Editörler : E.Kayı Han
21 Mayıs 2021 14:00

Nakil Sınavına Girmezsek?

Arkadaşlar nakille ilgili bir kaç sorum var.

1- Nakil sınavına sistemden kayıt yapıp sınava girmezsen ne olur?

2- Nakil sınavına girip, imamken müezzinliğe geçiş başvurusu yapıp atanılan camiye gitmezsen ne olur?

3- Nakil sınavında 3 tercih hakkı varken sadece gitmek istediğin tek cami tercihini yazarsan ne olur?

4- Nakil sınavına girip atandıktan sonra ben gitmek istemiyorum bir daha ki ay tekrar sınava girip başka yere bakacağım deme hakkın var mı?

Sormak istediğim mevzu atanıp gitmezsen 6 ay sınava giremezsin gibi bişey duydum da.

buluache
Daire Başkanı
22 Mayıs 2021 02:35

Sayin hocam tek tek cevap vereyim.

1- dibbys den nakil sınavına basvuru yapip sinava gitmezsen hiç bir şey olmaz. Gelecek ay tekrar nakil sinavina girebilirsin.

2- 2. Ve 4. Sorunun cevabi ayni.

Nakil sinavina basvuru yapip sinava girip kazanirsan. Müftülük valilige olur yazisi yazar sonra evrak başkanlığa gider ve sana teblig yapılır. Sen de tebliğ tarihinden itibaren 15 gün icinde yeni gorev yerinde goreve başlarsın. Teblig yapildiktan sonra 15 gun icinde mesru mazeret olmaksızın. Gorevine baslamazsan büyük sıkıntı.

Ama sinavi kazandın ve vaz geçtin il muftulugune kazandigin sinavdan feragat ettigine dair bir dilekce verirsin. Ve iptal olur.

Ancak nakil sınavını kazandigin halde gitmezsen 6 ay camii gorevlisi sinavina giremezsin. Sistem kabul etmiyor uyarı veriyor.

Fakat müftülük personeli sinavina basvurabilirsin.

3- emin olmamakla birlikte sistem kabul etmiyor diye biliyorum. Ancak en cok istedigin yeri ilk siraya yazman akillica olur. Cunku sinavi kazandiginda sistem seni ilk tercih ettiğin yere yerlestiriyor sonra sirasi ile devam ediyor.

Hic bir tercihine yerlesemezsen sana o ay acik olan diger camilerden 3 tercih hakki veriyor.

memurdegil
Aday Memur
28 Mayıs 2021 04:36

Tek yer yazdım tercihe. Daha onaylanmamış başvuru, bunla yani tek tercihle alakalı olabilir mi?

EGN-
Daire Başkanı
28 Mayıs 2021 15:29

Cevap;

1) Sistemde kayıt yaptırıp sınava gitmemek size bir şey kaybettirmez.

2) Sınava girip ataman açıklandığında gitmeme hakkın vardır ama bir daha sınava gireceğin zaman kazanacağım umudunu kendinde kaybederek git. Çünkü, komisyon tarafından kötü bir itibar bırakmış oluyor ve kendi ayağına sıkmış oluyorsun. O yüzden sınava girmeden önce, güzel bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim.

3) Üç tercih hakkını da kullanabilirsin, tek tercih hakkı da yapabilirsin.

4) İkinci soruyla aynı bir soru bu. Fakat, sana şöyle yardımcı olayım. Bir hoca arkadaşımız sınava giriyor, kazanıyor ve sonra ilçe müftülüğüne gitmeyeceğini beyan ediyor. Komisyondaki İl Müftü ve yardımcıları imamın mensup olduğu ilçe müftüsünü arıyor, fırçalıyor ve o hoca epey bir zaman daha sınava giremiyor, girme hakkı olduğu halde giremiyor. Çünkü adı mimleniyor, ve komisyon o aday için olumlu bakmıyor. Bu örnek kulağınıza küpe olsun da o şekilde hareket edin derim.

memurdegil
Aday Memur
02 Haziran 2021 16:11

Arkadaşlar bu nakil kazanıp gitmeyince aynı ilde mi 6 ay girilmiyor il dışında da geçerli mi?

buluache
Daire Başkanı
04 Haziran 2021 22:23

Il içi il dışı fark etmiyor sistem sizin 6 ay sinava girmenize izin vermiyor.

Yalniz cami gorevlisi sinavina basvuramiyorsunuz. Müftülük personeli sinavina basvurabilirsiniz. Veya tam tersi.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi