Editörler : Kayıhan2020
02 Haziran 2021 17:22   

Sağlık nedeniyle mazeret tayini

Merhaba arkadaşlar bulunduğum il ve ilçede hastalığımın tedavisine bakabilecek bölüm ve klinik yoktur. il sağlık müdürlüğünden tedavimin ikamet ettiğim yerde olmadığına dair sağlık raporu ve

resmi yazı aldım. sağlık mazeretinden dolayı tayin talebinde bulunacağım sizce çıkar mı? yönetmeliği incelendiğimde eğitim ve araştırma hastanesinden ya da üniversite hastanelerinden sağlık raporu alınması gerektiği yazıyor.

03 Haziran 2021 01:48

kingphoneix999
Aday Memur
Öncelikle geçmiş olsun Allah şifa versin. Konuyu sana şöyle açıklıyayım . Eğitim Araştırms ve üniversite hastanesi raporları genelde Anne Baba Eş Çocuk gibi bakmakla yükümlü olduğun kişilerden rahatsızlığı dolayısı ilr talep edeceğin mazaret tayinlerinde isteniyor. (Örneğin hayati fonksiyonlarını yerine getiremez vb gibi ) Ancak konu Memurun kendisi ile ilgili olunca durum biraz farklılık gösterecektir. Öncelikle bu hastalıkla ilgili size en son tanı tetkik ve takip hastalığınızın branşı olan Xxxx hastanesine gidip sağlık kuruluna başvurun ve heyet raporu alın Raporda Branşın bulunduğu hastane size "adı geçen kişinin uzman hekim tarafından yapılan tanı tetkikler sonucu ***** hastalığı olduğu teşhis edilmiş. Hastanının sürekli takip gerektiren bir hastalık olduğu ve xxxxxx branşı tarafından Takip ve kontrol yapılması gerekir. Bu heyet yazısını alıp bulunduğunuz il ve ilçe sağlık müdürlüğünden ikisde dahil olmak üzere size bakan branşın il ve ilçede olmadığına dair yazıyı alın Akabinde Bulunduğunuz ilçe ve iya ilde var ise eğitim araşrırma veya üniversite hastanesine gidin Tekrar heyete girin Bağlı olduğunuz il ve ilçedeki hastanede yukardaki yazının aynısını döşesin. Toplam evrak sayısı 1 Tedavinşzi yaptırdoğınız hastanesin kurul raporu 2 il ve ilçe sağlık müd yazıları 3 ikametinizdeki il veya ilçe hastanesinin heyet raporu Bu evraklar ile başvurunuzy yapın. Harcırahsız ve yolluksuz geçici görevlendirne yapılır diye temenni ediyorum.
Toplam 1 mesaj

ANKET
Aşı olmayanların bazı kısıtlamalara tabi tutulmasını doğru buluyor musunuz?