Editörler : Kayıhan2020
03 Haziran 2021 16:19   

Yasaklı
Kalem değişikliği
Kesin kalem değişikliği için ne yapmalıyız. Memnun değilim kalemimden. Komisyonu nasıl ikna ederiz. tavsiyeniz nedir arkadaşlar
03 Haziran 2021 17:01

lakkidi
Aday Memur

önce müdürünüzle konuşun. kesin bir dille ayrılmak istediğinizi söyleyin. sebeplere çok takılmadan genel bir çerçevede mutsuz olduğunuzu söyleyin. müdürün olumlu veya olumsuz tavrına göre mahkeme başkanı veya hakimle görüşün. yine ciddi ve net şekilde ayrılmak istediğinizi söyleyin. eğer gitmenizi istemiyorlarsa kötü bir yere vermekle tehdit edileceksiniz muhtemelen. alttan alın, inatlaşmayın ama net şekilde ayrılmak istediğinizi söyleyin. kibarca rica edin. tatlı dil her kapıyı açar.

03 Haziran 2021 18:59

şahinkartalı
Aday Memur

Sorun ne ki ben de bulamadim bana uygun bi kalem

03 Haziran 2021 21:20

Arslan Akbey0
Yasaklı

Sorun ne ki ben de bulamadim bana uygun bi kalem

şahinkartalı, 2 ay önce - Alıntıya git
çok sorun var hangisini anlatim
04 Haziran 2021 11:20

bagers
Daire Başkanı

Kalemdeki arkadaşlarınız ile kavga edin, işleri biriktirin, sorumsuz biri olun. Hemen yeriniz değişi

05 Haziran 2021 19:05

LiveRommel
Memur

En başta başkan havaleli dilekçe vermen gerekiyor. Komisyon başkanı arayıp sorar, katibin dilekçe göndermiş, gönderelim mi diye. Kalemiyle sorunlu, tembel katipler genelde gönderilir. Fakat işinde çalışkansan sorunlu olsan bile başkan seni göndermeyebilir bunun çok örneğini gördüm. Kalemimdeki çocuğun kalemde yapmadığı pislik kalmamıştı, duruşmada çok iyi diye uzun süre kalemde çalıştırdı başkan. Pisliklerine de uzun süre göz yumdu.

Gitmek istiyorsan kalemdekilerle sorun yaşa, fazla çalışmayacaksın. Ardından dilekçe verip gitmek istediğini söyleyeceksin.

05 Haziran 2021 22:11

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı

Adalet Bakanlığı'nda işini düzgün yapıyorsan, işin hiç bitmez. İşini yapmıyorsan ve safsaklıyorsan senden iyisi olmaz. :) İşini yapmayana disiplin hükümleri işletilmez; " aman o beceremez al sen yap" denir.

05 Haziran 2021 23:51

Canbayw
Aday Memur

Adalet Bakanlığı'nda işini düzgün yapıyorsan, işin hiç bitmez. İşini yapmıyorsan ve safsaklıyorsan senden iyisi olmaz. :) İşini yapmayana disiplin hükümleri işletilmez; " aman o beceremez al sen yap" denir.

ÇOTANAK, 2 ay önce - Alıntıya git
Daha iyi anlatılamazdı.
Toplam 7 mesaj

ANKET
Türkiye'nin yangınla mücadelesini nasıl buluyorsunuz?