Editörler : ayşegül bgm
11 Haziran 2021 22:35   

kpss alt üst öğrenim hakkında acilll

Arkadaşlar merhaba. Bir arkadaşım için soruyorum. kendisi sağlık dışı bir alandan lisans 3. sınıf öğrencisi ve 2021 KPSS ye başvurdu. Aynı zamanda kpss ortaöğretimden hemşirelikten iyi bir puan aldı. Şu an da bu lisans sınavına girmesi ortaöğretimden atama hakkına zarar verir mi? Bu lisans sınavına girdiği için 2022 kpss ortaöğetime de mi basvuramaz. yoksa mezuniyet kriteri burda da geçerli mi?

bilginiz varsa paylaşır mısınız? tesekkürler.

11 Haziran 2021 22:59

Jagro
Daire Başkanı
2021 kpss lisans sonuclari aciklanirsa ortaogretim puani gecersiz olur .en son boyleydi .lisanstan mezun olmazsa 2022 de tekrar ortaogretim kpss sinavina girebilir ama lisans ve oratogretim kpssye ayni yil giremez ikisinden birine sadece girebilir. Siz yinede osym yi arayin detayli bilgi alin mevzuat degisebiliyor .
12 Haziran 2021 05:51

Jagro
Daire Başkanı
2021 kpss lisans sonuclari aciklanirsa ortaogretim puani gecersiz olur .en son boyleydi .lisanstan mezun olmazsa 2022 de tekrar ortaogretim kpss sinavina girebilir ama lisans ve oratogretim kpssye ayni yil giremez ikisinden birine sadece girebilir. Siz yinede osym yi arayin detayli bilgi alin mevzuat degisebiliyor .
Jagro, 4 ay önce - Alıntıya git
Ustteki entryimi dikkate almayin Yanlis bilgi vermisim duzeltiyorum .2020 ortaogretimden aldigi puan 2 yil gecerlidir ve 2021 kpssye girmesi birsey degistirmez 2020 puani 2022 e kadar gecerlidir ve hem 2020 hemde 2021 kpss puani ile tercih yapabilir .2.sorunuzun cevabi ise lisanstan mezun olmaz ise 2022 ortaogretim kpssye tekrar girebilir .
12 Haziran 2021 21:39

aknymn67
Aday Memur
Ustteki entryimi dikkate almayin Yanlis bilgi vermisim duzeltiyorum .2020 ortaogretimden aldigi puan 2 yil gecerlidir ve 2021 kpssye girmesi birsey degistirmez 2020 puani 2022 e kadar gecerlidir ve hem 2020 hemde 2021 kpss puani ile tercih yapabilir .2.sorunuzun cevabi ise lisanstan mezun olmaz ise 2022 ortaogretim kpssye tekrar girebilir .
Jagro, 3 ay önce - Alıntıya git

Merhaba Lisans işletme mezunuyum yeni mezun oldum, aynı zamanda önlisans tıbbi sekreterliğim var. Tıbbi sekreterlikten atanabilmek için 2020 kpss önlisans a girdim puan aldım. Şimdi ben polis ve subay lığa başvuru yapabilmek için 2021 kpss lisans sınavına girmek istiyorum sadece genel kültür genel yetenek yapacağım alanlara girmeyeceğim. Eğer lisans sınavına girersem önlisans puanım iptal olur mu. Lisans sınavına girersem sen lisans kpss ye girmişsin artık ön lisans tan atamalara başvuru yapamazsın diye bir problem yaşar mıyım. Ösym yi aradığım da puanın iptal olmaz diyor ancak atamalar konusunda biz bilemeyiz diyor. Bazen bambaşka bişsey diyorlar Lütfen yardımmmm.

Toplam 3 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?