Editörler : supporters.
01 Haziran 2021 21:07

AÖF Mezunu İdari Hakiml olabilir mi?

Merhaba, Bu sene idari hakimlik için çalışıp sınava gireceğim inşallah. Yazılı olarak buna bir engel yok biliyorum ama mülakatta Aöf mezununa bakış açısı nasıl? Bi eksisi oluyor mu? Halihazırda zabıt katibiyim. Bunun bi avantajı olur mu? Aöf mezunu idari hakimler var mı bildiğiniz kadarı ile? Teşekkür ederim.

Atak129cobra
Aday Memur
12 Haziran 2021 20:21

Ben bir tane duydum aof mezunu idari hakim olan bir katip arkadaş. Ancak kesin bilgidir diyemem. Bende kulaktan duydum

14 Haziran 2021 10:04

Hocam ben de bunu çok merak ediyorum.Yasal olarak böyle bir engel yok ama Mülakat olunca insan korkuyor.Aöf mezunu birinin mülakatı geçme ihtimali milyonda birden daha az olabilir.Ama yüksek gno, yüksek sınav puanı varsa komisyondakiler Aöf olayını umursamayıp olumlu dönüt verebilirler diye düşünüyorum.

Memure hnm
Aday Memur
22 Temmuz 2021 19:37

Bunu bende merak ediyorum

montenegro
Daire Başkanı
23 Temmuz 2021 07:46

hiç duymadım.

ultraky
Memur
23 Temmuz 2021 11:47

Torpil varsa herşey olur

23 Temmuz 2021 22:19

İdarî yargı adayları için; Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini

bitirip de Türkiye'de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı

belgesi almış bulunmak, hukuk fakültesinden mezun olanlar dışından alınacak adaylar bakımından,

her dönemde alınacak aday sayısının yüzde yirmisini geçmemek üzere, hukuk bilgisine

programlarında yeterince yer veren siyasal bilgiler, idari bilimler, iktisat ve maliye alanlarında en az

dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim

kurumlarından mezun olmak, sınav kılavuzunda geçtiği şekliyle ben yasal olarak mümkün olamayacağını düşünüyorum. bi ara bunu kaldırmışlardı bir iki sınav girilebildi galiba çok tepki topladı son 2-3 sınavdır yine sınırlama geldi.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi