Editörler : hopali
08 Haziran 2021 17:39   

Matematik öğretmeni

Merhaba ben şu anda iyi sayılacak bir üniversitede ilk mat ogretmenliği okuyorum.Matematik hocaları hakkında aylık 8 9 10 bin tl kazanıyorlar diyorlar.Bu doğru mudur?Ben şu an 2.sinifim nasil bir yol izlemeliyim acaba?

08 Haziran 2021 19:08

ashil13
Genel Müdür

8-9-10 bin mi? kardeşim sen yol yakınken başka bir bölüme geç bence. Bu rakamları ancak rüyamızda görürüz :)

08 Haziran 2021 21:49

Mateist
Aday Memur

İstanbul'un bazı ilçelerinde kazanırsın.

08 Haziran 2021 22:58

Delkominasyon
Aday Memur

iyimis

09 Haziran 2021 06:19

ekonomikk.çöküşş
Şef

Birkaç sene sonra ülke ekonomisi tam anlamıyla çökünce özelde çalışanları öğretmenlerin yarıdan fazlası ve kamudaki bazı sözleşmeli öğretmenler işlerinden olacaklar.

İşte o zaman o bahsettiğin paranın yarısını bile kazanamayacak Matematikçiler göreceksin.Hayat pahalılığı da şimdinin en az 2 katı durumunda olacak.

İşte böyle bir ortamda mezun olacaksın, şimdiden bol şanslar!

09 Haziran 2021 16:29

maleficent
Aday Memur

Maaş şeklinde değil ama özel ders vererek bir kaç yıl içinde kazanabilirsin. Tabi bu durumda gecen gündüzün pek olmaz. Ben matematik mezunuyum (iyi bir üniversiteden.) ikinci üniversitemi okurken ve aynı bölümde eş zamanlı YL yaparken (ki kolay bir bölüm okumadım yine mühendislik) pandemi öncesinde özel dersten 4-5 bin tl arası kazanıyordum.

Bol şans genç kardeşim. Umarım tercihlerin isabetli olur.

10 Haziran 2021 01:02

ekonomikk.çöküşş
Şef

Senin gibi cahiller aileleri ile birlikte senelerce bu iktidara oy vererek ülkeyi yeterince bulandırdı.Benim gibilerin de midesini bulandırdınız.

Toz pembe hayaller peşinde koşmaya devam edin bakalım,o hayallerinizin duvara toslamasına sadece birkaç sene kaldı!

Ülke ekonomisi ne durumda ve nereye doğru gidiyor zerre kadar haberiniz yok okumuş cahiller!

10 Haziran 2021 02:58

Pskghakan
Şef

Matematik öğretmenliği veya matematik bölümleri olsun hiç matematik neti yapılmadan kazanılabiliyor ne yazık ki. Eğer sen de öyle kazanmışsan bırak 8-9 bini hiç para kazanamazsın. Zaten kazanmamalısın da. Etik olmaz.

10 Haziran 2021 07:27

Muhertan
Aday Memur

Ilköğretim matematik öğretmenliginden bahsediyorum birkac netle girilebilecek bir bölum değil

10 Haziran 2021 13:19

matteacherss
Daire Başkanı

evet kazanabilirsin ama gecen gunduzun belli olmaz.bende matematik ogretmeniyim.sabah 8 gibi cikiyorum hergun nerdeyse 10 gibi eve geliyordum.meb,drshane,ozel ders vardi.kazaniyordum ama nasil...

11 Haziran 2021 09:50

HakanMatt
Şef
Halk eğitimde görev alırsan , haftada bir gün yurt nöbeti tutarsan ek derslerin tam olursa 8500 civarı oluyor . Artı özel ders verirsen 3,5 öğrenciye haftada bir saat maaşın 9500 olur . Daha fazlasını da kazanabilirsin özel ders tutarsa .
11 Haziran 2021 09:57

HakanMatt
Şef

Birkaç sene sonra ülke ekonomisi tam anlamıyla çökünce özelde çalışanları öğretmenlerin yarıdan fazlası ve kamudaki bazı sözleşmeli öğretmenler işlerinden olacaklar.

İşte o zaman o bahsettiğin paranın yarısını bile kazanamayacak Matematikçiler göreceksin.Hayat pahalılığı da şimdinin en az 2 katı durumunda olacak.

İşte böyle bir ortamda mezun olacaksın, şimdiden bol şanslar!

ekonomikk.çöküşş, 6 ay önce - Alıntıya git
Sen hala böyle yorumlar mı yapıyorsun çok şaşırdım . Matematikçiler atanamaz falan diyordun o zamanlar yorumlarıma . Ben de şu an görevdeyim merhabalar :)))) İnsanlara negatif enerjini yayıp moral bozmaktan başka bir işe yaramayorsun :)
11 Haziran 2021 14:16

ekonomikk.çöküşş
Şef

Matematikçiler atanamaz tarzında bir yazımı göster öyleyse,ben de çok merak ediyorum o yazıyı!

Ben son 4-5 yıldır eskisi gibi 60 bin,80 bin atama v.s olmayacak diyorum sadece.

Ayrıca şu anda atanmış olman da senin hayatını garanti altına almayacak üzgünüm.Gitgide artacak hayat pahalılığı ve o oranda artmayacak maaşlarınız yüzünden uzun seneler yarı aç yarı tok yaşayacaksınız!

11 Haziran 2021 15:58

airmann
Aday Memur

Matematikçiler atanamaz tarzında bir yazımı göster öyleyse,ben de çok merak ediyorum o yazıyı!

Ben son 4-5 yıldır eskisi gibi 60 bin,80 bin atama v.s olmayacak diyorum sadece.

Ayrıca şu anda atanmış olman da senin hayatını garanti altına almayacak üzgünüm.Gitgide artacak hayat pahalılığı ve o oranda artmayacak maaşlarınız yüzünden uzun seneler yarı aç yarı tok yaşayacaksınız!

ekonomikk.çöküşş, 6 ay önce - Alıntıya git

senin Kpss atamalarla falan bir ilgin yok.. senin tek amacın hükümeti karalamak.. 2023te bir tokat daha yiyeceksin

12 Haziran 2021 07:46

ekonomikk.çöküşş
Şef

senin Kpss atamalarla falan bir ilgin yok.. senin tek amacın hükümeti karalamak.. 2023te bir tokat daha yiyeceksin

airmann, 6 ay önce - Alıntıya git

"Karalamak" mı? İktidara muhalif olmanın ve mantıklı gerekçeler göstererek muhalif yazılar yazmanın adı ne zamandan beri "karalamak" oldu taraftar psikolojisiyle iktidarı savunan arkadaş?

Ayrıca bundan önceki bazı seçimlerde hile yapıldığını (geçersiz oy pusulalarının geçerli sayılması, fazladan oy pusulası basılması v.s) ve 2023 yılında da çok yüksek ihtimalle yine hileye başvurulacağını bilmemen de ayrı bir cehalet örneği! 2023 yılına kadar ülke ekonomisini düze çıkaramayacaklarını ve kendilerine olan halk desteğinin o zamana kadar düşmeye devam edeceğini senden benden daha fazla biliyor bu iktidar sahipleri. O yüzden seçimlerde yine her türlü hileye başvurmaları gayet doğal ve beklenen bir davranış olacak!

13 Haziran 2021 12:58

Mrpolice
Kapalı
anca asker polis olursan kazansirsin matematik ögrt bitirdim ( lise) simdi polisim 8900 maaşim var 2000bine yakin bos zamanimda dershane ozel dersten aliyorum
13 Haziran 2021 13:10

Muhertan
Aday Memur

Tamam da neden polis oldunuz ve ben ilk mat ogretmeni olacagim lise yi atamasi olmamasindan dolayi tercih etmedim

18 Haziran 2021 14:55

düşünü yorummm
Kapalı

lise matematik bölümünü okuyan beynimi ..... Hep bu pişmanlık içindeyim :(((

18 Haziran 2021 22:08

tarafsızımki
Aday Memur
Ben lise matematik mezunuyum.. mesleğimde 14. Senem ... Özel sektör de kendini ispatlarsan o rakam aylık 15 bin e kadar çıkar ki benim bazı ayları (son 2-3 ay sınava yaklaşan ) 20 bin aldığım aylar oluyordu ama tabi kendini insan olarak görmüyorsun.. normal bir tempoda 4-5 anca alirsin ... Tavsiyem para için yapılmaz seviyorsan matematiği anlatmayı yap bu meslegi yok sa yapma
18 Haziran 2021 23:17

düşünü yorummm
Kapalı
Ben lise matematik mezunuyum.. mesleğimde 14. Senem ... Özel sektör de kendini ispatlarsan o rakam aylık 15 bin e kadar çıkar ki benim bazı ayları (son 2-3 ay sınava yaklaşan ) 20 bin aldığım aylar oluyordu ama tabi kendini insan olarak görmüyorsun.. normal bir tempoda 4-5 anca alirsin ... Tavsiyem para için yapılmaz seviyorsan matematiği anlatmayı yap bu meslegi yok sa yapma
tarafsızımki, 6 ay önce - Alıntıya git

devlete atanamadıktan sonra ne yapayım özel sektörü. devletten şaşmayacaksın. matematik okuyup da devlete atanma hayali kuranlar varsa şimdiden vazgeçsinler. hem okuması zor, hem atanması imkansız.

18 Haziran 2021 23:27

tarafsızımki
Aday Memur

devlete atanamadıktan sonra ne yapayım özel sektörü. devletten şaşmayacaksın. matematik okuyup da devlete atanma hayali kuranlar varsa şimdiden vazgeçsinler. hem okuması zor, hem atanması imkansız.

düşünü yorummm, 6 ay önce - Alıntıya git
Ben mebdeyim ... Özel sektör de çok çalıştım ... Özel okulculugu özlüyorum ... Öğrenciler , seçme sınıflar , imkanlar.. MEB'in yeri ayrı ama ...
Toplam 20 mesaj

ANKET
Sizce sokakta maske yasağı kaldırılmalı mı?