Editörler : crops35
10 Haziran 2021 16:14   

Okuyor olmam mülakat için dezavantaj mı?

3 gün önce ikm için mülakata gittim, önlisanstan mezunum aynı zamanda lisans son sınıf öğrencisiyim sadece 1 dersim var. Mülakatta mezun olduğum bölümü söylediler sonra okuyor musun dediklerinde lisans son sınıf öğrencisi olduğumu söyledim, kaç dersin var dediler ve sadece 1 dersim olduğunu söyledim. Acaba sırf bu yüzden elenir miyim?

10 Haziran 2021 20:40

theawesimum
Aday Memur

Bi fikri, düşüncesi, tecrübesi olan da mı yok ne biçim forum burası?

11 Haziran 2021 00:39

Caqdas06
Aday Memur

üzülerek söylüyorum kesinlikle olur .

11 Haziran 2021 00:40

Caqdas06
Aday Memur

Caqdas06, 2 gün önce - Alıntıya git

geçen aylarda girdiğim bir mülakatta dgs den geçiş yapan lisans öğrencilerine zaten lisans okuyorsunuz ne işiniz var burda diye azarlar tarzda konuşmuşlardı

11 Haziran 2021 00:46

theawesimum
Aday Memur

Caqdas06, 2 gün önce - Alıntıya git

Ama hocam okuduğum bölüm zaten arkeoloji, onlar da biliyor iş bakımından önü tamamen kapalı olan bi bölüm. E zaten sadece 1 dersim olduğunu da biliyolar

11 Haziran 2021 04:01

Eyüp sabir
Aday Memur
BOTAŞ mulekatinda arkadaşların dediğine göre mulekat esnasinda demişler sizi almiycaz ama sorulara cevap verin, yani DGS ile 4 yıllığa tamamliyanlara adamlar mulekat esnasinda sizi almiycaz diyorlar, umarım sende öyle bı şey olmaz, ama dediğim gibi etkileme olasılığı daha çok
11 Haziran 2021 06:57

memurdeneme
Aday Memur
BOTAŞ mulekatinda arkadaşların dediğine göre mulekat esnasinda demişler sizi almiycaz ama sorulara cevap verin, yani DGS ile 4 yıllığa tamamliyanlara adamlar mulekat esnasinda sizi almiycaz diyorlar, umarım sende öyle bı şey olmaz, ama dediğim gibi etkileme olasılığı daha çok
Eyüp sabir, 2 gün önce - Alıntıya git

Bende dgs ile tamamlıyorum dedim mülakatta ama bana seni almayacağız falan demediler hatta bayağı iyi bir mülakat oldu diyebilirim. Sonuç olarak olumlu veya olumsuz olabilir mülakat ama bana mülakatta senin dediğin gibi dgs ile tamamlıyorsun seni almayacağız falan demediler BOTAŞ mülakatından ki demeleri de saçma geliyor almayacakları varsa bile bunu mülakat esnasında söylemeleri çok saçma olmaz mı sence ?

11 Haziran 2021 07:02

memurdeneme
Aday Memur

Arkadaşın sorduğu soruya cevap verecek olursam bunun etkisinin olup olmadığını bilemeyiz ama benim fikrim olmaması konusunda o kadar şarta haiz olarak mülakat aşamasına geliyor insan bir çok faktör varken dikkat edilmesi gereken bu konuda olumsuzluk oluşturmak bahane aramak olur. İnsanlar okur okumaz, bırakır bırakmaz bunu bırakında bizler karar verelim zaten insanlar bu konudaki kararlarını oraya gelmeden önce vermiş ve bu işe kendince hazır olduğunu göstermiş oraya gelerek. Benim fikrim budur. Ama etki eder veya etmez demek yanlış olur oradaki komisyonun düşünce yapısına göre farklılık gösterir bu konu.

11 Haziran 2021 08:52

Eyüp sabir
Aday Memur

Bende dgs ile tamamlıyorum dedim mülakatta ama bana seni almayacağız falan demediler hatta bayağı iyi bir mülakat oldu diyebilirim. Sonuç olarak olumlu veya olumsuz olabilir mülakat ama bana mülakatta senin dediğin gibi dgs ile tamamlıyorsun seni almayacağız falan demediler BOTAŞ mülakatından ki demeleri de saçma geliyor almayacakları varsa bile bunu mülakat esnasında söylemeleri çok saçma olmaz mı sence ?

memurdeneme, 2 gün önce - Alıntıya git
Bu saçmalığı kaç gün konuştuk zaten bizde, umarım senin mulekatinda bı etki etmez
11 Haziran 2021 09:28

theawesimum
Aday Memur

Arkadaşın sorduğu soruya cevap verecek olursam bunun etkisinin olup olmadığını bilemeyiz ama benim fikrim olmaması konusunda o kadar şarta haiz olarak mülakat aşamasına geliyor insan bir çok faktör varken dikkat edilmesi gereken bu konuda olumsuzluk oluşturmak bahane aramak olur. İnsanlar okur okumaz, bırakır bırakmaz bunu bırakında bizler karar verelim zaten insanlar bu konudaki kararlarını oraya gelmeden önce vermiş ve bu işe kendince hazır olduğunu göstermiş oraya gelerek. Benim fikrim budur. Ama etki eder veya etmez demek yanlış olur oradaki komisyonun düşünce yapısına göre farklılık gösterir bu konu.

memurdeneme, 2 gün önce - Alıntıya git

Umarım sizin düşündüğünüz gibi düşünürler hocam, hayırlısı

11 Haziran 2021 10:59

hanzel
Genel Müdür

Umarım sizin düşündüğünüz gibi düşünürler hocam, hayırlısı

theawesimum, 2 gün önce - Alıntıya git

Bunun hiçbir etkisi olmaz. Sen mülakata katılmaya hak kazanmışsın seni becerilerine göre değerlendirmeleri gerekir. Senin ne okuduğun kimseyi ilgilendirmez

11 Haziran 2021 12:25

theawesimum
Aday Memur

Bunun hiçbir etkisi olmaz. Sen mülakata katılmaya hak kazanmışsın seni becerilerine göre değerlendirmeleri gerekir. Senin ne okuduğun kimseyi ilgilendirmez

hanzel, 2 gün önce - Alıntıya git

Umarım öyle olur hocam

11 Haziran 2021 13:38

Eyüp sabir
Aday Memur

hanzel, 2 gün önce - Alıntıya git
Hanzel ilk defa umut verici konuştu :-)
11 Haziran 2021 22:16

Sukranozdmr
Aday Memur
Kesinlikle değili İç işleri mülakatına girdim aynı senin durumundayım ne güzel kendini geliştirmeyi seviyorsun demişlerdi kpss puanım düşük olmasına rağmen sözlü puanıma baya yüksek puan verdiler
12 Haziran 2021 01:03

Caqdas06
Aday Memur

Ama hocam okuduğum bölüm zaten arkeoloji, onlar da biliyor iş bakımından önü tamamen kapalı olan bi bölüm. E zaten sadece 1 dersim olduğunu da biliyolar

theawesimum, 2 gün önce - Alıntıya git

Şimdi şöyle eğer sen makine teknikeri olupta makine mühendisliği okusaydın bu senin için ciddi sorun teşkil edebilirdi.

Sen diyorsan ki benim okuduğum arkeoloji bölümümle alakası yok .Okumak için okudum bunun sana zararından çok faydası olur diye düşünüyorum .

12 Haziran 2021 04:57

Eyüp sabir
Aday Memur

Şimdi şöyle eğer sen makine teknikeri olupta makine mühendisliği okusaydın bu senin için ciddi sorun teşkil edebilirdi.

Sen diyorsan ki benim okuduğum arkeoloji bölümümle alakası yok .Okumak için okudum bunun sana zararından çok faydası olur diye düşünüyorum .

Caqdas06, Dün - Alıntıya git
Kesinlikle öyle, verdiğim BOTAŞ örneğide inşaat teknikeri iken inşaat mühendisina tamamlamış olanlardi
12 Haziran 2021 08:31

hanzel
Genel Müdür
Hanzel ilk defa umut verici konuştu :-)
Eyüp sabir, 2 gün önce - Alıntıya git
Ben doğruları konuşurum her zaman. Kimseye umut vereyim de sevinsin veya kötü yazayım da üzülsün kafasında olmam. Uzun zamandır bu şekilde yaşıyorum hayatımda ve çevremdeki pek çok insanın günlük hayatımda bana saygı duyduğunu ve lider figürü gibi gördüğünü hissetmeye başladım bu yönüm sayesinde.
Toplam 16 mesaj