Editörler : gubaz
08 Haziran 2021 01:11   

2008 Sonrası Memurlar

2008 sonrası memur olup hala en düşük memur maaşı diyip uyuyanlara selam olsun.

Sonunda Memurlar net. yazdı,

Herşeyi net bir şekilde anlatmaya muktedir değilse de, ne demek istediğini anlamak isteyen anlayacaktır.

Lütfen bu zulme seyirci kalma!

Link :

https://www.memurlar.net/haber/972476/5434-ve-5510-a-gore-emeklilikte-alt-sinir-ayligi-ve-aylik-baglama-sistemi.html

08 Haziran 2021 01:19

GOKAY_78
Şube Müdürü

Ben uyarmaktan vazgeçtim. Ben ne zaman uyarıcı bir yazı yazsan bu Forum'a olur mu öyle saçmalık, emekli olanı gördün mü, görmeden inanmam gibi bilmem ne gibi laflar eden bir sürü tip çıktı.

Bu ülkede insanlar ideolojik olarak o kadar saplantılı hale gelmiş ki bırakın batan batsın. Ha kurunun yanında yaş da yanacak ayrı bir konu.

08 Haziran 2021 17:48

KamudaMemur
Daire Başkanı

Arkadaşlar ben 2008 sonrası memur olanların kanunu başka zamanlarda da ve şimdide okudum. Ama erken emekli olacak engelli memurlar için 1.200 TL, 1.500 TL, 2000 TL 2.500 TL maaş alır diyen farklı arkadaşlar oldu. Hangisi doğru bunu hala anlamış değilim. Bu rakamlar 18 yılda emekli olacak engelli memurlar için soruyorum. 16 yıl veya 20 yıl da olabilir.

Ama inanıyorum bu hükümet bizleri mağdur etmeyerek gerekli CB kararnamesi veya kanunu çıkartarak iyileştirme yapacaktır bizler için.

08 Haziran 2021 20:46

GOKAY_78
Şube Müdürü

Arkadaşlar ben 2008 sonrası memur olanların kanunu başka zamanlarda da ve şimdide okudum. Ama erken emekli olacak engelli memurlar için 1.200 TL, 1.500 TL, 2000 TL 2.500 TL maaş alır diyen farklı arkadaşlar oldu. Hangisi doğru bunu hala anlamış değilim. Bu rakamlar 18 yılda emekli olacak engelli memurlar için soruyorum. 16 yıl veya 20 yıl da olabilir.

Ama inanıyorum bu hükümet bizleri mağdur etmeyerek gerekli CB kararnamesi veya kanunu çıkartarak iyileştirme yapacaktır bizler için.

KamudaMemur, 12 ay önce - Alıntıya git

Yasa 2008 de yürürlüğe girdi. Yıl 2021 13 yılda düzeltme yapılmadı boşuna kendi kendini kandırma.

Yasanın maaş hesaplama maddeleri açık prime esas kazanç üzerinden hesaplanıypr.

Örnek 5000 gün prim ödedin. Toplam primin 100.000,00 TL olsun. SGK bu toplam primi gün sayısına bölüp 1 günlük kazancını bulacak.

1 günlük kazancını 30 ile çarpıp 1 aylık kazancını bulacak.

O bir aylık kazancın 3/1 kısmı emekli maaşı olacak.

Yasayı açın okuyun.

08 Haziran 2021 23:53

suverek
Şube Müdürü

KamudaMemur, 12 ay önce - Alıntıya git

Değerli arkadaşım sen daha önce de bu şekilde düşünce beyan etmiştin. Eğer gerçekten bilmiyorsan ve bize de inanmıyorsan, inanabilecegin bir bilene sor. Onuda bilmiyorsan, SGK Müdürlüğü'ne sor.

2008 sonrası memur olanlar için uygulanacak kanun sadece engellileri mağdur etmeyecektir. Bu kanun 2008 sonrası memur olanların hepsini etkiliyor.

Engelli olup, erken emekli olanın emekli maaşı takriben 1.200 tl olacak. Ancak kanun alt limit olarak 1.500 dediği için maaşlar hazine tarafından 1.500 tl ye tamamlanacak (buda uzun yıllar zam almadan maaş 1.500 almak anlamına geliyor. ) Ancak ortalama 40 yıl çalışacak bir öğretmen, muhendis, uzman vb. maaşı en fazla 2.700 tl olacak. Biraz daha net nasıl ifade edeyim? Yani her türlü zulümdür ve ekmeğe muhtaç olunacak.

Ha kanun değişir mi , değişebilir.

Bu kanunu bu hükümet getirdi. Bu hükümetin de degistirecegini düşünmüyorum. İnşallah beni yanıltır ve hakkımız iade edilir.

10 Haziran 2021 17:46

KamudaMemur
Daire Başkanı

Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler arkadaşlar. İnşallah başta hükümetimiz olmak üzere Sendika ve Engelli Dernekleri üzerine düşen görevleri yaparlar ve mağdur olmayız. Yoksa 40 yıl emekli olamayız.

17 Ocak 2022 15:39

suverek
Şube Müdürü
17 Ocak 2022 23:10

Gariban0606
Memur

Ah arkadaşlar ah bende 2008 sonrası göreve başlayan engelli memurum, bu doğru şu an 1.500 TL bağlanıyor ev kirası olmuş 3 bin TL bu kanunun değişmesi lazım ey yetkililer ey engelli dernekleri nerdesiniz?

Toplam 7 mesaj