Editörler : Pangaea
16 Mayıs 2021 13:14

Özel Kurumlar HK. Bilgi

Merhabalar, özel kurumlar hakkında bilgi almak istiyorum. Şuan 4. sınıf öğrencisiyim. Adıyamandayım. Okul bitmeden herhangi bir özel eğitim kurumunda çalışma olasılığım var mı? Kurumlarla görüşmeye gideceğim. Son sınıf öğrencilerini herhangi bir şekilde kurumlarda çalışıyr mu? Bu şekilde bilgisi ya da deneyimi olan var mı?

Ozelegitim61
Şube Müdürü
16 Mayıs 2021 15:48

Bilen kimse yok mu :(

AnThea
Aday Memur
16 Mayıs 2021 15:54

Diploman olmadığı için üzerine öğrenci yazılamaz üstüne öğrenci yazabildikleri insanlara maaş vermeyen patronlar sana ne için maaş verecekler staj yapmak istersen seve seve sana yaptıracak bir sürü iş bulurlar

Derse girmek değil de sekreterlik, taşımacılık, servis anneliği gibi bir iş düşüncen varsa onu ayrıca görüşebilirsin

AnThea
Aday Memur
16 Mayıs 2021 16:12

Gereksiz bir not: Özel eğitim merkezinde çalışmak yerine 5 yıl önce kendimi en yakın köprüden aşağı atmış olsaydım şu an psikolojik, mental ve fiziksel olarak daha sağlıklı olurdum.

Ozelegitim61
Şube Müdürü
16 Mayıs 2021 19:12

Cevabınız için teşekkür ederim. 20 gün sonra mezun oluyorum. Bunu kast etmiştim. Staj ile ilgim yok. Cevap için teşekkürler. :)

AnThea, 3 yıl önce

Diploman olmadığı için üzerine öğrenci yazılamaz üstüne öğrenci yazabildikleri insanlara maaş vermeyen patronlar sana ne için maaş verecekler staj yapmak istersen seve seve sana yaptıracak bir sürü iş bulurlar

Derse girmek değil de sekreterlik, taşımacılık, servis anneliği gibi bir iş düşüncen varsa onu ayrıca görüşebilirsin

Ozelegitim61
Şube Müdürü
16 Mayıs 2021 19:15

Değerli öğretmenim yaşadıklarınızdan örnek verirseniz bizlere nelerle karşılaşacağımızı ufak da olsa çıtlatmış olursunuz. :)

AnThea, 3 yıl önce

Gereksiz bir not: Özel eğitim merkezinde çalışmak yerine 5 yıl önce kendimi en yakın köprüden aşağı atmış olsaydım şu an psikolojik, mental ve fiziksel olarak daha sağlıklı olurdum.

kamelamenthabet
Aday Memur
16 Mayıs 2021 22:30

Özel eğitim zor bir branştır arkadaşlar, bunu bilerek seçin. Sırf ataması iyi diye tercih etmeyin, gerçekten bu işi seviyorsanız ve o insanların hayatlarına dokunmak istiyorsanız tercih edin. Aksi halde pişman olursunuz. Zamanında okul müdürümüz bana atanması kolay diye özel eğitim yazdıracaktı ama kabul etmedim. Çok fazla emek ve özveri ister.

AnThea, 3 yıl önce

Ozelegitim61
Şube Müdürü
16 Mayıs 2021 22:57

Çok haklısınız hocam. Bu güzel düşünce için sizi tebrik ederim. :)

kamelamenthabet, 3 yıl önce

Özel eğitim zor bir branştır arkadaşlar, bunu bilerek seçin. Sırf ataması iyi diye tercih etmeyin, gerçekten bu işi seviyorsanız ve o insanların hayatlarına dokunmak istiyorsanız tercih edin. Aksi halde pişman olursunuz. Zamanında okul müdürümüz bana atanması kolay diye özel eğitim yazdıracaktı ama kabul etmedim. Çok fazla emek ve özveri ister.

AnThea
Aday Memur
16 Mayıs 2021 23:26

Özel kurumlar dediği için özeller hakkında konuştum zaten özel eğitimde personeli çocuklar mı yoruyor sanıyorsunuz siz 😂 tek iyi yanı ve en iyi yanı o melekler

Devlette zaten özelde karşılaştığımız çoğu problem olmadığı için tek sıkıntınız öğrenci oluyor sanırım

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi