Editörler : hopali
15 Mayıs 2021 15:11   

Güvenlik soruşturması sosyal medya hesapları

Arkadaşlar güvenlik soruşturmasında herhangi bi terör örgütüyle fetöyle vs bi bağlantımız yoksa adli sicil kaydımız temizse yani herşeyimiz temizse sosyla medya paylaşımları yine de inceleniyor mu? Yıllar önce yapılmış ve silinmiş olan paylaşımlar kapatılmış hesaplar da incelenir mi ? Siyasi görüş bildiren paylaşımlar sıkıntı oluşturur mu acaba

15 Mayıs 2021 15:21

makineci31
Aday Memur

oluşturmaz

15 Mayıs 2021 15:39

Okulöncesi0611
Aday Memur

Peki kapatılan hesaplara ve silinen paylaşımlar da inceleniyor mu

15 Mayıs 2021 16:07

Alper Akova
Şef

Peki kapatılan hesaplara ve silinen paylaşımlar da inceleniyor mu

Okulöncesi0611, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hayır.

15 Mayıs 2021 16:23

Okulöncesi0611
Aday Memur

Hayır.

Alper Akova, 4 hafta önce - Alıntıya git

Emin misiniz? Benim terör veya herhangi bir suçum yok 3 yıl önce yaptığım siyasi içerikli paylaşımlar var onları silip hesabı kapattım zaten o kadar incelenmez diyorsunuz yani

15 Mayıs 2021 16:43

Alper Akova
Şef

Emin misiniz? Benim terör veya herhangi bir suçum yok 3 yıl önce yaptığım siyasi içerikli paylaşımlar var onları silip hesabı kapattım zaten o kadar incelenmez diyorsunuz yani

Eski sosyal medya hesapları soruşturma kapsamı dışında. Ayrıca güvenlik soruşturmasının akıbetinin ne olacağı henüz netleşmedi. AYM bildiğim kadarıyla henüz itirazı sonuca bağlamadı. Bakarsınız soruşturma hiç olmaz, belli mi olur? Ama olsa da dediğim gibi, eski hesaplara bakıp olumsuz bir kanaate varılmaz.

15 Mayıs 2021 16:46

Okulöncesi0611
Aday Memur

Eski sosyal medya hesapları soruşturma kapsamı dışında. Ayrıca güvenlik soruşturmasının akıbetinin ne olacağı henüz netleşmedi. AYM bildiğim kadarıyla henüz itirazı sonuca bağlamadı. Bakarsınız soruşturma hiç olmaz, belli mi olur? Ama olsa da dediğim gibi, eski hesaplara bakıp olumsuz bir kanaate varılmaz.

Alper Akova, 4 hafta önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim korkacak bir şeyim de yok ama bu kadar emek vermişken en ufak bir ihtimal bile korkutuyor insanı

15 Mayıs 2021 17:45

memurolm
Daire Başkanı

zaten hakaret etmediğin sürece veya MUSTAFA KEMAL ATATÜRK hakkında aleyhinde konuşmadığın sürece istediği siyasi paylaşımı bence yasal olarak insanların memurların ve memur adaylarının da yapabilmesi gerekiyor ne diyorsunuz kişiler ?

15 Mayıs 2021 21:31

acekiman
Memur

Terör örgütlerinin propagandaları yapılmadığı taktirde bir sorun olmaz. Hiç kimse hükümeti, muhalefeti eleştirdi diye soruşturmada sorun yaşamaz.

16 Mayıs 2021 13:13

ilhanmansiz2610
Aday Memur

Teşekkür ederim korkacak bir şeyim de yok ama bu kadar emek vermişken en ufak bir ihtimal bile korkutuyor insanı

Hiç sorun olmaz bi sürü örneği var içiniz rahat olsun

17 Mayıs 2021 13:19

Drjacob
Aday Memur

her şey inceleniyor

17 Mayıs 2021 23:21

Opus Magnum 2
Memur

zaten hakaret etmediğin sürece veya MUSTAFA KEMAL ATATÜRK hakkında aleyhinde konuşmadığın sürece istediği siyasi paylaşımı bence yasal olarak insanların memurların ve memur adaylarının da yapabilmesi gerekiyor ne diyorsunuz kişiler ?

memurolm, 4 hafta önce - Alıntıya git

Atatürk de eleştirilebilir hakaret edilmediği iftira atılmadığı sürece problem yok ama genel olarak memurların siyaset yapması çok etik değil çünkü iki gün sonra memurlar parti üyesi de olabilir denilirse işler karışır tarım bakanlığında akp çoğunluğu Adalet de Chp çoğunluğu vs iş barışı bozulur ama girerken araştırılması fişlemeye girer orası ayrı

17 Mayıs 2021 23:24

Opus Magnum 2
Memur

Açıkçası insanlar fişlemeden korkuyor anladığım seninde korkun bu biliyorsun herhangi bi sıkıntın olmadığıni belki yav enflasyon çok dedin yönetim kötü dedin bu her insanın hakkı ama bunu dedim diye almazlar diye korkuyorsun açıkçası mevcut yönetime bakınca fişlenmekten korkmak doğal ama mahkemeye verir kurtarırsınız böyle bişey olursa ayrıca inşallah aym bu hukuksuz uygulamaya yine son verecek.

21 Mayıs 2021 17:40

SEKÜLER
Aday Memur

Terör örgütlerinin propagandaları yapılmadığı taktirde bir sorun olmaz. Hiç kimse hükümeti, muhalefeti eleştirdi diye soruşturmada sorun yaşamaz.

acekiman, 4 hafta önce - Alıntıya git

emin misin

Toplam 13 mesaj