Editörler : Kayıhan2020
12 Haziran 2021 15:20   

Sözleşmeli İkm Başka ünvana geçiş
Sözleşmeli ikm olarak çalışırken whatsapp üzerinden resmi kurum grubunda resmi tatilde işe gelmeyin denmesine rağmen 1-2 gün işe gelmemek suçundan aylıktan kesme cezası aldım kanıtlarla birlikte idare mahkemesine başvurdum bu süre içinde KPSS puanım ve mülakat ile adalet bakanlığının başka alımını kazandım bu alınan henüz itiraz aşamasında olan disiplin cezası bu alımda atamamın tamamlanmasını engeller mi ?
12 Haziran 2021 15:39

orangeblue3
Aday Memur

engellemez. fakat nasıl geçeceksin. sözleşmeliden sözleşmeliye geçiş olmuyor.

12 Haziran 2021 15:44

Hadf
Aday Memur

orangeblue3, 2 ay önce - Alıntıya git
Kadrolu kazandım hocam idare memurluğu
12 Haziran 2021 23:26

someonelsee
Aday Memur

Idare memuru maaşı ne kadar acaba?

13 Haziran 2021 23:43

kingphoneix999
Aday Memur
Kadrolu kazandım hocam idare memurluğu
Hadf, 2 ay önce - Alıntıya git
kazanmışsın zaten sorun olacak ne var. ? tüm resmi kurum işlemlerde idarenin yaptığı bütün işler yargı denetimine açık ve hukuka uygun olması şarttır. sana aylıktan kesme cezası hükmü uygulanmamış olup yasal süreç bitmedende hüküm kesinleşmez. uyap ekranına bak ceza kısmında görünmese iyi olur kanaatindeyim. idare memuru olduktan sonra sende sana yapılan bu haksızlığı unutmadan yeni görevini aidiyet duygusu içinde yaparsın umarım.
14 Haziran 2021 00:44

Hadf
Aday Memur
kazanmışsın zaten sorun olacak ne var. ? tüm resmi kurum işlemlerde idarenin yaptığı bütün işler yargı denetimine açık ve hukuka uygun olması şarttır. sana aylıktan kesme cezası hükmü uygulanmamış olup yasal süreç bitmedende hüküm kesinleşmez. uyap ekranına bak ceza kısmında görünmese iyi olur kanaatindeyim. idare memuru olduktan sonra sende sana yapılan bu haksızlığı unutmadan yeni görevini aidiyet duygusu içinde yaparsın umarım.
kingphoneix999, 1 ay önce - Alıntıya git
Aidiyet duygusu ve saygı sevgi çerçevesinde yapacağıma inanıyorum kardeşim özellikle bu bana ve benim gibi bir çok kişiye haksız yere yapılan olaylardan sonra daha çok bu mesleği yapmak istiyorum ve sırf bu bana yapılan haksızlıktan dolayı bu kazandığım hakkımda sorun yaşamak istemiyorum .bu mesleğin ve yöneticiliğin amacı personel ile uğraşmak değil personele işi ve çalıştığı kurumu sevdirmek olduğunu çalıştığım süre boyunca çok iyi anladım
14 Haziran 2021 00:46

kingphoneix999
Aday Memur
Aidiyet duygusu ve saygı sevgi çerçevesinde yapacağıma inanıyorum kardeşim özellikle bu bana ve benim gibi bir çok kişiye haksız yere yapılan olaylardan sonra daha çok bu mesleği yapmak istiyorum ve sırf bu bana yapılan haksızlıktan dolayı bu kazandığım hakkımda sorun yaşamak istemiyorum .bu mesleğin ve yöneticiliğin amacı personel ile uğraşmak değil personele işi ve çalıştığı kurumu sevdirmek olduğunu çalıştığım süre boyunca çok iyi anladım
Hadf, 1 ay önce - Alıntıya git
Bakış açının baki kalması dileğiyle. Rabbim hayırlı ekmek yedirsin Allah utandırmasın usta...
14 Haziran 2021 00:47

Hadf
Aday Memur
Bakış açının baki kalması dileğiyle. Rabbim hayırlı ekmek yedirsin Allah utandırmasın usta...
kingphoneix999, 1 ay önce - Alıntıya git
İnşallah . Teşekkür ederim kardeşim
14 Haziran 2021 15:10

gtot
Kapalı

orangeblue3, 2 ay önce - Alıntıya git

sözleşmeliden sözleşmeliye geçersin. diyelim mühendislik mezunusun sözleşmeli ikmsin, sözleşmeli mühendisliği kazanırsan mühendislik öğrenim durumu itibarıyle ihraz edeceğin pozisyon olacağı için geçebilirsin

14 Haziran 2021 18:39

klinux
Memur

Resmi Whatsapp Grubu nasıl oluyor ona takıldım ben :D

14 Haziran 2021 19:19

Hadf
Aday Memur

Resmi Whatsapp Grubu nasıl oluyor ona takıldım ben :D

klinux, 1 ay önce - Alıntıya git
Kurum içi bilgilendirmelerin yapıldığı kurum müdürünün ve başmemurun yazdığı her şeye tebliğ niteliğindedir yazdığı ve işe başladığımız ilk gün de yazılı olarak whatsapp grubu tebliği yapıldığı bir grup açıklayıcı olmuş anlamışsınızdır umarım
16 Haziran 2021 00:18

pro1907
Daire Başkanı
Kurum içi bilgilendirmelerin yapıldığı kurum müdürünün ve başmemurun yazdığı her şeye tebliğ niteliğindedir yazdığı ve işe başladığımız ilk gün de yazılı olarak whatsapp grubu tebliği yapıldığı bir grup açıklayıcı olmuş anlamışsınızdır umarım
Hadf, 1 ay önce - Alıntıya git

bütün kurumlar watsup resmi tebliğ dese de kanunda bunun yeri yok ben telefon kullanmıyorum veya maddi olarak akıllı telefon alamıyorum diyelim bu suç mu? watsap ile tebliğ edildiyse rahat ol ceza bozulur ama telefon araması ile çağırdılarsa o zaman gitmek zorundasın. ceza olayına gelince görev değişimine idari ceza engel olmaz diye düşünüyorum ama sicile işler çünkü ararkadaşım infaz korumalıktan üniversite memurluğuna geçti infaz korumalıktaki sicil cezası orada da yansıdı

16 Haziran 2021 22:47

Hadf
Aday Memur

bütün kurumlar watsup resmi tebliğ dese de kanunda bunun yeri yok ben telefon kullanmıyorum veya maddi olarak akıllı telefon alamıyorum diyelim bu suç mu? watsap ile tebliğ edildiyse rahat ol ceza bozulur ama telefon araması ile çağırdılarsa o zaman gitmek zorundasın. ceza olayına gelince görev değişimine idari ceza engel olmaz diye düşünüyorum ama sicile işler çünkü ararkadaşım infaz korumalıktan üniversite memurluğuna geçti infaz korumalıktaki sicil cezası orada da yansıdı

pro1907, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam sorun şu ki göreve çağrılmadım hatta arayarak da söylediler o gün işe gelme diye artı bir de whatsaapdan gelmeyin dediler isteyen arkadaşlarada bu kanıtları atabilirim olayla alakalı tam bilgiyi de özelden verebilirim
17 Haziran 2021 02:37

furkanemytu
Yasaklı

gardiyanlık kpss çalışmak için en rahat meslek deniyor üstatlar doğru mudur?

17 Haziran 2021 16:26

cegmix
Aday Memur

Benimde bir sorum var ama biraz uzun inşallah sıkılmızsınız , 5 yıllık sözleşmeli infaz koruma memuruyum , bilgisayar programcılığını bitirdim. bir süre sonra da aöf sınavsız uluslararası ilişkiler bölümüne kaydımı yaptırdım 3. sınıftan başlayarak lisans tamamlama yaptım ve geçen son dersimi de verdim yani mezun oldum. şimdi kurumda bilgi işlemci, bilgisayar teknisyeni ... bilgisayarla alakalı olarak unvan değişikliği sınavına girebilir miyim ? önlisans diplomam bir işe yarar mı ? bilgi verir misiniz lutfen

04 Temmuz 2021 22:22

ofsevim
Aday Memur

Benimde bir sorum var ama biraz uzun inşallah sıkılmızsınız , 5 yıllık sözleşmeli infaz koruma memuruyum , bilgisayar programcılığını bitirdim. bir süre sonra da aöf sınavsız uluslararası ilişkiler bölümüne kaydımı yaptırdım 3. sınıftan başlayarak lisans tamamlama yaptım ve geçen son dersimi de verdim yani mezun oldum. şimdi kurumda bilgi işlemci, bilgisayar teknisyeni ... bilgisayarla alakalı olarak unvan değişikliği sınavına girebilir miyim ? önlisans diplomam bir işe yarar mı ? bilgi verir misiniz lutfen

cegmix, 1 ay önce - Alıntıya git

sözleşmeli olduğun için hayır

05 Temmuz 2021 21:58

Sürgün-Bilge
Aday Memur

sözleşmeli personele disiplin hükümleri uygulanmaz çünkü bu personel devlet memuru değildir sen direkt itiraz et ona

Toplam 16 mesaj

ANKET
Aşı olmayanların bazı kısıtlamalara tabi tutulmasını doğru buluyor musunuz?