1 tane evi var kiracının 1000 tane evi var krediye verecgin faiz ile kaç yıl evde oturursun ama onu alırsan araba alıp gezmek istediğinde yaşın da geçer basın da geçer zaten dolar Euro alıp başını gidiyor hala iyi bir araba alabilecekk iken al derim yoksa çok pişman olursun ben bu dünyaya yatırım yapmaya gelmedim hayatın tadını çıkarmaya geldim çok şükür istediğim evde oturur kirasını da veririm verdiğim sürece de o ev benimdir kal sağlıcakla

alemsefam
Şef
05 Mayıs 2021 23:28

vala ben daha 7 ay önce evlendim ve 3 ay önce arabamı aldım 2.el 2018 model focus 165 bin ve yine olsa yine alırdım eşim hamile o yüzden daha da çok lazım oluyor zaten memurum şimdi evi alsam napacam yarın doğuya gidecem sonra blmem nereye ev benle gelemez ama araba her yere gider ve çok büyük ihtiyaç bence kimseye muhtaç olmadan taksicilerin ağız kokusunu çekmeden istediğin yere gidebilmek çok büyük birşey ve tatildede çok iyi oluyor ben evi alsam orda duuracak bana şuan hiçbir hayrı olmayacak araba en iyisi bence

05 Mayıs 2021 23:49

Karavan al;)

Hukuk10
Genel Müdür
06 Mayıs 2021 14:12

eğer çapkın biri değilsen işten evden işe düz monoton bir hayat yaşıyorsan tabi ki ev almalısın ama ben bekarım bu yaşlar bu dönemler bu arzu istek bir daha gelmez ben dünyaya bi kere geliyorum yarın 50-60 yaşına gelince türkiyenin yarısını da verseler ne olacak diyorsan hızlı bir hayatı seviyorsan iyi bir araba şart çünkü böyle bir yaşam için araba ekmek su gibi gerekli tercih senin ...

enngineer87
Memur
06 Mayıs 2021 14:37

faize bulaşmadan alabiliyorsanız hocam ev alın derim tabi o da çoğumuz için mümkün değil.ona gücünüz yetmiyorsa araç mantıklı ...

10bin-bal10cuk
Şube Müdürü
06 Mayıs 2021 18:42

Ev al; ama ortaklı işe girme, bireysel al. Arabayı her türlü alırsın.

barkım01
Aday Memur
06 Mayıs 2021 22:42

Hocam yatırım amacıyla alacaksanız, 2 sını de almayın.ikiside yatirim aracı degildir.Sabrıniz varsa Borsada sağlam ve temettü veren şirketleri seçin hisselere aylık ufak ufak ekleme yapin 5 yıl sonra hem sıfır ev hem sıfır araba alacak şekilde para biriktiğini göreceksiniz.

kmygr-inşt-mhnds
Aday Memur
06 Mayıs 2021 22:47

12 yıllık memurum 250 bin tl ye ev alip 5 yıl finansman odeyecektim almadim gecen yil 500 bin tl ye ayni evi aldım 10 yıl finansman borcu ödeyeceğim ( kredi demiyorum ) ama iyi ki aldım çünkü ayni ev 750 bin TL civarı ve 2 bin civari kira vermiyor 4 bin tl ye kendi evime ödeyeceğim karar senin kardeşim Allah kolaylik versin

Mikimiki
Aday Memur
07 Mayıs 2021 18:15

Arkadaşım sana bir kitap öneriyorum "Zengin baba yoksul baba"bu kitabı oku kararını ona göre ver emin ol ekonomi konusunda bakış açın değişecek

Ronark
Aday Memur
07 Mayıs 2021 20:33

Araba alacağım zaman o dönemki amirime sormuştum abi araba alayım mı diye. O da bana dedi ki bir araba bir kadın kadar para yer bence beklet paran kalsın evlen o parayla dedi. Neyse evlilik olmadı o ara bir ev fırsatı geldi faizsiz bir gazla aldım . Şimdi aradan 7 sene geçti evlendim evin borcu bitti arabam oldu en önemlisi bu evde eşim ve çocuklarım ile mutlu bir şekilde yaşıyorum . Kira derdi ev sahibi derdi vs yaşamadım Elhamdülillah. Özetle sevgili kardeşim ev almak mantıklıymış yaşadım gördüm. Paranı döviz veya altına endeksle bekle muhakkak iyi bir ev alma fırsatı çıkar cebinde paran ile tetikte bekle. Saygılarımla

Gelgelgümlegel
Aday Memur
07 Mayıs 2021 21:10

Araba al sonrada arsa al ev almak artik karli degil

rainmake
Aday Memur
07 Mayıs 2021 21:17

Müstakil ev derim

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler