Editörler : Kayıhan2020
31 Mayıs 2021 21:35   

2021cte gys

Selam arkadaşlar yeni yayımlanan sınav tarihi ve alım sayıları hakkında bilgi. Alışverişi yapalım beyinleri açalım şef alımı olmaması açıkçası canımı sıktı idare memurluğu saymanlık öğretmenlik hangisine girmeyi düşünüyorsunuz

31 Mayıs 2021 21:43

POYRAZ İKM
Aday Memur

şeflik olmadığına göre

Sizce saymanlık mı idare memurluğu mu ?

31 Mayıs 2021 22:12

kingman06
Aday Memur

Arkadaşlar, ceza infaz kurumu personeliyim, ancak yüksek yargıda geçici görevlendirme ile çalışıyorum . Eğitim ve hizmet süresi olarak şartları taşıyorum. Ben sınava başvurabilecek miyim, ilanı okudum ancak netleştiremedim?

31 Mayıs 2021 22:35

POYRAZ İKM
Aday Memur

Hizmet süresi öğrenim durumu tutuyorsa tamamdır

01 Haziran 2021 09:33

Nevi ŞahsınaMünhasır
Aday Memur

şeflik olmadığına göre

Sizce saymanlık mı idare memurluğu mu ?

POYRAZ İKM, 4 ay önce - Alıntıya git

kesinlikle saymanlık tabi ki

01 Haziran 2021 16:35

fthyuce
Aday Memur

bu süreçte yıpranan personelin ağzına bal çalmak için açılan hızlı karar alınmış ama içeriği tam doldurulamamış bir sınav programı. bundan önceki senelerde yapılan sınavlardan hiç yardım alınmamış. denetimli de çalışan arkadaşlar için şeflik ve denetimli müdür yardımcılığı sınavı programda bile yok.

01 Haziran 2021 22:23

POYRAZ İKM
Aday Memur

Nevi Katılıyorum sana sen gircekmisin sınava

01 Haziran 2021 22:25

POYRAZ İKM
Aday Memur

DS anlamış değilim gys beklediğiniz gibi sadece denetim kadrolarına görevde yükselme yok der gibi oldu sen girmeyi düşünüyomusun sınava girmeyi fatih yüce sayman idare memuru hangisi?

02 Haziran 2021 14:09

mycte
Şef

Beklenen GYS nihayet yayınlandı tüm adaylara şimdiden başarılar dilerim. Sınav ile ilgili konular ve sayılar ile alakalı özellikle ortak ders konusunda 30 soruya düşmesi çok yerinde bir karar olmuş şonuçta alan konuları daha önemli fakat Ortak derslerin soru adetleri dağılımı sanki acele ile alınmış gibi çünkü Anayasa gibi vadandaşın temel kanunundan 2 soru, Meslek itibariyle çok önemli olduğunu düşündüğüm İnsan Haklarından 2 soru, Kamu kuruluşu olarak diğer kurumlar ile

yapılan resmi yazışma kurallarından 2 soru, Memur meseliğinin temel direği olan etik

konusundan 2 adet soru sorulmuş, bunun yanında genel kültür 8 adet , genel yetenekten

12 adet soru sorulacak. tabiki yetkililer daha doğrusunu bilir fakat genel kültür 4 genel yetenek 4 adat olsaydı da kamu memuruna daha çok gereksinim duyduğu ortak derslerin soru adeti

çoğaltıysaydı iyi olurdu gibi saygılar

02 Haziran 2021 21:18

POYRAZ İKM
Aday Memur

Aslında güncel soruların azalması biraz sevindirici oldu çünkü çok geniş bir alan güncel diğer konulardaki soru dağılımı avantajimjza olacak gibi duruyor hayırlısı inşallah farklı bir sinavbizi bekliyor herkese şimdiden başarılar

08 Haziran 2021 16:41

kingman06
Aday Memur

Cte Gys İdare memurluğu hazırlık için hangi kitap ya da kaynağı tavsiye edersiniz arkadaşlar?

Toplam 10 mesaj

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?