Editörler : Kubil ay
10 Mayıs 2021 14:33

PolisEmre0934
Daire Başkanı
iki kodlamanin AD olmasiyla kimse cok cok istisna durum haric red alan olmamistir. Polisemre sen kabul alirsin.
Reco54, 1 ay önce - Alıntıya git
İnşallah Devrem vallahi sıkıldım artık şu yazıyı bi görsem yetecek.. senin keyfin nasıl
10 Mayıs 2021 15:14

elif3435
Aday Memur

Ben idare mahkemesinden yd alan duymadım. Karar elimde atayım size

10 Mayıs 2021 15:37

PolisEmre0934
Daire Başkanı

Ben idare mahkemesinden yd alan duymadım. Karar elimde atayım size

elif3435, 1 ay önce - Alıntıya git
Özelden mj atamıyorum siz mj atın cevap vereyim ben merak ediyorum kararı çünkü
10 Mayıs 2021 18:13

Pppllll
Aday Memur

Gerekceli karar ne kadar zamanda yazılır.

10 Mayıs 2021 18:45

suspusolduk
Aday Memur

Gerekceli karar ne kadar zamanda yazılır.

Pppllll, 1 ay önce - Alıntıya git
size bi soru sormuştum ama hala cevap vermediniz ne güzel iade olmuşsunuz ama birazda empati kurun sadece kendi sorularınızın cevabını beklemeyin sizde cevap verin bi umut olursunuz belki egoistlige gerek yok
10 Mayıs 2021 21:22

Pppllll
Aday Memur

Sadece ad kodlama.Baska birşey yik

10 Mayıs 2021 22:12

adalet1520
Aday Memur

benim de fisleme AD.677 khk.inceleme devam ediyor.Beraat kararimda görmüştüm orda yaziyordu.Baska fisleme varmı bilmiyorum.baska fisleme olsa beraat de yazarmıydı aklıma takılıyor

11 Mayıs 2021 00:41

suspusolduk
Aday Memur

Sadece ad kodlama.Baska birşey yik

Pppllll, 1 ay önce - Alıntıya git
sağolasın devrem benimde şubatta mah. vardı hala bekliyorum esastan ..... sordum her dosya kendine özelmis kimi hemen geliyo kimide benim gibi hala bekliyor bekle dediler
12 Mayıs 2021 10:55

Miroglu87
Aday Memur

Idare mahkemesi gerekceli karar yollayabilecek varmi acaba ozelden kodlama ile alakali

12 Mayıs 2021 15:07

PolisEmre0934
Daire Başkanı
Arkadaşlar yanlış anlamayın ama bu tarz davalarda emsal kararlar esası bağlamıyor.. bunu bu süreçte ohal komisyonu işleyişinde de gördük ad kodu SGK kaydı olan bir arkadaşım iade olurken ad kodlu başka bir sgklı burda red aldığını söyledi.. Gerek ohal komisyonu kararlarlarında gerekse idare mahkemelerinde son söz egmnin ohal ve idare mahkemelerine sunduğu görüş.. Benim de kodlamam Ad ikinci kodum ise Edl.. 5 seneye yakın ihracım 4 seneye yakınsa ohal komisyonunun inceleme keyfini bekliyorum.. benden 5-6 KHK sonra ad kodlu adam iade olurken ( iade olmasını kıskanmıyorum aksine seviniyorum)ben ise bekliyorum. Bu bile işleyişin ne kadar laçkalaştığını gözler önüne seriyor
14 Mayıs 2021 18:50

Melih7906
Aday Memur

Idare mahkemesi karsit oy

14 Mayıs 2021 18:51

Melih7906
Aday Memur

Yukarıda yer verilen yasal hükümler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, GARSON kodlu

gizli tanığın sunduğu SD kart içindeki bilgilerin FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan

fişleme neticesinde örgüte yakınlığı göstermesi açısından, idarece davacı hakkında yapılan

değerlendirmede davacının konumu ve görevi de dikkate alındığında makul bir şüphe olarak

kabul edilebileceği ancak davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak veya irtibatını ortaya

koyacak ve kamu görevinden çıkarılmasına gerekçe gösterilecek derecede somut bir delil

olarak esas alınamayacağı, davacının kolluk personeli olarak çalıştırılmasının zorunlu

olmadığı, bir bütün olan idarenin herhangi bir biriminde görevlendirilmesinin hakkaniyete ve

ölçülülük ilkesine uygun olacağı, kaldı ki 7075 sayılı Kanun'un 10/A maddesinde de idareye

bu yönde bir yetkinin verilerek araştırma merkezlerinde davacıyı istihdam etmesine bir engel

olmadığı görüşüyle dava konusu işlemin iptali gerektiği oyuyla davanın reddine ilişkin

çoğunluk kararına katılmıyorum.

14 Mayıs 2021 18:58

ataturkcem
Kapalı

Yukarıda yer verilen yasal hükümler bir bütün olarak değerlendirildiğinde, GARSON kodlu

gizli tanığın sunduğu SD kart içindeki bilgilerin FETÖ/PDY terör örgütü tarafından yapılan

fişleme neticesinde örgüte yakınlığı göstermesi açısından, idarece davacı hakkında yapılan

değerlendirmede davacının konumu ve görevi de dikkate alındığında makul bir şüphe olarak

kabul edilebileceği ancak davacının FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisak veya irtibatını ortaya

koyacak ve kamu görevinden çıkarılmasına gerekçe gösterilecek derecede somut bir delil

olarak esas alınamayacağı, davacının kolluk personeli olarak çalıştırılmasının zorunlu

olmadığı, bir bütün olan idarenin herhangi bir biriminde görevlendirilmesinin hakkaniyete ve

ölçülülük ilkesine uygun olacağı, kaldı ki 7075 sayılı Kanun'un 10/A maddesinde de idareye

bu yönde bir yetkinin verilerek araştırma merkezlerinde davacıyı istihdam etmesine bir engel

olmadığı görüşüyle dava konusu işlemin iptali gerektiği oyuyla davanın reddine ilişkin

çoğunluk kararına katılmıyorum.

Melih7906, 1 ay önce - Alıntıya git

Hakimlerin oylarını öğrenebiliyor muyuz? Kaç hakim karar veriyor bir idari davaya?

14 Mayıs 2021 18:58

Ugurera23
Şef

Idare mahkemesi karsit oy

Melih7906, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu şekildeki karşıt oyların davacıya herhangi bir getirisi oluyor mu?

14 Mayıs 2021 19:05

Melih7906
Aday Memur

Idare mahkemesi davaciya red verdi 3 hakimli 2 hakim red 1 tane karsit oy bu dosya bolge idare ye gidecek verilen karsit oy bolge idarede savunulabilir sonucta karsit oyu verende bir hakim yani bim de karsit oyu dosyaya koymak lazim

14 Mayıs 2021 19:13

Melih7906
Aday Memur

20. İDARE MAHKEMESİ'NİN 28.02.2020 TARİH VE 2019/7..ESAS SAYILI AZLIK OYU KARARI...

DOSYA KAPSAMINDA KODLAMAYA İLİŞKİN VERİ İNCELEME RAPORUNDAKİ TESPİTİ DOĞRULAYACAK ŞEKİLDE DAVACININ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İRTİBAT VEYA İLTİSAKINI ORTAYA KOYABİLECEK SOMUT BİLGİ İLE GÜVENİLİR, TEYİT EDİLEBİLİR VE HUKUKEN DENETLENEBİLİR NİTELİKTE BULGULARIN YER ALMADIĞI DİKKATE ALINDIĞINDA BU HALİYLE DAVACININ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İRTİBAT VEYA İLTİSAKLI OLDUĞUNUN KABULÜ MÜMKÜN DEĞİLDİR."

14 Mayıs 2021 19:16

Melih7906
Aday Memur

Arkadaslar bu kararlardan bir tanesi bir devremize ait son paylastigim ise avukatimin bir dosyada emsal olarak koymus bu sekilde karar var dedi onu almistim sadece bolge adliyelerde emsal olarak yazilabilir kararlar veya karar verilmeyen idare mahkemesi dosyalarinda uyaptan yuklenebilir karsit oylar o yuzden paylasiyorum

17 Mayıs 2021 03:59

Hayatı Ögret
Aday Memur

Güncel

Toplam 38 mesaj