Editörler : cihan27E.Kayı Han
24 Haziran 2021 23:34

4b den istifa edip başka kuruma atanınca harcırah alınır mı
Arkadaşlar merhaba ben daha önce cezaevinde sözleşmeli teknisyen olarak çalışıyordum daha sonra istifa edip YSK ya kadrolu teknisyen olarak atandım bu durumda harcırah alabilir miyim benim gibi bu durumda olup harcırah alan varmı ya da dava açıp kazanan varmıdır

cihan27
Editor
27 Haziran 2021 01:39

İstifa sonrası geçişlerde harcırah alınanamaktadır... Selamlar.

BayraktarTb2
Aday Memur
02 Ağustos 2021 16:01

hocam dava açıp kazanan var ama

cihan27
Editor
03 Ağustos 2021 00:35

HARCIRAH VERİLECEK KİMSELER:

Madde 4 - (Değişik madde: 11/12/1981 - 2562/2 md.)

Bu Kanunda belirtilen hallerde:

1. Bu Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan memur ve hizmetliler ile aile fertlerine ve aynı kurumlarda fahri olarak çalışanlara;

2. Memur veya hizmetli olmamakla beraber kurumlarca geçici bir vazife ile görevlendirilenlere;

3. Kadrosuzluk dolayısıyla açıkta kalan memurlara ve bunların aile fertlerine;

4. Hizmetlilerden cezaen olmamak üzere vazifelerine son verilenlere ve bunların aile fertlerine;

5. Memur veya hizmetlinin vefatında aile fertlerine, çocuklara refakat ettirilecek memur ve hizmetlilere;

6. Hükümlü, tutuklu veya gözetim altında bulundurulanların sevkinde ya da refakatle görevlendirilen erbaş ve erlere;

7. ( Mülga bend: 31/07/2003 - 4969 S.K./1. md.)

8. Milli ve resmi spor temasları dolayısıyla seyahat edecek sporcu ve idarecilere;

9. Birlik halinde yabancı memleketlere gönderilecek Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ve bunların Türkiye'de bırakacakları aile fertlerine;

10. Aile ile birlikte oturulması yasak edilen bölgelerdeki askeri şahısların aile fertlerine;

11. Bu Kanunda belirtilen özel hallerde askeri öğrenciler ile erbaş ve erlere;

Harcırah verilir.

(Mülga fıkra: 31/07/2003 - 4969 S.K./1. md.)

cihan27
Editor
03 Ağustos 2021 00:41

Naklen geçişlerde (Muvafakat, sınav vb.) harcıraha müstahak olunur ancak; istifa eden kişi memur/hizmetli vb. vasfını yitirdiği için tekrar atamada harcırah alamaz.

Bu durumda dava ile harcırah alanı hiç durmadım. Eğer karar varsa bana da yollarsanız sevinirim ve sitemizde haber olarak yayımlarım...Selamlar.

BayraktarTb2, 3 yıl önce

hocam dava açıp kazanan var ama

BayraktarTb2
Aday Memur
03 Ağustos 2021 08:26

cihan27, 3 yıl önce

Naklen geçişlerde (Muvafakat, sınav vb.) harcıraha müstahak olunur ancak; istifa eden kişi memur/hizmetli vb. vasfını yitirdiği için tekrar atamada harcırah alamaz.

Bu durumda dava ile harcırah alanı hiç durmadım. Eğer karar varsa bana da yollarsanız sevinirim ve sitemizde haber olarak yayımlarım...Selamlar.

Produss
Daire Başkanı
04 Ağustos 2021 08:32

aynı kurumda sözleşmeli çalışırken başka kadroya kadrolu atanmış. istifa edip başka yerde başlamamış

BayraktarTb2, 3 yıl önce

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2015/07/20150723-22.pdf

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2017/10/20171027-11.pdf

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2018/02/20180201-12.pdf

danıştayın harcırah alır diye verdiği kararlar

BayraktarTb2
Aday Memur
04 Ağustos 2021 08:47

kurum farklı olsa da YSK nın bütçesi adalet bakanlığından karşılanıyor

Produss, 3 yıl önce

aynı kurumda sözleşmeli çalışırken başka kadroya kadrolu atanmış. istifa edip başka yerde başlamamış

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi