Editörler : oto-danisman-expert
05 Haziran 2021 00:00

Suem cevap verebilir misin?
Sözlü mülakat aşamasında ne kadar bekliyorsunuz sabah 8 de girince. İşiniz kaç saat sürüyor. Bilet alacam bilgi verebilir misiniz?
05 Haziran 2021 15:50

Eğer yığılma olmazsa öğlene dek sürebilir, hatta belki öğleden sonraya da sarkabilir. Genel olarak 8-9 komisyon oluyor, ortalama 4-5 sıra 3 dakikada ilerliyor, mülakat yerine varış sürene bağlı olarak 20. sırada da olabilirsin, 250. sırada da, eğer 150'li sıralara sarkmazsan büyük ihtimalle öğleden önce çıkarsın. Sana tavsiyem erken gelip sıra alman, onun dışında sıra aldıktan sonra mülakatların başlaması için de zaten yaklaşık 1 saat bekleyeceksin.

Not: öğrenci

Reoflex
Aday Memur
05 Haziran 2021 15:56

Kardeşim benim asem mülakat 11 de ama daha erken gelsem olur mu ?

yaşar yüzbaşı, 3 yıl önce

Eğer yığılma olmazsa öğlene dek sürebilir, hatta belki öğleden sonraya da sarkabilir. Genel olarak 8-9 komisyon oluyor, ortalama 4-5 sıra 3 dakikada ilerliyor, mülakat yerine varış sürene bağlı olarak 20. sırada da olabilirsin, 250. sırada da, eğer 150'li sıralara sarkmazsan büyük ihtimalle öğleden önce çıkarsın. Sana tavsiyem erken gelip sıra alman, onun dışında sıra aldıktan sonra mülakatların başlaması için de zaten yaklaşık 1 saat bekleyeceksin.

capt001
Aday Memur
06 Haziran 2021 01:45

Çok teşekkür ederim. Yani kendilerinde belli bir sıra listesi yok. Erken giden erken çıkar.
yaşar yüzbaşı, 3 yıl önce

Keles2577
Aday Memur
06 Haziran 2021 16:21

Arkadaşlar şuan yeni öğrendiğim bir durum var bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Biliyorsunuz daha önceki alımlarda bu alımda olduğu gibi 2 tercih hakkı verilir ve tercih yapardık. Başvuru sonuçlarında eğer ilk tercih kabul olmuş ise ikincide kabul edilirdi. Daha sonr sınv aşamalarına girip hepsinde başarı olduktan sonra asil yedek listeleri açıklanırdı. Örneğin jandarma istihkam asil 5 jandarma erkek asil 35 kayıt zamanında da hangi birimi istediğimiz sorulur ve seçerdik. Ancak bu seneki kılavuzda 10. Sayfada yazan büyük harfli notta (ilk tercihi kabul edilen adayın ikinci tercihinde kabul edilmiş sayılır. İlk tercihi kabul edilmeyen adayın 2.tercihi kabul edilir.) diyor ve sonrasında şu yazıyo(adaylar tek birimde sınava çağrılacaktır.)

Benim şöyle jandar istihkam 1. Jandarma erkek 2. Tercihim sınıvalara girdik. Bu açıklamaya göre ben sadece jandarma istihkam için sınava girmiş oldum yani 2 tercihim kabul edilmiş olsa bile jandarma erkek kontenjanında herhangi bir sıralamaya girmeyip sadece jandarma istihkam biriminde sıralamaya giricem. Eğer böyleyse 7 kişilik kontenjanda sansın ın ne kadar daraldığı ı düşünmek bile istemiyorum. Konu ile ilgili bilginiz var mı?

(geçen senelerde basvuru kılavuzunda böyle bir not yok yani bu not bu seneki kılavuzda ilk defa yayınlandı ve ben çoğumuzun bunun farkında bile olmadığını düşünüyorum.)

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi