Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
13 Haziran 2021 14:13

Allah'ı hakkıyla tazim edin, Müşrikler gibi yaşamayalım.
Nasıl bir Allah'a inandığımızı ve nasıl bir Allah'a kulluk ettiğimizi tekrardan hatırlamak için. Allah (cc) ayeti kerimede müşrikleri kınarken diyor ki: Onlar, Allah'a gerektiği gibi/şanına yakışır şekilde saygı göstermediler! (Allah'ın kudret ve yüceliğini gereği gibi anlayıp kavrayamadılar.) Oysa Kıyamet Günü, yer bütünüyle O'nun kabzasındadır. Gökler ise O'nun sağ eliyle dürülmüştür. O (Allah), şirk koştuklarından münezzeh ve yücedir. (39/Zümer, 67) "Size ne oluyor da Allah'a gerektiği şekilde saygı göstermiyorsunuz/Allah'tan hakkıyla korkmuyorsunuz!" (71/Nüh, 13) Şöyle bir etrafınıza bakın, şöyle bir kainata bakın göreceksiniz ki her şey size bağırıyor, her şey size sesleniyor, beni yaratan Allah çok büyük bir Allah'tır. Beni yaratan Allah'ın elinde öyle bir kudret vardır ki şu bütün kainatı bir para parçası gibi istediği zaman elinde döndürebilen bir Allah seni eline geçirdiği zaman sana ne yapar acaba. Sen bugün ona isyan ediyorsun. Allah bize ahiret sahnelerini neden anlatıyor? Şüphesiz ki bu, bir hatırlatmadır/öğüttür. Artık dileyen, Rabbine bir yol tutar. (73/Müzzemmil, 19) Yani ben size olacakları bilin diye anlatmıyorum. Zaten siz bilsenizde bilmesenizde kıyametin sahneleri yaşanacaktır. Ben siz öğüt alın diye size anlatıyorum diyor Allah (cc).

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi