Editörler : Kubil ay
06 Haziran 2021 19:47   

Pomem siyasi parti üyeliği

27.dönem ilanı gelmeden bir kaç ay önce siyasi parti üyeliği formu doldurmuştum başvurduğum vakitte siyasi parti üyesi değildim önsağlık ve fyt aşamalarında da değildim fakat şimdi e devlette gördüm siyasi parti üyesi gözüküyormuşum bende üyeliğimi sildirdim.Başvuru kılavuzunda H maddesinde başvuru tarihinde siyasiparti ve yan kuruluşlarına üye olmamak şartı var.Birde okulu kazananlar için başvuru kılavuzundaki H maddesine istinaden(başvuru tarihinde siyasiparti ve yan kuruluşlarına üye olmamak) maddesine göre geçici kaydımı yaptırdığım tarih itibariyle siyasi parti üyesi olmadığımı beyan ederim dilekçesi var.Kafam karıştı hangisi sorun yaratıyor başvuru tarihinde siyasi parti üyesi olamamak mı okulu kazanırsak siyasi parti üyesi olmamak mı?

06 Haziran 2021 22:57

Kenan 3434
Aday Memur

Siyasetçi olacaksan meclise git. Emniyetin senin gibi adamlara ihtiyacı yok. Devlet memuru özünde kesinlikle tarafsizdir

07 Haziran 2021 00:23

cagdaspol20
Aday Memur

Başvuru yaparken siyasi parti üyesi olmadığına dair belge veriyorsun. Ama bu süreçte de bir parti koluna üye olursan okul başladığında güvenlik soruşturmasında görülecek ve eğer kazanmışsan bile elenmene sebep olacaktır.

07 Haziran 2021 00:25

cagdaspol20
Aday Memur

Mesajını şimdi daha dikkatli okudum sorun olacağını düşünmüyorum ama malesef konu hakkında detaylı bilgim yok. Tahminimce sözlü mülakata giderken o dilekçe istenecek o yüzden şu an sorun yaratmaz gibi.

07 Haziran 2021 00:38

baymemurr
Memur

Başvuru yaparken siyasi parti üyesi olmadığına dair belge veriyorsun. Ama bu süreçte de bir parti koluna üye olursan okul başladığında güvenlik soruşturmasında görülecek ve eğer kazanmışsan bile elenmene sebep olacaktır.

cagdaspol20, 6 gün önce - Alıntıya git

Anladım teşekkürler.Fakat o zaman neden okul kayıtlarında bulunan dilekçe örneğinde Herhangi bir siyasi parti veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına geçici kayıt

yaptırdığım tarih itibariyle üyelik durumum bulunmadığını imzam ile beyan

ederim.Şeklinde beyan verilmiş onu anlayamadım

07 Haziran 2021 02:00

baymemurr
Memur

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2019/11/20191108-6.htm kasım 2019 da değişiklik yapılmış böylece askerde olanlar,diğer kurumların şehit çocuklarına şehit kontenjanından sayılmış ve geçici kayıt yapıldığı tarih itibariyle siyasi parti üye olmama şartı getirilmiş kendi yönetmeliklerinin en güncel hali bu.Fakat27.dönem pomem ilanında bu madde hâla başvuru tarihi itibariyle yazıyor.Çelişki var anlayamadım

08 Haziran 2021 09:36

Evlenmek Gerek
Daire Başkanı

Tamamen kişisel merakımdan dolayı soruyorum: Henüz iş güç sahibi olmamış bir genç, neden siyasi partiye üye olur? Siyasi partiye üye olmanın partiye doğrudan bir getirisi yok, üye olan kişiye de bir getirisi yok. Parti üyeliği denilen şey, hayat boyu karşına çıkabilecek bir durum.

Bu şartlar altında düzenini kurmamış bir kişi neden partiye üye olur?

08 Haziran 2021 10:48

baymemurr
Memur

Tamamen kişisel merakımdan dolayı soruyorum: Henüz iş güç sahibi olmamış bir genç, neden siyasi partiye üye olur? Siyasi partiye üye olmanın partiye doğrudan bir getirisi yok, üye olan kişiye de bir getirisi yok. Parti üyeliği denilen şey, hayat boyu karşına çıkabilecek bir durum.

Bu şartlar altında düzenini kurmamış bir kişi neden partiye üye olur?

Evlenmek Gerek, 5 gün önce - Alıntıya git

İş güç sahibi olmadığımı nerden biliyorsun 29 yaşında evli çocuk sahibi insanım ve ticaretle uğraşıyorum

08 Haziran 2021 11:54

ZulemaTR
Aday Memur

siyasetle ugrasnalardan nefret ederim

08 Haziran 2021 18:25

adaydiplomat89
Aday Memur

Arkadaşım malum parti gençlik kolları üyesiydi galiba, cüzdanında kartını görmüştüm. Komiser yardımcısı oldu.

08 Haziran 2021 23:14

Darkcorner3123
Aday Memur

Hiç bir sorun olmaz diyarbakır ali gaffar okkanda polil okulu ögrencisiyken 960 kısden 150 civarında ögrencinin siyasi parti üyeliği çıktı okuldayken öğrencilere izin veridli çarşıya gidip yada e devlet tenmiydi ordan iptal ettiler ama üyelik çoğunlukla ak parti ve mhp idi

Toplam 10 mesaj