Editörler : Kubil ay
12 Haziran 2021 14:51

Mezunbankaciaday
Aday Memur

Selamlar, ben bu ilana geçen ay başvurdum. Tek tek süreci anlatmak gerekirse,

Kariyer başvurusundan bir-iki hafta sonra test yapacakları ile ilgili bilgilendirici mail geldi.

Test günü iki ayrı link halinde mail aldım. İlk test 20 dakika 60 soru genel yetenek ama kağıt kalem gerektirmiyor. İkincisi kişilik envanteri testi diyebiliriz. Tamamen nasıl bir insansın soruları, tavsiyem sakin ve yapıcı olan şıklar yönünde ilerlemeniz olur.

Sınava girdikten yaklaşık beş gün sonra telefonla arandım, saat hatta 16.40 idi. Demek ki yoğunluk var diye düşündürdü. Bana sınavımın başarılı olduğunu söyleyip, sinirli bir müşteri gelse nasıl davranırsınız diye soruldu. İkinci soru ise, arkadaşlarınıza sorsak sizi nasıl tanımlarlar sorusuydu. Bu fasılda tatmin edici cevap vermeyenler(burada aynı şehir ve süreçteki birinden anladığım kadarıyla) yeni bir online mülakat daveti almıyor. Ben aldım.

Online mülakat 1 Haziran 15.00'da yapıldı. Üç farklı bölgeden hanımefendi vardı. Normal bir iş görüşmesi gibi ama kariyeriniz bu yönde değil, neden buna yöneldiniz gibi; benimle ilgili olan noktalar daha çok. Buranın da olumlu olması halinde insan kaynakları arayıp teklif verecektir denildi.

Vazerious, 2 gün önce - Alıntıya git

Hsbc icin genel yetenek sinavinda kac soruyu cevaplayabildiginiz

Toplam 61 mesaj