Editörler : E.Kayı Han
30 Haziran 2021 22:39

Zabıt katipliği gerçekten çok zor..

İlçe adliyesinde savcılık kaleminde çalışıyorum. Ailem merkezde kaldığı için her gün merkeze gidip geliyorum. 5 zabıt katibi çalışıyorduk. mazeret durumundan gidenler falan oldu. Ben de merkeze geçmek için dilekçelerimi verdim hep ret geldi. Bir senedir 2 kişi çalışıyoruz. Ayda 15 gün nöbet tutuyoruz. Yakalaması, otopsisi, mevcutlusu nöbetimiz hiç boş geçmiyor. 2 savcıya birden bakıyorum. Ben bir sonraki alımda katip verirler diye düşünürken bugün yayınlanan kamuda tasarruf genelgesinde ölüm, istifa harici alımların olmayacağı yazıyor. Gerçekten 4 senede bu meslek beni çok yıprattı. Kendi bölümümden atanmak için istifa edip bir sene kpss'ye çalışmayı düşünüyordum. Bugün yayınlanan genelge daha da çok moralimi bozdu. Gerçekten sosyal hayatım falan kalmadı, bunaldım. Mesleğe başlamadan önce yüzümde gülümseme hiç eksik olmazdı.Şimdi beni gören ''sana ne oldu'' diyor. 23 yaşındayım. Kendimi 30 yaşında gibi hissediyorum. Saçımda aklar çıkmaya başladı. İstifa edip KPSS'ye çalışmalı mıyım? Gençliğimi bu işe mi vereyim? Abilerim, ablalarım bana yol gösterin..

Zabıt katibi olmak isteyen arkadaşlar, amacım mesleği kötülemek veya meslekten soğutmak değil. Savcılarım gerçekten çok çok iyi insanlar zaten iyi olmasalardı şuan istifa etmiştim bile. Sadece bazı düzensizlikler var. Aynı işi X adliyesinde 4 zabıt katibi yapıyor. Y adliyesinde 2 zabıt katibi yapıyor.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2021 22:47

İstifa etme kpss çalışacaksan bile istifa etmeden çalış. Ayrıca bir bakarsın herşey yoluna girmiş. Sabırlı ol kardeşim.

benkatip
Şef
30 Haziran 2021 23:01

En kötüsü de, kalemin personelsizlikten kırılır, ama bakarsın garip bir birimde günde 3 tane evrak yönlendiren adam "aa niye mesaiye kalıyorsun" der. dalga geçer gibi. çok acı çok

daha da üzücü olan şu genelge.

memur alımları baya kısıtlanacak. yazık

cevherdudayev1
Daire Başkanı
01 Temmuz 2021 08:39

adalet bakanlığının kısıtlanacağını sanmam istifa edenin yerine mecbur personel almaları lazım

benkatip, 3 yıl önce

En kötüsü de, kalemin personelsizlikten kırılır, ama bakarsın garip bir birimde günde 3 tane evrak yönlendiren adam "aa niye mesaiye kalıyorsun" der. dalga geçer gibi. çok acı çok

daha da üzücü olan şu genelge.

memur alımları baya kısıtlanacak. yazık

kadiresref
Memur
01 Temmuz 2021 10:03

Ben daha kamudaki tasarruf tedbirlerine uyulduğunu görmedim. Adalet bakanlığında sürekli eleman ihtiyacı var inşallah size de personel gelir. Katiplik her yerde çileli bir iş. Bana kalırsa istifa etmeden çalışabilirseniz KPSS'ye iyi olur. Sabrın sonu selamettir inşallah düzelir işler canınızı sıkmayın

enngineer87
Memur
01 Temmuz 2021 10:06

aman hocam istifa felan edeyim demeyin.kpss için çalıan ,çalışıp yüksek puanla atama bekleyen bir sürü kişi var.bölümünüz ne bilmiyorum atama durumu felan nasıl bilgi sahibi olun ona göre hareket edin.arkadaşın dediği gibi istifa etmeden kpssye hazırlanan sonuçta cumartesi pazar tatiliniz var ve özel sektör gibi değil katiplik.beş-beş buçuktan sonra işiniz bitiyordur

cevherdudayev1
Daire Başkanı
01 Temmuz 2021 10:21

bu kpss ye çalışın diyenleri anlamak zor bi koltukta iki karpuz gitmez bu kararı kendin vereceksin istifa edersen ne olur etmezsen ne olur otur düşün cumartesi pazar çalışmakla kpss den 90 alınmaz ki 90 alıpta atamamı var en iyi en doğru kararı sen vereceksin otur düşün

