Editörler : supporters.

Tasarruf22
Aday Memur
18 Eylül 2021 09:50

Borsa

34.han
Aday Memur
26 Eylül 2021 19:32

İlk önce şunu bilmelisin burada bedavaya tavsiye alarak en iyi yatırım aracını bulamazsın ;)

Paranankıyaxakngerçek bir danışmanlık alacaksın

filekafatutansinek
Aday Memur
01 Ekim 2021 18:30

Kripto para en iyi yatırım araçları arasında. Ancak yatırım yaparken açgözlü olmamak ve plan yapmak gerekiyor. Bir anda batabilir ya da çıkabilirsiniz gibi bir algı oluşturabilir ancak küçük yatırımcılar için de imkan var kripto para konusunda.

Kripto para felsefesini anlamak için okuma yapmak lazım. Örnek bir kaynak: https://www.kriptoparayorumlari.com/

Bir diğer yatırım aracı olarak arsayı görüyorum. Tabii kripto para kadar hızlı yükselen bir varlık olmasa da, biraz sabırla uzun vadede kaybettirmeyecek araçlar arasında.

16 Ekim 2021 01:25

Şahsen ev alıp kiraya vereceğime borsada yeni halka arz olmuş lot satısı az olan sağlam dörthisseye böler iki üç yıl beklerim. Çok aksi bir durum olmazsa iki yılda enaz üç dört kat olur paranız. Bitcoinlerde olabilir ama benim pek içime sinmiyor. Az olsun sağlam olsun diyorsanızda altın alın. Şahsi fikrim olup yatırım tavsiyesi değildir.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
01 Kasım 2021 11:41

Hocam borsa da bitcoin de tehlikeli keşke dediğiniz gibi olsa ama malesef olmuyor en iyisi altın en azından enflasyon karşısında paranın değerini koruyorsun
a.Captan.Barbossa., 3 yıl önce

Şahsen ev alıp kiraya vereceğime borsada yeni halka arz olmuş lot satısı az olan sağlam dörthisseye böler iki üç yıl beklerim. Çok aksi bir durum olmazsa iki yılda enaz üç dört kat olur paranız. Bitcoinlerde olabilir ama benim pek içime sinmiyor. Az olsun sağlam olsun diyorsanızda altın alın. Şahsi fikrim olup yatırım tavsiyesi değildir.

04 Kasım 2021 01:17

Borsa ve kripto piyasası altına göre daha riskli. Getiriside çok olur götürüsüde.

Dediğim gibi risk almak istemiyorsan altın en iyisi.

Gydm, 2 yıl önce
Hocam borsa da bitcoin de tehlikeli keşke dediğiniz gibi olsa ama malesef olmuyor en iyisi altın en azından enflasyon karşısında paranın değerini koruyorsun

mert88835
Şube Müdürü
04 Kasım 2021 14:34

Paranın değerini korumak yatırım değildir. Yatırım az ya da çok risk alarak yapılır. Yatırım size nakit akışı sağlayacak varlıklara yapılır. Örneğin ev, dükkan alıp kiraya vererek kendinize aylık ya da yıllık düzenli nakit akışı sağlarsınız. Bu yatırımdır. Ancak altın veya dolar aldığınızda bu size nakit akışı sağlamak. Nakde ihtiyaç duyduğunuz da altını veya doları bozmak zorgndasınız. Yani ana paranızdan yemek zorundasınız. Benim tercihim borsa. Özellikle Ereğli Demir Çelik, Ford Otosan, Tofaş, Vestel Beyaz Eşya, Aksa Akrilik, Alkim Alkali Kimya, Otokar, Türk Traktör gibi düzenli temettü ödeyen, yani bana nakit akışı sağlayan büyük şirkeklerin hisselerini tercih ediyorum. Bunları BES mantığıyla uzun süredir düzenli biriktiriyorum. Bu şirketlerin bana verdiği yıllık temettü miktarı, benim yıllık maaşıma denk geldiğinde finansal olarak özgür olmuş olacağım. Ayrıca iş yatırımın internet sitesinden bu ve bunlar gibi büyük şirketlerin son 5-10 yıllık hisse performansına, temettü büyüme performansına bakabilirsiniz. Altını, doları, enflasyonu çok rahat rahat geride bırakıyorlar. Eğer siz uykudayken de para kazanacak bir yol bulamazsanız ölene kadar çalışmak zorundasınız diyor Warren Buffett.. Bırakın şirketleriniz sizin yerinize çalışsın :)

liebestraum
Şube Müdürü
11 Kasım 2021 13:06

enflasyona karşı kendileri hedge etmek için çoğu şirket kriptoya yöneldi şuan

lutt
Şube Müdürü
13 Kasım 2021 20:25

coyunlar ıyı

umityesil
Memur
19 Kasım 2021 15:58

Yeni çıkan Tokenlere yatırım yapmak çok iyi bir yatırım aracı olmaya başladı. Mutlaka inceleyin derim.

https://bitcoinyorum.com/2021/11/19/blokpad-yeni-cikan-token-nasil-alinir-bloktopia-ile-token-alimi-ve-sidus-igo-katilimi/

TheOttoman
Aday Memur
07 Aralık 2021 02:51

Ev almak en ölü yatırımdır bence. Değerleneceğinden emin olduğun bir lokasyondan arsa almak çok iyi bir yatırım aracı bence.

Ben Ankara Çayyolu tarafında yaşıyorum ve buradaki arsalar 2-3 yıl içinde milyonlarca lira değer kazandı ve kazanmaya devam edecek.

Ankaralı olanlar bilir, Temelli tarafında da şuan arsa fiyatları aşırı derecede rağbet görüyor. (Orada komisyon usulü çoksa arsa satan bir emlakçı arkadaşım var.)

Üçüncü ve en garanti yatırım yöntemi ise vadeli mevduat. Özellikle bankaların uyguladıkları tanışma faizleri oldukça yüksek olabiliyor. bkz: https://www.hesappara.com/mevduat/ Örneğin benim maaş bankam vakıf olduğu için 60 günlük yüksek faizden yararlanmıştım.

Birde son zamanlarda oldukça fazla duyduğum kripto para yatırımcılığı. Bu işe de bilmeden kesinlikle girmemenizi öneririm. Girecekseniz eğer sizi üzemeyecek bir miktar ile girin. Etrafımda bu piyasada binlerce lira kaybeden insan dolu ne yazık ki.

ahmetozturk74
Aday Memur
04 Nisan 2022 16:44

Bugün Türkiye Finans?ta hesap açtım. Zaten şubeye gitmiyoruz. Görüntülü görüşmeyle hallediliyor. Diğer hesapta ölü duran paramı aktardım. para dediysem de milyon falan değil hepi topu 3650 TL. Neyse sorun yapmadılar, bana önerilerde bulunacaklar oan göre paramı değerlendirecekler. Arada da işte ben bir şeyler eklemeye çalışırım. Bakalım 1 yıl verdim kendime, param ne kadar olacak göreceğiz.

hande73
Memur
07 Nisan 2022 13:55

şu an en ucuz yatırım aracı bist.. yani borsa. hisseler dolar bazında diplerde.

vesezemeo
Aday Memur
07 Nisan 2022 15:40

Bist100 sudan ucuz. Temettü yatırımciligi yapacaksiniz saglam sirketlerden 5tane belirler her ay alin 300-500lük her birinden.
Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi