Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Haziran 2021 08:43

Ocakta eş durumu yapacak olanlar

Arkadaşlar selam, Eylülde kadroya geçeceğim inşallah eşim de Eylülde beden eğitimi öğretmeni olarak atanacak. Ocakta eş durumu yapacağım fakat gelmeyebilir diyen çok kişi var çıkmama ihtimali nedir? Branşım sınıf 80 civarı bi puanım olacak eşim de zaten doğu illerinden birine atanacak

ebuducane
Daire Başkanı
09 Haziran 2021 10:25

Doğuda gideceği il ilçe önemli. Bir ilçeye atanırsa o ilçede bir köy veya merkez size de gelir.

Özellikle Şanlıurfa da öğretmen ihtiyacının gittiğini hiç görmedim.

Ogrtmnhnmm
Memur
09 Haziran 2021 11:58

Hocam cevap için teşekkür ederim çevremde kesin gidersin diyenler çokken forum siteleri olumsuz görebiliyor eşim ilk atama olacağı için mecbur doğu illeri olacak antep, urfa düşünüyoruz. Bir de hocam ben zaten çok zor şartlarda bi köy okulunda görev yapıyorum 3 yıldır teker köy okulu olmasını istemem açıkçası inşallah doğuda merkez olur diye dua ediyorum

ebuducane, 3 yıl önce

Doğuda gideceği il ilçe önemli. Bir ilçeye atanırsa o ilçede bir köy veya merkez size de gelir.

Özellikle Şanlıurfa da öğretmen ihtiyacının gittiğini hiç görmedim.

09 Haziran 2021 12:38

Özür grubunda olmama olayı yok zaten hocam, Ocak ayında il-ilçe emri vermedikleri için en kötü Ağustos ayında eşinizin atandığı ile atanirsiniz.Burada olay sınıf öğretmeni olup düşük puanla merkezi bir yere atanma olayı ise "arkadaşların cevabı doğru, olması zor". Duymak istediğinizi yazayım diyorsanız "olur".O zaman sormanın mantığı yok!..Son olarak önce eşinizin atandığı yeri bilmek lazım daha somut konuşabilmek için.Örneğin Malatya merkez de doğu hayatta olmaz, Ağrı merkez de doğu kesin olur gibi..Kaldı ki şimdi nerede çalıştığınızı bilmiyorum ama öyle bir değerlendirme yapacaksınız ki belki eşinizin yanına gitmektense bulunduğunuz yerde kalmayı yegleyip ya da il dışı ile farklı bir yere atanıp eşinizin 3+1 yıl sonunda sizin yanınıza gelmenizi isteyeceksiniz eşinizle birlikte.Hakkinizda hayırlısı olsun.

Ogrtmnhnmm
Memur
09 Haziran 2021 23:49

Cevap için teşekkürler hocam ben ağrıda zor şartları olan bir köy okulunda görev yapıyorum 3.yılım çok yıprandım öğretmenden çok hademelik yaptım düşünün ki lavabomuz yok bir an evvel tayin isteyip lavabosu olan teneffüste çay içebileceğim sıcak bir okul istiyorum ocakta olmama ihtimali nedir, il dışı ile özür grubu arasındaki fark nedir, eylülde kadroya geçince ne gibi haklar elde edeceğim... Daha birçok öğrenmek istediğim konu var dolayısıyla forum sitelerinden tecrübeli kişilere ulaşmak istedim. Eşimin branşı beden eğitimi ve 86 puanı var Gaziantep, urfa, Diyarbakır illerini düşünüyor ben de Ağrı'dan güneye ineceğim inşallah ve yaza kalmak istemiyorum :/

fernandomeira23, 3 yıl önce

Özür grubunda olmama olayı yok zaten hocam, Ocak ayında il-ilçe emri vermedikleri için en kötü Ağustos ayında eşinizin atandığı ile atanirsiniz.Burada olay sınıf öğretmeni olup düşük puanla merkezi bir yere atanma olayı ise "arkadaşların cevabı doğru, olması zor". Duymak istediğinizi yazayım diyorsanız "olur".O zaman sormanın mantığı yok!..Son olarak önce eşinizin atandığı yeri bilmek lazım daha somut konuşabilmek için.Örneğin Malatya merkez de doğu hayatta olmaz, Ağrı merkez de doğu kesin olur gibi..Kaldı ki şimdi nerede çalıştığınızı bilmiyorum ama öyle bir değerlendirme yapacaksınız ki belki eşinizin yanına gitmektense bulunduğunuz yerde kalmayı yegleyip ya da il dışı ile farklı bir yere atanıp eşinizin 3+1 yıl sonunda sizin yanınıza gelmenizi isteyeceksiniz eşinizle birlikte.Hakkinizda hayırlısı olsun.

Serkan0581
Şef
11 Haziran 2021 12:15

İl içi ve il dışı yer değiştirmede 3 yıl şartının kaldırılacağını düşünüyorum

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi