Editörler : E.Kayı Han
14 Mayıs 2021 12:49

Pasaport tahdidi hakkında

Daha önce böyle bir konu açılmışsa affola...

Arkadaşlar EGM 692 KHK lıyım. Nüfus Müdürlüğüne pasaport müracaatı için gittiğimde tahdit olduğunu söylüyorlar. Ama nereden konulmuş bilmiyorlar. Bildiğim kadarıyla hakkımda açılmış adli / idari soruşturma bulunmuyor. Tabiki Cumhuriyet Savcılığında adıma açılmış bir dosya vardır ama nerede bilmiyorum. Bu tahdidi kaldırmak için ne yapabilirim?

Mrtbbgfd
Aday Memur
18 Mayıs 2021 13:45

Emniyete ve nufus mudurlugune tahditin kaldirilmasi icin dilekce yazin

Ciguli 46
Şef
19 Mayıs 2021 20:23

Öncelikle eğer hakkınizda soruşturma ve mahkemeden beraat alıp dosyası istinafta olan kişilerede pasaport vermiyorlar. Çünkü başıma geldiği için biliyor. Davadan beraat ettim ama dosyam istinafa gitti diye yani beraat kararım tam kesinleşmedigi için vermiyorlar.Bunun için soruşturmanın kapanması yada açılan soruşturmadan beraat etmeniz gerekiyor. Bende KHK ihraç oldum. İlk derece mahkemesinden beraat ettim ama dosyam istinafta gitti diye mahkeme yurtdışı çıkış yasağıni kaldırmamış. Ben telefondan merkez nüfus müdürlüğüne randevu aldım. Bu pasaport tahdil kaldırma işlemini bulunduğunuz ildeki merkezdeki nüfus müdürlüğü yapıyor ilçe nüfus müdürlükleri değil. bilginiz olsun. Yani merkezdeki nüfus müdürlüğüne gidip pasaport bölümünden de gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz. Mesela bana pasaport bölümdeki memur arkadaş söyledi mahkeme yurtdışına çıkış yasağıni kaldırmamış diye. Avukatım yargılandığım ceza mahkemesine gidip sormuş ve savcılık beraat kararıma itiraz edip dosyam istinafta olduğu için kaldırmıyorlarmiş.

ylmzhc
Şube Müdürü
02 Temmuz 2021 11:31

Konu hakkında şöyle bir bilgim oldu. Tahdit savcılık tarafından konulmuş. En son görev yaptığım yerdeki savcılık. Dosyam henüz mahkemeye intikal etmemiş. (4 yıl oldu)

Bu durumda ne yapabilirim.

Onlycitizen
Aday Memur
28 Ağustos 2022 20:56

31 Mart tarihinde beraat ettim, yurtdışı çıkış yasağım kaldırıldı fakat adli davam istinafta. 20 Nisan?da gerekçeli kararımı alıp tahdidimi kaldırılması için dilekçe yazdım. İzmir İl Nüfus müdürlüğü, Ankara?ya genel müdürlüğe göndermiş ve genel müdürlükteki kurul yurtdışı çıkış yasağıma yönelik tahdidin kaldırılmamasına yönelik karar vermiş. Bende buna istinaden İzmir Valiliğine idare mahkemesinde dava açtım. Anayasa mahkemesinin vermiş olduğu kararı ekledim. Bu konu ile ilgili davaaçan arkadaş var mı buralarda?

hsnsylk
Genel Müdür
14 Şubat 2023 11:19

Görevden ayrılmadım, zaten hiç bir durumum yok, davam yok soruşturmam yok, zaten hiç bir yasadışı kişiyle bağlantım da yok, 2018 de pasaport tahdidi getirmişler zaten durum anayasaya aykırı , görevime devam ediyorum sene 2023 OHAL kalktı, OHAL komisyonu kalktı, hala daha kaldırmamışlar bir de dalga geçer gibi dilekçe vermesen 10 sene kalırdı diyorlar, söz konusu iftira atmaya gelince savcılar anında işlemi yapıyor ama suçsuzluğun kişiye verilmesine gelince adalet nedense yavaşlıyor, geç gelen adalet adalet değildir, içişleri bakanının anayasaya aykırı olduğu bir ülkeden hayır gelmez.

hsnsylk
Genel Müdür
14 Şubat 2023 11:21

Suçsuz onlarca kişiye böyle yaptırımlar yapmış savcılar, bu durumda savcı da suçlu oluyor bu yüzden dosyaları göndermiyorlar, gönderemiyorlar, binlerce maddi manevi tazminat davası olmasın diye uğraıyorlar, amaç iftira atılı ise iftiracıyı korumak, iş bilmez savcıyı korumak, KHK ile atıldıysanız bile anayasaya aykırı ama ülke lideri anayasaya zaten uymuyor.

ylmzhc, 3 yıl önce

Konu hakkında şöyle bir bilgim oldu. Tahdit savcılık tarafından konulmuş. En son görev yaptığım yerdeki savcılık. Dosyam henüz mahkemeye intikal etmemiş. (4 yıl oldu)

Bu durumda ne yapabilirim.

Hakan Polat
Aday Memur
03 Nisan 2024 07:49

Merhaba,

Bu Pasaport İdari Tahdit konuları devam ediyor mu? Mesela elinde pasaportu olan ve e-Devlet'te tahdit gözükmeyen biri yurtdışı çıkışta sorun yaşıyor mu? Son zamanlarda 2023'den (AYM kararından) bu yana sorun yaşayan (ya da duyan) kimse oldu mu? Teşekkürler

kemal20066
Aday Memur
03 Nisan 2024 20:50

Evet hala devam ediyor. İl Nüfüs Md. dilekçe ile müracaat edip kaldırtabilirsiniz.

Hakan Polat, 2 hafta önce

Merhaba,

Bu Pasaport İdari Tahdit konuları devam ediyor mu? Mesela elinde pasaportu olan ve e-Devlet'te tahdit gözükmeyen biri yurtdışı çıkışta sorun yaşıyor mu? Son zamanlarda 2023'den (AYM kararından) bu yana sorun yaşayan (ya da duyan) kimse oldu mu? Teşekkürler

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi