Editörler : swat3410E.Kayı Han
08 Mayıs 2021 23:04

Göz tembelliği acill
Arkadaşlar pomem de göz tembelliği biz göz için en fazla %kaç olmalı bilen varmı ?

Sayin bey 06
Memur
10 Mayıs 2021 22:13

Bilgisi olan yokmu hiç ?

polisadayıasil
Aday Memur
11 Mayıs 2021 03:02

Var benim bilgim. Şimdi kardeşim EGM yönetmeliği var sağlık orada yazar bu aradıkların ben bildiğim kadarıyla şunu diyeceğim sana iki göz toplam 16/20 görmek zorunda. Ve tembel olan göz en az 7/10 görmek zorunda çoğu koşul altında. 10/10 sağ 7/10 sol olursa kazasız belasız atlatırsın. Benim doktor bi tanıdığım şey demişti bana sen 6/10-7/10 görüyorsun solda dedi sağda 9/10- 10/10 bazı harfleri okurlen sıkıntı yaşıyorsun vs. Ben seni kontrol eden doktor olsam geçirirdim ve bazı meslektaşlarımında inisiyatifine bağlı kalan bişi dedi. Bir de şunu duydum ben 25 veya 26 da bir tane aday gözde sıkıntı yaşıyor ama gözünü çizdirdiği içim doktor inisiyatif vermiş ve sağlam yazmış

polisadayıasil
Aday Memur
11 Mayıs 2021 03:05

Göz tembelliği lazerle pek düzelen bir husus değil aşırı numaralar yüksek değilse vs. Ama seninde benim gibiyse durumun 6/10 görğtorsa en az ve numara varsa çizdir mutlaka ben çizdircem çünkü bakalım şans nasip kısmet belki bakarsın okursun 7/10 görürsün sağlamı alırsın inşallah. Ama göz görme gücün 2/10-3/10 ise o iş inanılmaz derece de zor elenme ihtimali çok yüksek. Şunu sorcam göz numaranız kaç? Miyop astigmat hipermetroo vs

polisadayıasil
Aday Memur
11 Mayıs 2021 03:11

Ben sana şunu diyeceğim tıp ilerleyen bir dal. Göz tembelliği hakkında bir kaç şeye baktım ve yetişkinlerde de bazı tedavi usulleri uygulanabiliyor diye biliyorum ama fiyatını hiç bilmiyorum. Aslında o tembellik şöyle diyim sana tam olarak gözde biten bir husus değil. Şöyle ki mesela sen şaşısın çocukken veya bir gözünün numarası diğer gözden daha yüksek diyelim. Sen çocukken beynin görüntüyü netleştirmek için diğer gözü baskılıyor ve baskı yarattığı için diğer keskin göz aynı kalıyor mesela ama o keskin olmayan gözün işlevi tam beyne gönderemediği için görme kaybı yaşıyorsun. Ama bunun tedavileri illa vardır doktorlara danış mutlaka. Umudunu yitirme kardeşim benim. Nörovizyon vs bu tarz tedaviler vardı onlara mutlaka bak.

polisadayıasil
Aday Memur
11 Mayıs 2021 03:18

Bende mesela bu konuda çok ihmale uğradım zamanında. Hep çocukken polislik istedim ve içimdeki o hissi öldürmeyi denedi herkes. Yok gözlüklüsün şişmansın tembelsin yok jinekomastin var bik bik. Kafamı yediler. Ama ben pes etmedim hep mücadele ettim. Şuan jinekomastiyide yendim ameliyatla kilomuda verdim. Sırada göz kaldı inşallah bunuda halledip POMEM veya PMYO gireceğim. Bana ilk gittiğim göz doktoru şunu dedi "sizin göz numaranız çok yüksek ve kornea açısı biraz dik dedi bu çizilmez diyip başından" savdı beni ama ben daha iyi bir doktor buldum ve danıştım bu işi halledeceğiz Alper seni o okula sokacağız dedi. Her şeyin bir çözümü var dedi. 7.000 tl çıkarmıştı bana ama bana şunu dedi 21 e kadar beklersen daha iyi sonuçlar alırız dedi. Şuan 1 sene falan kaldı. Seneye zaten kpss ve tyt yapacağım yine. Paramı biriktiyorum şuan pes etmiyorum mücadele edeceğiz ve Allaha tevekkül edeceğiz ki nir şeyleri yapabilelim. Gerisi nasip kısmet. Mutlaka araştır mutlaka !.. Çok istiyorsan peşini bırakma. Ama çokta bel bağlamamak lazım başka yollarında olsun. Bu olmasa bile Üniforma istiyorsan İnfaz Korumayı dene mesela veya zabıta vs senin takdirinde

Sayin bey 06
Memur
11 Mayıs 2021 12:21

Sağ göz 6/10 sol 8/10 benimde çizdiricem bir miktar düzelebilir dedi doktor
polisadayıasil, 3 yıl önce

Göz tembelliği lazerle pek düzelen bir husus değil aşırı numaralar yüksek değilse vs. Ama seninde benim gibiyse durumun 6/10 görğtorsa en az ve numara varsa çizdir mutlaka ben çizdircem çünkü bakalım şans nasip kısmet belki bakarsın okursun 7/10 görürsün sağlamı alırsın inşallah. Ama göz görme gücün 2/10-3/10 ise o iş inanılmaz derece de zor elenme ihtimali çok yüksek. Şunu sorcam göz numaranız kaç? Miyop astigmat hipermetroo vs

Sayin bey 06
Memur
11 Mayıs 2021 12:23

Eyvallah kardeşim hayırlısı olsun inşallah
polisadayıasil, 3 yıl önce

Bende mesela bu konuda çok ihmale uğradım zamanında. Hep çocukken polislik istedim ve içimdeki o hissi öldürmeyi denedi herkes. Yok gözlüklüsün şişmansın tembelsin yok jinekomastin var bik bik. Kafamı yediler. Ama ben pes etmedim hep mücadele ettim. Şuan jinekomastiyide yendim ameliyatla kilomuda verdim. Sırada göz kaldı inşallah bunuda halledip POMEM veya PMYO gireceğim. Bana ilk gittiğim göz doktoru şunu dedi "sizin göz numaranız çok yüksek ve kornea açısı biraz dik dedi bu çizilmez diyip başından" savdı beni ama ben daha iyi bir doktor buldum ve danıştım bu işi halledeceğiz Alper seni o okula sokacağız dedi. Her şeyin bir çözümü var dedi. 7.000 tl çıkarmıştı bana ama bana şunu dedi 21 e kadar beklersen daha iyi sonuçlar alırız dedi. Şuan 1 sene falan kaldı. Seneye zaten kpss ve tyt yapacağım yine. Paramı biriktiyorum şuan pes etmiyorum mücadele edeceğiz ve Allaha tevekkül edeceğiz ki nir şeyleri yapabilelim. Gerisi nasip kısmet. Mutlaka araştır mutlaka !.. Çok istiyorsan peşini bırakma. Ama çokta bel bağlamamak lazım başka yollarında olsun. Bu olmasa bile Üniforma istiyorsan İnfaz Korumayı dene mesela veya zabıta vs senin takdirinde

TelsizKodu
Aday Memur
11 Mayıs 2021 19:50

Göz tembelliğinin derecesi olmaz. Ya vardır ya da yoktur. Göz tembelliği öğrenciliğe engeldir.

polisadayıasil
Aday Memur
11 Mayıs 2021 19:56

çizdirdikten sonra düzelebilir bi nebze evet

Sayin bey 06, 3 yıl önce
Sağ göz 6/10 sol 8/10 benimde çizdiricem bir miktar düzelebilir dedi doktor

polisadayıasil
Aday Memur
11 Mayıs 2021 20:00

evet haklısın ama bazı operasyonlar sonrası düzelebiliyor.

TelsizKodu, 3 yıl önce

Göz tembelliğinin derecesi olmaz. Ya vardır ya da yoktur. Göz tembelliği öğrenciliğe engeldir.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi