Editörler : E.Kayı Han

Kapalı
05 Mayıs 2021 18:32

Sözleşmeli istifa
Merhabalar Gib'da sözleşmeli olarak göreve başlayacağım ancak aynı anda cte kadrolu alımına da başvurdum. Gib daha önce açıklayacak muhtemelen ardından cte açıklandığında ve kazandığımda Sözleşmeliden kadroluya geçişte sözleşmede 6 ayı doldurmaz isen istifa ettiğinde tekrar 1 yıl memur olamaz diye bi durum mu var?

hsnd
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2021 18:48

Sözleşmeli-kadrolu ya da tam tersi geçişlerde bekleme süresi yok. Kadrolu-kadrolu ya da sözleşmeli-sözleşmeli geçişlerde bekleme süresi olur.

ilkerkzc
Kapalı
05 Mayıs 2021 20:23

Onu duymuştum ama şöyle bişey söz konusu mu; sözleşmenin 6. Ayı dolmadığı için istifa ettiğinde tekrar memurluğa dönmek için bi ceza var mı sözleşmem tamamlanmadığı için
hsnd, 3 yıl önce
Sözleşmeli-kadrolu ya da tam tersi geçişlerde bekleme süresi yok. Kadrolu-kadrolu ya da sözleşmeli-sözleşmeli geçişlerde bekleme süresi olur.

ilkerkzc
Kapalı
05 Mayıs 2021 20:44

''Görevinden istifa eden memur geri dönmek istediğinde hem kendi kurumuna hem de diğer kurumlara memur olarak geri dönebilir. Ancak memuriyetten adaylık döneminde ayrılırlarsa sadece kendi kurumuna geri dönebilirler.'' Hocam bu Ne kadar doğru? Geçişte bi sorun yaşıyor muyum
hsnd, 3 yıl önce

hsnd
Başbakan Müsteşarı
05 Mayıs 2021 21:22

Sözleşmelide adaylık diye bir şey yok . Hatta sözleşmeli kadrolar memuriyetten sayılmaz. Sözleşmeli kamu personeli olarak geçer. O yüzden de sözleşmeli kadrodan istifa ettiğinizde memurluktan istifa ile ilgili bu yazdığınız sizi kapsamaz.
ilkerkzc, 3 yıl önce
Onu duymuştum ama şöyle bişey söz konusu mu; sözleşmenin 6. Ayı dolmadığı için istifa ettiğinde tekrar memurluğa dönmek için bi ceza var mı sözleşmem tamamlanmadığı için

ilkerkzc
Kapalı
05 Mayıs 2021 21:35

Bu değerli bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten bütün kanunu okudum sözleşmeliye dair esasları da ancak bulamadım. Teşekkür ederim. Bir de bu sözleşmeli işimden ayrıldığımda kadrolu işe hemen geçebiliyor muyum mesela bugün istifa edip yarın başlamak gerekiyor ise, istifanın kabul edilmesi mi gerekiyor öncelikle
hsnd, 3 yıl önce
Sözleşmelide adaylık diye bir şey yok . Hatta sözleşmeli kadrolar memuriyetten sayılmaz. Sözleşmeli kamu personeli olarak geçer. O yüzden de sözleşmeli kadrodan istifa ettiğinizde memurluktan istifa ile ilgili bu yazdığınız sizi kapsamaz.
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi