Editörler : ayşegül bgm
09 Haziran 2021 18:47   

Sağlık mevzuat'tan atama hakkında güncel açıklama

Öncelikle tatava yapacak olanlar bu başlıktan hemen çıkarsa çok sevinirim. İnanmıyorsanız kendi tercihiniz ama ben şahsen sağlıkmevzuat adlı hesaba güveniyorum çünkü yıl başından bu yana atama en erken temmuzda olur diyen tek kişi oydu.

Aylardır "yakınlarda atama olacak" diyen hesaplara karşı "hayır olmayacak" dedi, tahmin de edebileceğiniz gibi yanılmadı.

"Net tarih olmamakla beraber haziran sonu temmuz başı gibi bekliyoruz."

Son açıklaması bu şekilde. Kendi adıma iç rahatlatıcı buldum. Umarım daha fazla gecikmez atama.

09 Haziran 2021 18:50

does it matter
Aday Memur

Açıklamayı twitterdan bir kullanıcıya yanıt vererek yapmış bu arada. saglikmevzuat kullanıcı adı.

09 Haziran 2021 19:20

fizyorex
Daire Başkanı

İyi yanı bu kötü yanı ise bu yıl 1 alım bekliyor olması

09 Haziran 2021 19:22

Goldtiger
Aday Memur

Duran Hoca yanılmaz demiştim kimse inanmamıştı

09 Haziran 2021 19:22

Atamabekleyensaglıkc
Aday Memur
1 yıl içinde nasıl 1 alım ya şaka mı bunlar. Ayrıca sendıka baskanı 30k dememıs mıydı 2021 yılı ıcın alınacak saglık personel sayısı . Tek atamada 30k almazlar o net bişey ne saçma sapan işler bunlar
09 Haziran 2021 19:23

fizyorex
Daire Başkanı

Goldtiger, 4 gün önce - Alıntıya git

Duran hoca yanılalı 1 ay oldu kardeşim bayramdan önce tercih diyordu

09 Haziran 2021 19:27

Xmnb6
Aday Memur
1 yıl içinde nasıl 1 alım ya şaka mı bunlar. Ayrıca sendıka baskanı 30k dememıs mıydı 2021 yılı ıcın alınacak saglık personel sayısı . Tek atamada 30k almazlar o net bişey ne saçma sapan işler bunlar
Atamabekleyensaglıkc, 4 gün önce - Alıntıya git

Önceki alımı 2020 puanıyla aldıkları için olanaksız değil bence tek alım. İnşallah öyle değildirama olursa da şarşırmam

09 Haziran 2021 19:28

fizyorex
Daire Başkanı

Aras da bu tarihi verirse tam emin olacağım.

Şu an bakanlıkta başlayan bir çalışma yok diyor hem Aras hem saglikmevzuat.

Fakat maliyeden kadro gelince gerisinin 2 hafta süreceğini tahmin ediyorum.

Yılda 1 alım gerçekten çok az ve 2020 Kpss'nin geçerlilik süresi zaten 1,5 yıl.

Vakit olarak güzel ama.

09 Haziran 2021 19:29

does it matter
Aday Memur

İyi yanı bu kötü yanı ise bu yıl 1 alım bekliyor olması

fizyorex, 4 gün önce - Alıntıya git

Umarım en az 20 bin gelir de biraz kurtarır bari durumu.

09 Haziran 2021 19:32

does it matter
Aday Memur

Twitter kullanmayan arkadaşlar için kendisinin ayrıntılı açıklamalarını yazayım.

Dm den sorulan sorular ve genel konularda bilgilendirme yapacağım. Çok fazla aynı soruyla karşılaşıyorum ve cevaplamaya zaman yetmiyor.

1) 2021 yılı içerisinde Sağlık Bakanlığının 1 defa alım yapması öngörülüyor. Bu alımı en başından da söylediğim gibi Haziran sonu temmuz başı gibi bekliyoruz. Mezuniyetide göz önünde bulundurarak planlama yapılıyor.

2) 25 Haziranda İller arası münhal kadrolara tercihler alınacak. Bu tercihlerin alımla ilgisi yoktur. Her yıl 2 dönem halinde yapılan İller arası tayin de boşalacak kadrolara alım yapılacak gibi bir beklenti var bu yanlış bir beklenti. Planlamalar varsayım üzerine yapılmaz.

3)Yani iller arasında birisi giderse yeri boşalır buraya tercih alınır gibi düşünce yanlış. Bakanlığın Pdc üstünde sayıda atama yetkisi her zaman vardır. Ayrıca Ösym merkezi yerleştirme ile Sağlık Bakanlığının alımlarının ard arda olması bir anlam içermiyor.

4)Sosyal medyadaki bazı arkadaşların" çalışma başladı , çarşamba netleşiyor vb "söylemleri insanları umutlandırıyor, kesinleşmemiş hiçbir bilgiyi paylaşmıyorum. Özelden ısrarla soran arkadaşlara duyuruyorum.

5)Maliye Bakanlığından (Cumhurbaşkanlığı Strateji Başjanlığının Bütçe onayı dahil)kadro onayı gelmeden çalışma başlamaz. Gelecek sayı ve branş dağılımı aynı doğrultuda yapılır ve İllere kontenjan verilir.

6)İller kendilerine verilen kontenjanları birimlerine planlar ve Bakanlığa iletir( 3 gün içinde tamamlanacak bir çalışma). Bakanlık kılavuzun yayımlanması ve atama takviminin belirlenesi için ÖSYM ye başvurur ve alıma çıkılır.

09 Haziran 2021 19:32

Atamabekleyensaglıkc
Aday Memur

Önceki alımı 2020 puanıyla aldıkları için olanaksız değil bence tek alım. İnşallah öyle değildirama olursa da şarşırmam

Xmnb6, 4 gün önce - Alıntıya git
2018 e basvurdum ben reis ne 2020 sınden bahsedıyon
09 Haziran 2021 19:41

fizyorex
Daire Başkanı

Sağlıkmevzuat yanılmaz. Bu akımı da ben başlatıyorum

09 Haziran 2021 19:48

CesKair
Aday Memur

Mezuniyeti de hesaba kattıklarını belirtmiş. Bu durumda temmuz ortası gibi olabilir gibi duruyor. Hadi bakalım hayırlısı.

09 Haziran 2021 20:00

Hemşrehanmm
Aday Memur
Yeterince mezun yokmuş gibi bide yeni mezunları mı hesaba katıyorlar tamam katsınlar herkes atama bekliyor ama ortaöğretimleri niye beklememişler madem onlar insan değil mi
09 Haziran 2021 20:08

does it matter
Aday Memur
Yeterince mezun yokmuş gibi bide yeni mezunları mı hesaba katıyorlar tamam katsınlar herkes atama bekliyor ama ortaöğretimleri niye beklememişler madem onlar insan değil mi
Hemşrehanmm, 4 gün önce - Alıntıya git

Gerçekten haklısınız mezunları beklemenin mantığı ne ki? Dillere pelesenk olmuş 670 bin mezun varken. Anlayamadım doğrusu...

09 Haziran 2021 20:09

fizyorex
Daire Başkanı

Gerçekten haklısınız mezunları beklemenin mantığı ne ki? Dillere pelesenk olmuş 670 bin mezun varken. Anlayamadım doğrusu...

does it matter, 4 gün önce - Alıntıya git

Olan oldu artık. Daha fazla sarkmasa bari. 2 alım için ihtimal artar erken olursa

09 Haziran 2021 20:13

Hemşrehanmm
Aday Memur

does it matter, 4 gün önce - Alıntıya git
Hakkımızda hayırlısı diyelim
09 Haziran 2021 20:21

Goldtiger
Aday Memur

Arkadaşlar bakanlık mezun falan bakmaz alır merak etmeyin

09 Haziran 2021 20:43

does it matter
Aday Memur

Arkadaşlar bakanlık mezun falan bakmaz alır merak etmeyin

saglikmevzuat yanılmaz kardeşim işine bak. iyi tercihler.

09 Haziran 2021 21:06

Ameliyat12
Aday Memur

Duran hoca candır:))
09 Haziran 2021 21:42

BarisHealthCompany
Aday Memur

Sen bu terbiyesizliğinle başka insanların farklılığına katlanmadan nasıl sağlıkçı olacan sensin asıl ruh hastası

Toplam 28 mesaj