Editörler : Kubil ay
05 Haziran 2021 22:35

loriennn
Şef

sözleşmeli personelin rotasyon durumu yok. çakılı kadro gibi düşünebiliriz.

bu yanlış yönlendirmeleri iyi niyetli bulmuyorum.

önümüzden ne kadar adam eksilirse kârdır kafası bitsin artık.

madem bu kadar kötü kadro siz neden 25 tl verdiniz de tercih yaptınız.

furkanemytu, 4 ay önce - Alıntıya git

tercih yapmadım kardeşim.

gümrükte çakılı olmak bu işin doğasına aykırı. Sebebini herkes biliyor.

05 Haziran 2021 22:37

nasilolacakbuisler
Şube Müdürü

kardeşim o puan gümrük için yakılır mı. geçmiş olsun.

loriennn, 4 ay önce - Alıntıya git

bu şeye benziyor.mesela öğrencinin teki üniversite sınavında 10. olduğu halde hacettepe veya çapa tıp yerine harran veya kafkas tıp yazabiliyor.neden ? adam doğma büyüme o şehirli,bütün hayatı,akrabaları,arkadaşları o şehirde.

05 Haziran 2021 23:12

loriennn
Şef

bu şeye benziyor.mesela öğrencinin teki üniversite sınavında 10. olduğu halde hacettepe veya çapa tıp yerine harran veya kafkas tıp yazabiliyor.neden ? adam doğma büyüme o şehirli,bütün hayatı,akrabaları,arkadaşları o şehirde.

nasilolacakbuisler, 4 ay önce - Alıntıya git

bazı çok bilmiş arkadaşlar çakılı kadro diyerek milleti yanlış yönlendirdi. gümrükte çakılı kadro imkansız. en az tayin gören adam 6-7 farklı yer görüyor.

çakılı kadro olsaydı dediğiniz mantıklıydı.

06 Haziran 2021 00:47

paxmali
Memur

bazı çok bilmiş arkadaşlar çakılı kadro diyerek milleti yanlış yönlendirdi. gümrükte çakılı kadro imkansız. en az tayin gören adam 6-7 farklı yer görüyor.

çakılı kadro olsaydı dediğiniz mantıklıydı.

Dostum sözleşmililer rotasyona tabi değildir. Kadroya alındıklarında tabi olurlar. Gümrük 4 rotasyon bölgesine ayrılır. Bu 4 bolgede de gorev yaparsın. Her bir bölgede yapacağın görev süren değişir. Ayrıca sen ve senın gıbıler temelsiz konusmalarıyla insanları yönlendirmeye calısıyorsunuz. Ancak sanmıyorum ki burda işkembeden atanların aklıyla hareket etsınler. Kendı doğrularım olmasa atansam dahi yalandan merkezide tercıh ederım mı senın gıbı bırı kamuya girmesin.
06 Haziran 2021 13:36

Siyasetkamuyönetim

84 5 puanla birçok yeri yazdım ama kazanamayacağımı biliyorum

06 Haziran 2021 13:38

paxmali
Memur

84 5 puanla birçok yeri yazdım ama kazanamayacağımı biliyorum

Siyasetkamuyönetim, 4 ay önce - Alıntıya git
Belli olmaz kardeşim, Ağrı dan sürpriz bekliyorum.
06 Haziran 2021 13:40

Süphan İmre
Aday Memur
89.92 adalet mezunu.Tum gumrukleri yazdım şansım nedir bilmiyorum
06 Haziran 2021 13:45

does it matter
Kapalı

kardeşim o puan gümrük için yakılır mı. geçmiş olsun.

Arkadaş bence çok haklı kadrolu merkezi alıma 1 ay bile yokken o puanla sözleşmeli gümrük memurluğu yazmak hiç akıl kârı bir hareket değil. Batı kit çok rahat gelirdi 91 puana. Gerçi maliyeci arkadaş merkeziden de tercih verir bence her ne kadar vermem diyorsa da.

06 Haziran 2021 14:33

paxmali
Memur

Arkadaş bence çok haklı kadrolu merkezi alıma 1 ay bile yokken o puanla sözleşmeli gümrük memurluğu yazmak hiç akıl kârı bir hareket değil. Batı kit çok rahat gelirdi 91 puana. Gerçi maliyeci arkadaş merkeziden de tercih verir bence her ne kadar vermem diyorsa da.

does it matter, 4 ay önce - Alıntıya git
İstediğim şehir olursa veririm sadece. Düşük puan alan kompleksliler için hayatımı sekteye uğratacak değilim elbette.
06 Haziran 2021 14:50

loriennn
Şef
Dostum sözleşmililer rotasyona tabi değildir. Kadroya alındıklarında tabi olurlar. Gümrük 4 rotasyon bölgesine ayrılır. Bu 4 bolgede de gorev yaparsın. Her bir bölgede yapacağın görev süren değişir. Ayrıca sen ve senın gıbıler temelsiz konusmalarıyla insanları yönlendirmeye calısıyorsunuz. Ancak sanmıyorum ki burda işkembeden atanların aklıyla hareket etsınler. Kendı doğrularım olmasa atansam dahi yalandan merkezide tercıh ederım mı senın gıbı bırı kamuya girmesin.
paxmali, 4 ay önce - Alıntıya git

ben zaten gümrük Personeliyim kardeşim. kılavuzdaki 4.1 maddesini niye koydurduk hiç düşündünüz mü?

siz o küçük hesaplarla kadro yakmayı düşünürken Personel genel müdürlüğü bunu düşünemedi mi sanıyorsunuz? :d

06 Haziran 2021 15:01

crops35
Editor

ben zaten gümrük Personeliyim kardeşim. kılavuzdaki 4.1 maddesini niye koydurduk hiç düşündünüz mü?

siz o küçük hesaplarla kadro yakmayı düşünürken Personel genel müdürlüğü bunu düşünemedi mi sanıyorsunuz? :d

O maddeyi biraz açarsanız bütün üyeler öğrenmiş olur.

06 Haziran 2021 15:09

does it matter
Kapalı

"Bu d0ruysa yer yerinden oynar." :D:D

06 Haziran 2021 15:24

paxmali
Memur

4.1 maddesi ösym arcılığıyla yapılan tüm alımlarda yer alır. Çevre Şehircilk Bakanlığı da aynı şekilde alımlarını yapar ancak oraya atanıp istifa ederek merkezide tercih veren arkadaşları bizzat biliyorum. Anlayacağın bu madde öyle personel başkanlığı bunu düşünerek oraya eklettirdi diye bir şey yok. ( bu şekilde alım yapan tüm kurumlar aynı maddeyi koyar bunun anlamı şudur: ben kurum olarak direkt alım yapmıyorum, mülakatım yok. Er meydanına buyurun demek:))))
06 Haziran 2021 15:26

paxmali
Memur

Ayrıca bende gumruk personelıyım o maddeyi koydurduk diyerek etkili olacağını sanıyosun diyeceğinin ancak bu kararı alanların senden haberi var mı acaba :))
06 Haziran 2021 15:30

paxmali
Memur
1.5.İlgili Yönetmelik hükümleri çerçevesinde yapılan merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar, daha sonraki personel alımları için yerleştirmelerine esas alınan puanla başvuruda bulunamazlar. Bu madde merkezi alımlarda yer alan maddedir. Bu madde olmadığı için gümrüğe giren herkes keyfi isterse merkeziden de atanabilirler. Kalp gözünüzle değil aklınızla düşünüp konuşun :)))
06 Haziran 2021 15:31

loriennn
Şef

O maddeyi biraz açarsanız bütün üyeler öğrenmiş olur.

crops35, 4 ay önce - Alıntıya git

"4.1. Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır."

biz bunun gayet anlaşılır bir madde olduğunu ummuştuk ama arkadaşlar yine kendi açılarından yorumlamayı uygun gördüler. 1 Temmuz'da anlayacaklar bu maddeyi niye koydurduğumuzu. :))

06 Haziran 2021 15:49

Mehmet481
Aday Memur

"4.1. Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır."

biz bunun gayet anlaşılır bir madde olduğunu ummuştuk ama arkadaşlar yine kendi açılarından yorumlamayı uygun gördüler. 1 Temmuz'da anlayacaklar bu maddeyi niye koydurduğumuzu. :))

Üstat senin dediğin o madde sözleşmeli pers çalışmasına ilişkin esaslara göre usulün merkezi olarak yapıldığını gösteriyor yani bu 2021/1 bu usule göre değil farklı bir yönetmeliğe göre yapılıyor . Yani 1 temmuzda tercih yapılmasına engel bir madde değil

06 Haziran 2021 16:53

Mülkiyelimatematikçi
Kapalı
Hakkınızda hayırlısı olsun hocam. Ben de tek terih yaptım bekleyip göreceğiz.
paxmali, 4 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim hepimiz için hayırlı olsun inşallah
09 Haziran 2021 17:48

paxmali
Memur
Güncel
09 Haziran 2021 18:45

Süphan İmre
Aday Memur
++++
Toplam 82 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?