Editörler : Kayıhan2020
01 Mayıs 2021 22:33   

Adalet Bakanlığı boşanma sonrası tayin talebi.

Arkadaşlar merhaba , katip olarak görev yapmaktayım. Eşimden ayrıldım. 3 yaşında bir çocuğum var. İstanbul'da çalışıyorum. Bu nedenle ailemin ikameti olan İzmir e boşanma sonrası tayin istemek istiyorum. Ancak bakanlık uygun görür mü bilemedim çünkü Yönetmelikte açıkça yazan bir husus yok. Bilgisi olan varsa paylaşabilirse sevinirim.

01 Mayıs 2021 23:17

Kayıhan2020
Editor
Bu tür durumlarda bakanlık tayin taleplerini yüzde doksan dokuz onaylıyor.
01 Mayıs 2021 23:51

EsHira2018
Aday Memur

Yani söylemlere göre dediğiniz gibi çıkma olasılığı var diyorlar ancak herhangi bir kanun maddesi yok. Sağlık Bakanlığı'nın yönetmeliği milli eğitim atama nakil yönetmeliği açık ve net yazıyor. Adalet bakanlığı bulmam lazım ?

02 Mayıs 2021 03:45

CBS
Kapalı

Yani söylemlere göre dediğiniz gibi çıkma olasılığı var diyorlar ancak herhangi bir kanun maddesi yok. Sağlık Bakanlığı'nın yönetmeliği milli eğitim atama nakil yönetmeliği açık ve net yazıyor. Adalet bakanlığı bulmam lazım ?

EsHira2018, 3 ay önce - Alıntıya git
İzmirde ciddi personel açığı var, bakanlığın reddedeceğini sanmıyorum.
03 Mayıs 2021 09:34

özkan2009
Şef
İzmirde ciddi personel açığı var, bakanlığın reddedeceğini sanmıyorum.
CBS, 3 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle doğru. Talebiniz var ise bakanlığın zorluk çıkaracağını düşünmüyorum.

08 Mayıs 2021 22:42

gardiyann14
Aday Memur

Çok yakın arkadaşlarım ayrıldıktan sonra ayrı gerekçeyle tayin talebinde bulunmuşlardı ve hemen gerekçeleri kabul edilip tayin olmuşlardı

13 Mayıs 2021 02:44

EsHira2018
Aday Memur

Çok yakın arkadaşlarım ayrıldıktan sonra ayrı gerekçeyle tayin talebinde bulunmuşlardı ve hemen gerekçeleri kabul edilip tayin olmuşlardı

gardiyann14, 3 ay önce - Alıntıya git

Arkadaşlarınız bu işlemi hangi tarihte yaptı yanı bu son yıllarda mı , gerekçe olarak ne göstermişler acaba az da olsa aklınızda kaldıysa paylaşırsanız çok memnun olurum . Ben kabul olmamasından cok korkuyorum çünkü

13 Mayıs 2021 17:05

gardiyann14
Aday Memur

Gerekçe boşanmış olmaları ve aynı kurumda çalışmalarıydı

16 Mayıs 2021 02:06

EsHira2018
Aday Memur

Her ikisi de mi tayin oldu ?

16 Mayıs 2021 23:10

gardiyann14
Aday Memur

Evet

09 Haziran 2021 17:00

EsHira2018
Aday Memur

Arkadaşlar Allah askına cevaplayan olursa cok memnun olucam. Boşanma kesinleşti. Ancak bir çok kişi bana boşuna dilekçe verme tayinin cıkmaz. 6284 koruma kararı uzaklaştırma birşey yok sizde. Bu nedenle ailenin yanına tayin talebin kabul edilmez diyor. Çalıştığım kurumda boşandığımın çok dillenmemesi için araştırıp soramıyorum. Lütfen kesin bilen varmı ? Ailemin ikametine tayin istiycem tehdit ve can güvenliğim tehlikede değil diye red mi gelir ?

09 Haziran 2021 19:29

Kayıhan2020
Editor

Arkadaşlar Allah askına cevaplayan olursa cok memnun olucam. Boşanma kesinleşti. Ancak bir çok kişi bana boşuna dilekçe verme tayinin cıkmaz. 6284 koruma kararı uzaklaştırma birşey yok sizde. Bu nedenle ailenin yanına tayin talebin kabul edilmez diyor. Çalıştığım kurumda boşandığımın çok dillenmemesi için araştırıp soramıyorum. Lütfen kesin bilen varmı ? Ailemin ikametine tayin istiycem tehdit ve can güvenliğim tehlikede değil diye red mi gelir ?

EsHira2018, 2 ay önce - Alıntıya git

Ver dilekçeni iki hafta sonra memleketindesin.

Toplam 11 mesaj

ANKET
Aşı olmayanların bazı kısıtlamalara tabi tutulmasını doğru buluyor musunuz?