Editörler : gubaz
03 Haziran 2021 21:06   

Telafi eğitimini anlayanlar/kafası karışanlar

Bu telefi eğitimi işini anlayan kıymetli meslektaşlar; -2 Temmuz a kadar zorunlu mu? - Okulda olmak zorunda mıyız? Kaç yazı okudum hatırlamıyorum. Bir anlam veremedim

03 Haziran 2021 21:12

Ahmet Kaleli
Memur

18-02 arası zorunlu mu gönüllü mü belli değil, ama gönüllü olsa bile idarenin ilçeye yüksek rakam sunmak adına öğretmenleri zorlaması da ihtimaller arasında

03 Haziran 2021 22:12

Alex10alec
Memur

Telafi eğitime öğrenci bulurlarsa o zaman idareniz sizi zorlar bence katılım çok az olur

03 Haziran 2021 22:34

b3rn4
Müsteşar

Normalde öğretmenlerin tatili 1 temmuzda başlar. O yüzden 2 temmuza kadar gönüllülük aramadan okula çağrılacağımızı düşünüyorum. Tıpkı seminer dönemi gibi.

03 Haziran 2021 22:53

forum307
Şef

Gönüllü olacak hocam.

03 Haziran 2021 23:16

Mateist
Aday Memur

İstekli öğrenci olur da istekli öğretmen olmazsa resen görev verilir diye düşünüyorum 2 Temmuza kadar.

07 Haziran 2021 12:54

Özür grubu
Kapalı

Gönüllü olacak hocam.

forum307, 6 ay önce - Alıntıya git

Hocam okulunuzdan açıklama mı yapıldı ?

07 Haziran 2021 14:01

balika
Kapalı

Hocam okulunuzdan açıklama mı yapıldı ?

Özür grubu, 6 ay önce - Alıntıya git

Hocam şu an idareciler de bilmiyor. Okullara yazı gelmedi. Sen ne biliyorsan onlar da o kadar biliyor.

Bu telafi konusunda MEB in bile bir şey bilmediğini düşünüyorum. Gelecek hafta duruma göre karar verecekler gibi duruyor

07 Haziran 2021 17:45

b3rn4
Müsteşar

Bakan bile bilmiyordur şu an 18 haziran 2 temmuz arasını.

13 Haziran 2021 13:34

ashil13
Genel Müdür

ooo vay vay reklama şimdi de bu şekilde devam ediyorsun... çabanı takdir etmek lazım :))

bu arada reklamcı kardeş, özel mesaj atıp sataşmışsın ama cevap yazamadım... çünkü mesaj alımını kapatmışsın... açta bir zahmet cevap vereyim sana

13 Haziran 2021 16:06

kilimci82
Aday Memur

Değerli Meslektaşlarım. Telafi eğitimi öğretmenlere gönüllü. 18 Haziran - 2 Temmuz arası da öğretmenlere gönüllü. İstemezseniz kimse sizi zorlayamaz. Lakin istemeseniz bile 2 Temmuz'a kadar okulda bulunmanız şartı olacaktır muhtemelen. 2 hafta ek ders alayım derseniz telafi eğitimine başvuru yapın tabii ki ama bu eğitimde de aynı DYK'larda olduğu gibi başvurunun tüm süreci kapsayıp kapsamadığını da iyi incelemek gerek o gün geldiğinde. Yani siz 2 hafta zaten mecburen okuldayım diye başvuruda bulunursunuz ama sonra bir bakmışsınız başvuru yaptığınız telafi eğitiminin son tarihi 31 Ağustos. O nedenle ben gönüllü telafi eğitimine hiçbir suretle başvurmayacağım.

13 Haziran 2021 22:53

omerhoca936

okulumuz 2 tmmuza kadar okulda olacaksınız dedıler

14 Haziran 2021 00:10

ashil13
Genel Müdür

okulumuz 2 tmmuza kadar okulda olacaksınız dedıler

omerhoca936, 6 ay önce - Alıntıya git

2 temmuza kadar telafi olmayacağına göre; sorumluluk sınavı varsa okula gitmek gerekir. 1 hafta seminer diyelim. 2. hafta sınav görevin yoksa okula gitmenin ne gereği var?

14 Haziran 2021 00:11

bilkyaz13
Memur

seminer olmayacak

14 Haziran 2021 01:26

ashil13
Genel Müdür

seminer olmayacak

bilkyaz13, 6 ay önce - Alıntıya git

olmaması imkansız gibi bir şey

14 Haziran 2021 08:01

b3rn4
Müsteşar

olmaması imkansız gibi bir şey

ashil13, 6 ay önce - Alıntıya git

Bakan olmayacağını söyledi. Normalde okul bittikten sonra seminer yapıyorduk ama bu sene yapmayacağız öğretmenlerimiz çok yoruldu dedi. Ama zaten onun söylediği tarih 2 temmuzdan sonrası içindi. 2 temmuza kadar boşa çıkma gibi bi ihtimalimiz yok bizim. Ha ama normal ders programı şeklinde mi devam eder yoksa telafi ye benzer de her seminer dönemi gibi günlük birkaç saat her öğretmenin mi gider o belli olmaz.

14 Haziran 2021 08:36

sinelt
Daire Başkanı

Bakan olmayacağını söyledi. Normalde okul bittikten sonra seminer yapıyorduk ama bu sene yapmayacağız öğretmenlerimiz çok yoruldu dedi. Ama zaten onun söylediği tarih 2 temmuzdan sonrası içindi. 2 temmuza kadar boşa çıkma gibi bi ihtimalimiz yok bizim. Ha ama normal ders programı şeklinde mi devam eder yoksa telafi ye benzer de her seminer dönemi gibi günlük birkaç saat her öğretmenin mi gider o belli olmaz.

b3rn4, 6 ay önce - Alıntıya git
Bizim okulumuzdan haber geldi. 2 temmuz a kadar normal eğitim öğretim faaliyetleri devam edecek şeklinde. Ama şu an kaç gün okula gidicez vs onları bilmiyoruz ama gideceğimiz kesin ve zorunlu.
14 Haziran 2021 08:53

b3rn4
Müsteşar
Bizim okulumuzdan haber geldi. 2 temmuz a kadar normal eğitim öğretim faaliyetleri devam edecek şeklinde. Ama şu an kaç gün okula gidicez vs onları bilmiyoruz ama gideceğimiz kesin ve zorunlu.
sinelt, 6 ay önce - Alıntıya git

2 temmuza kadar devam edecek zaten. Ama 18 haziran öncesi gibi canlı ders ve yüzyüze karma düzen normal ders programı mı olacak yoksa farklı bir program mı gönderilecek.

14 Haziran 2021 08:58

muhendisinkendisi
Aday Memur

Ziya abey sana güvendik inandık ama şuan eğitimde neler oluyor neredeyiz?

14 Haziran 2021 09:02

Millennium
Şef

eee müfredat bitti ne anlatacağız? Gelecek yılın konusuna mı geçeceğiz şimdi?

14 Haziran 2021 09:20

asrınmücahidesi
Genel Müdür

Temmuz'a kadar zorunlu olarak gidiyoruz. 2 Temmuz dan sonra telafi olacak ama nasıl olacağıyla ilgili yazı gelmedi daha yani bu yaz boyunca okullar açık. Lakin neyin telafisi telafinin telafisi mi olacak! Muhtemelen etkinlik ağırlıklı bir program hazırlanacak

Toplam 58 mesaj

ANKET
Sizce sokakta maske yasağı kaldırılmalı mı?