piranhags
Şef
01 Temmuz 2021 11:10

sakın istifa etme

melvinin asistanı
Aday Memur
01 Temmuz 2021 13:42

Şuan birçok komisyonda mülakata girenler sonucu bekliyor. Dün ki genelgeye bakıp neden moralini bozuyorsun ki. Bulunduğun şehirde Son açılan zabıt katibi sayısına baksana. Bende girdim sınavlara mülakat sonucumun açıklanmasını bekliyorum. Azıcık daha sabret personel açığı kapanır

cevherdudayev1
Daire Başkanı
02 Temmuz 2021 16:02

yav he he kapanır her yerin personel açığı kapanır adalet bakanlığı kapanmaz istifalar en çok bu bakanlıkta ayrıca bu mülakat sistemi ile adam aldıkları sürece bi cacık olmaz mülakat yaparken bi bak bakalım bu adam bu işi yapabilecekmi nerde 2 değil 1 koyunu bile güdemeyecek adam var onları toplayıp getiriyorlar sonra sen diyosunki personel geldi oh rahatlarız biraz adamın iş umrunda değilki 5 olsun gideyim derdinde vatandaş gelir bişey ister ben bilmem başkasına yaptır bunların yatacak yeri yok

melvinin asistanı, 3 yıl önce

Şuan birçok komisyonda mülakata girenler sonucu bekliyor. Dün ki genelgeye bakıp neden moralini bozuyorsun ki. Bulunduğun şehirde Son açılan zabıt katibi sayısına baksana. Bende girdim sınavlara mülakat sonucumun açıklanmasını bekliyorum. Azıcık daha sabret personel açığı kapanır

02 Temmuz 2021 22:38

eski bir personel olarak adliyede katip mübaşir olacağıma hatta müdür olacağıma bir belediyede hizmetli olmayı tercih ederim hatta belediye büyükşehir belediyesi olursa müdür kadar maaş alırım (5000 lira) adliyede yol yok yemek yok artı çalışma şartları çok bunalımlı stresli yüksek bir puanla adliyeye girdim yemin ediyorum bunalım geçirip istifa ettim

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
02 Temmuz 2021 22:42

Müdür maaşları şu anda o kadar düşük değil. Şu anda bahsettiğiniz maaşın çok üstünde maaş alan katiplerde var.

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

eski bir personel olarak adliyede katip mübaşir olacağıma hatta müdür olacağıma bir belediyede hizmetli olmayı tercih ederim hatta belediye büyükşehir belediyesi olursa müdür kadar maaş alırım (5000 lira) adliyede yol yok yemek yok artı çalışma şartları çok bunalımlı stresli yüksek bir puanla adliyeye girdim yemin ediyorum bunalım geçirip istifa ettim

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
02 Temmuz 2021 22:44

En düşük müdür maaşı 7000 üstü.

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

03 Temmuz 2021 00:35

atma ziyaaaaaaaaaa :D şaka bir yana nerdeymiş o maaş bolluğu ha 25-30 yıllık kıdemi olanlar alabilir itiraz etmem ama yeni müdür (5-6 yıllık) maaşı en fazla 5500-6000 arasıdır ancak yine kıdemli katipler 25-30 yıllık söylediğiniz gibi bir ücret alabilir benim belirttiğim 5000 lira sadece maaş belediyelerde sds ücreti( en az 1500 TL) ve bayram ikramiyeleri var (en az bir maaş) yekun yaptığımızda sizin belirttiğiniz ücreti bile buldu nerdeyse :) adliye maaşlarının ne denli düşük olduğu bir kez daha ortaya çıktı ne yazık ki lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda çok biliyormuş gibi isnatlarda bulunmayın

Kayıhan2020, 3 yıl önce

En düşük müdür maaşı 7000 üstü.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
03 Temmuz 2021 00:47

Yav kardeşim bakanlıkta çalışmıyorsun gitmişsin bilmeden yorum yapıyorsun. 6 yıldan önce kimse müdür olamaz. Bu bir. 6 yıllık birisi müdür olunca da maaşı minimum 7000 küsür. Aç memurlar.net maaş robotunu hesapla. Katibe gelelim. 16 yıllık ikinin biri evli üç çocuklu eşi çalışmıyor. 6300 TL maaş alıyor. Aç memurlar.net maaş robotunu hesapla. Bilgileri vereyim. Giriş 2005 Haziran. Bes yok. Sendika var. Evli üç çocuklu eşi çalışmayan katibe bak. Derece kademesi 2'nin 1'i. 6300 üstü maaş alıyor. Aynı şartlarda müdür 8300 üstü alıyor. Bilmediğin konuya yorum yapma. Ben idari işlerdeyim.
Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

atma ziyaaaaaaaaaa :D şaka bir yana nerdeymiş o maaş bolluğu ha 25-30 yıllık kıdemi olanlar alabilir itiraz etmem ama yeni müdür (5-6 yıllık) maaşı en fazla 5500-6000 arasıdır ancak yine kıdemli katipler 25-30 yıllık söylediğiniz gibi bir ücret alabilir benim belirttiğim 5000 lira sadece maaş belediyelerde sds ücreti( en az 1500 TL) ve bayram ikramiyeleri var (en az bir maaş) yekun yaptığımızda sizin belirttiğiniz ücreti bile buldu nerdeyse :) adliye maaşlarının ne denli düşük olduğu bir kez daha ortaya çıktı ne yazık ki lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda çok biliyormuş gibi isnatlarda bulunmayın

03 Temmuz 2021 11:27

E tabi gelip de bana 15-20 yıl kıdemi olan evli çocuklu eşi çalışmayan kişinin maaşını söylersen bu rakamlar çıkar ortaya ben zaten itiraz etmedim benim sana verdiğim rakam 2016 girişli adamın maaşı hiçbir şekilde adliyede hangi ünvan olursa olsun büyük belediyelerde çalışan kişilerden fazla maaş alamaz bunu sana her türlü ispatlarım.

Adliyede personele hiçbir ek ödeme yapılmaz.Adalet hizmetleri sınıfı olmadığı için özel bir ek gösterge de vb söz konusu değildir gelelim belediyede çalışan personele bu personel SDS,yol,Yemek,bayram ikramiyesi vb gibi ek ödemeler alır adliyede adama yemek parası bile vermezler.Eğer söylediklerimi ölçüp biçersen sen de bana bak vereceksin Ayrıca belediyenin özlük hakları,iş yükü vs adliyeye göre tartışılmaz nitelikte iyidir adliye yanından bile geçemez.Bugün adliyeden belediyeye muvafakat versinler kadroların %90 ı boşalır.En çok istifa olan kurum da yine adliyelerdir.Sen merkez teşkilatta olduğun için biraz toz pembe bakıyorsun olaya adliyekiler bu konuda sana yardımcı olur onlara sor istersen şaka yollu biraz takıldım sana hakkını helal et sağlıcakla kal.

Kayıhan2020, 3 yıl önce
Yav kardeşim bakanlıkta çalışmıyorsun gitmişsin bilmeden yorum yapıyorsun. 6 yıldan önce kimse müdür olamaz. Bu bir. 6 yıllık birisi müdür olunca da maaşı minimum 7000 küsür. Aç memurlar.net maaş robotunu hesapla. Katibe gelelim. 16 yıllık ikinin biri evli üç çocuklu eşi çalışmıyor. 6300 TL maaş alıyor. Aç memurlar.net maaş robotunu hesapla. Bilgileri vereyim. Giriş 2005 Haziran. Bes yok. Sendika var. Evli üç çocuklu eşi çalışmayan katibe bak. Derece kademesi 2'nin 1'i. 6300 üstü maaş alıyor. Aynı şartlarda müdür 8300 üstü alıyor. Bilmediğin konuya yorum yapma. Ben idari işlerdeyim.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
03 Temmuz 2021 11:30

Adliyelerin iş yükü fazla eyvallah ama maaşlarda o kadar düşük değil. Hatta maliye gençlik Spor ve benzeri kurumlara bakarak daha iyi. Herkes nasibini yermiş. Nasipte ne varsa o gelir başa. Hakkımız helal kardeşim. Sıkıntı yok. Sen de hakkını helal et. :)

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

E tabi gelip de bana 15-20 yıl kıdemi olan evli çocuklu eşi çalışmayan kişinin maaşını söylersen bu rakamlar çıkar ortaya ben zaten itiraz etmedim benim sana verdiğim rakam 2016 girişli adamın maaşı hiçbir şekilde adliyede hangi ünvan olursa olsun büyük belediyelerde çalışan kişilerden fazla maaş alamaz bunu sana her türlü ispatlarım.

Adliyede personele hiçbir ek ödeme yapılmaz.Adalet hizmetleri sınıfı olmadığı için özel bir ek gösterge de vb söz konusu değildir gelelim belediyede çalışan personele bu personel SDS,yol,Yemek,bayram ikramiyesi vb gibi ek ödemeler alır adliyede adama yemek parası bile vermezler.Eğer söylediklerimi ölçüp biçersen sen de bana bak vereceksin Ayrıca belediyenin özlük hakları,iş yükü vs adliyeye göre tartışılmaz nitelikte iyidir adliye yanından bile geçemez.Bugün adliyeden belediyeye muvafakat versinler kadroların %90 ı boşalır.En çok istifa olan kurum da yine adliyelerdir.Sen merkez teşkilatta olduğun için biraz toz pembe bakıyorsun olaya adliyekiler bu konuda sana yardımcı olur onlara sor istersen şaka yollu biraz takıldım sana hakkını helal et sağlıcakla kal.

farik mümeyyiz
Aday Memur
03 Temmuz 2021 14:13

Dostum sakın istifa etmeyi düşünme. Ben de 30000 nüfuslu bir ilçede 5 yıl 2 katip olarak çalıştım. seni çok iyi anlıyorum. Akşam işten saat 6 da beni almaya gelen babamın yanında neden erken çıkıyorsun diye azarlayandan tut da, işi bitirmezsen seni gözaltına alırım diyen, özellikle vatandaşın yanında azwrlamayı daha çok seven amirlerle çalıştım. Defalarca istifa etmeyi düşündüm ama sabrettim. Hele yaz ayında 2 ay 24 saat nöbetçi olduğumu bilirim. Gece 3 kere uyanıyordum olay yeri otopsi vs için aradılar mı diye.. Şimdi merkez adliyede çalışıyorum. Geriye baktığımda görünmesi gereken bir rüyaymış diyorum kendi kendime. Seni ilçe savcılığında 2 kişi çalışan anlar sadece. Bırak başka memuru yan kalemindeki ceza mahkemesi katibi bile anlamaz. Bence komisyon başkanından randevu al ve git konuş kendini ifade et. Allah büyüktür.
03 Temmuz 2021 14:42

mülakat işinin tamamen kalkması lazım adam 83 puan almış onun yerine 72 puan alan atanıyor böyle bir saçmalık olur mu diğer yandan istifa rekoru adliyelerde bunun da araştırılması lazım biri dilekçe verdi mi hemen bilgisine başvurmaları lazım özelikle işe yeni girip de istifa ediyorsa orada mutlaka bir sorun vardır

cevherdudayev1, 3 yıl önce

yav he he kapanır her yerin personel açığı kapanır adalet bakanlığı kapanmaz istifalar en çok bu bakanlıkta ayrıca bu mülakat sistemi ile adam aldıkları sürece bi cacık olmaz mülakat yaparken bi bak bakalım bu adam bu işi yapabilecekmi nerde 2 değil 1 koyunu bile güdemeyecek adam var onları toplayıp getiriyorlar sonra sen diyosunki personel geldi oh rahatlarız biraz adamın iş umrunda değilki 5 olsun gideyim derdinde vatandaş gelir bişey ister ben bilmem başkasına yaptır bunların yatacak yeri yok

cevherdudayev1
Daire Başkanı
03 Temmuz 2021 15:13

ben mülakat kalksın filan demiyorum mülakatı daha düzgün yapabilirsin 90 puanla atanmış bi katip arkadaş var benim arkadaşım değil Allah çalıştığı dairedekilere sabır versin mülakat olsun ama adam gibi olsun böyle eşekleri katip yapmasınlar yüksek puan alınca o işi yapabileceğim manasına gelmez

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

mülakat işinin tamamen kalkması lazım adam 83 puan almış onun yerine 72 puan alan atanıyor böyle bir saçmalık olur mu diğer yandan istifa rekoru adliyelerde bunun da araştırılması lazım biri dilekçe verdi mi hemen bilgisine başvurmaları lazım özelikle işe yeni girip de istifa ediyorsa orada mutlaka bir sorun vardır

northe
Aday Memur
04 Temmuz 2021 18:12

Müdür maaşları konusunda bilginiz yok sanırım.

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi