Editörler : F16 Gökçen
29 Mayıs 2021 21:54

Seboreik dermatit (saç egzama)

Yıllardır kaşıntı dökülme durmuyor çözüm bulan var mu illete bundan kalıcı kurtulmanın yolu yokmudur piyasadaki tüm şampuan sabun ilaçlar denendi faydasız

muhrgs
Aday Memur
30 Mayıs 2021 16:48

Kalıcı kurtulmak mümkün değil. En fazla alevlenmeyi bastırabilir ve hastalığı kontrol altına alabilirsiniz. Hastalığın diğer adı yağlı egzama. Buna uygun kremler ya da jeller kullanmalısınız. Cildinizde pullanma oluyor diye "benim cildim kuru" mantığıyla gidip de kuru ciltler için nemlendirici almayın. Zeytinyağı da dahil yağlı yiyeceklerden uzak durun. Stres de tetikler, azaltmaya bakın. İnternette yağlı egzama için şampuan ve krem araştırabilirsiniz veya eczaneye danışabilirsiniz. Geçmiş olsun.

güneysaraylı
Aday Memur
08 Haziran 2021 11:41

Aynı sorun bende de vardı. Hem de aşırı bir şekilde. Medikal şampuanlar kortizon içeriyor hem de kalıcı çözüm olmuyor. Şampuanlar da çözüm değil. Daha da attırdı bende. Ben çözümü KATRAN SABUNUnda buldum. Gerçekten çok fayda etti. Ancak sabundaki katran oranı yüksek olmalı. Ben fayda gördüm tavsiye ederim. Ardıç katran sabunu ya da çam katran sabunu

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi