Editörler : Pangaea
«414243444546474849505152»

sgkicra
Şef
07 Eylül 2021 12:56

bir çeşit iyimserlik.. iyi bir şey:))

Sahraçölü, 3 yıl önce

Sayilari gördüm derken resmi gazetedeki sayilarimi kastediyorsunuz hocam yoksa daha ayrintili sekilde iibf den alinacak toplam sayiya mi ulaştiniz.

Maliye-iibf
Kapalı
07 Eylül 2021 13:13

Bu tahmininiz 3. Atama için mi 4. Atama için mi

sgkicra, 3 yıl önce

sgk yı samazsak muhtemelen 83leri görür... şu blli ki çeko hariç en düşük taban maliyenin olacak.en kötü senaryo bile 84 altını görebilir diyor... faruk bey iyimser..ama onun alımların yuksek olması gerektiği yöntemi doğru.. herkes 85 üstü kalacak diye diye alımlar düştü...80 üstü neden atanmasın...düşünün 1000 memur alınsa sgk saymazsak yine 82leri görür...neden olmasın gümrük ptt kyk vs.

07 Eylül 2021 17:53

SGK faktörü olmadığı halde işletme 1,4 puan düştü. 1. atama 86,3 ile kapatırken 2. atama 84,9 ile kapattı. Yani tabanı etkileyen SGK olmadı. Ve ayrıca 1,4 puanlık bir düşüş ciddi bir düşüş benim gözümde...

sgkicra, 3 yıl önce

sgk yı katmazsak neye göre puan düşecekmiş. bütün tabanı etkileyen sgk değil mi..sgk gelmesin de o zaman göreceğim ben düşüp düşmeyeceğini...zaten işletmenin düşmeme sebebi sgk faktörünün işletme almaması değil mi. mallye ve iktisatın düşmesi sgk nın alımı sayesinde... ne yani sgk alım yapmazsa 84leri gören işletme yerinde sayacak da 85lerle kalan iktisat ya da 86larla kalan kamucular daha mı düşecek! ... işletmeci sayısıs çok olduğundan ve tercihte favoei terecihti olduğundan kozunu kullandı ve puanlar orta tabanı gördü.. bundan sonrası sgk ya bağlı.yoksa iktisat ve maliye 84 altını unutsun.

sgkicra
Şef
07 Eylül 2021 22:15

3 4 pek fark etmiyor. toplu alımda çarpan etkisi artıyor. sayı az olunca oynama olmuyor..

Maliye-iibf, 3 yıl önce

Bu tahmininiz 3. Atama için mi 4. Atama için mi

sgkicra
Şef
07 Eylül 2021 22:19

evet işte sgk nn olmaması ters etki yapıyor olay bu:)) ..diğer 2018in son atamasında ise son atama85,8di düşünün bunu.. demek ki diğer maliye ve iktisat sgk yatırımında bu belli.. aksi halde orta tabanın-işletme tabanından çok kopamayacaklar. hele iktisat 84lerin altını kesin görmeyecek.2. atamayı iibf yuzde 40ı olan işletmeye bıraktılar.

3dilegimolsa, 3 yıl önce

SGK faktörü olmadığı halde işletme 1,4 puan düştü. 1. atama 86,3 ile kapatırken 2. atama 84,9 ile kapattı. Yani tabanı etkileyen SGK olmadı. Ve ayrıca 1,4 puanlık bir düşüş ciddi bir düşüş benim gözümde...

08 Eylül 2021 07:20

Şu yazdığınız iki şey arasındaki mantığı kuramadım, ikisinde de farklı şeyler söylediniz. Önceki yazınızda "Kimse sgk alım yapacak diye keyfi 2 sene beklemez." demiştiniz. Şimdi de "Maliye ve iktisat sgk yatırımında, 2. atamayı işletmeye bıraktılar." diyorsunuz. Valla bu dönemde kimsenin kimseye kadro bırakacağını düşünmüyorum ben. Herkes işsizlikten yakınırken bir an önce atanma derdinde.

Maliye-iibf
Kapalı
08 Eylül 2021 08:40

Orda galiba arkadaş şunu demek istemiş.

İşletme ile diğer iibf bölümlerine ortak kadro açtılar. İşletme puanları da daha yüksek olduğu için doğal olarak o ortak kadrolar işletmeye kaldı. Yani 2. Alımda işletmeye açılmış gibi oldu

3dilegimolsa, 3 yıl önce

Şu yazdığınız iki şey arasındaki mantığı kuramadım, ikisinde de farklı şeyler söylediniz. Önceki yazınızda "Kimse sgk alım yapacak diye keyfi 2 sene beklemez." demiştiniz. Şimdi de "Maliye ve iktisat sgk yatırımında, 2. atamayı işletmeye bıraktılar." diyorsunuz. Valla bu dönemde kimsenin kimseye kadro bırakacağını düşünmüyorum ben. Herkes işsizlikten yakınırken bir an önce atanma derdinde.

Maliye-iibf
Kapalı
08 Eylül 2021 08:50

Siz sgk alım yapmazsa diye varsayımlarda bulunuyorsunuz ya bu sadece varsayım değil mi :) bu varsayımları okuya okuya alım olmayacak gibi bir hisse kapıldım

sgkicra, 3 yıl önce

evet işte sgk nn olmaması ters etki yapıyor olay bu:)) ..diğer 2018in son atamasında ise son atama85,8di düşünün bunu.. demek ki diğer maliye ve iktisat sgk yatırımında bu belli.. aksi halde orta tabanın-işletme tabanından çok kopamayacaklar. hele iktisat 84lerin altını kesin görmeyecek.2. atamayı iibf yuzde 40ı olan işletmeye bıraktılar.

08 Eylül 2021 08:58

İşletme bölümünden 1. atamada ortak kadrolarla beraber 224 kadro açıldı. Ben işletme mezunuyum. Branş sıralamasında sadece işletme kodundan 106 kişi önümden gitti. Geri kalan 118 kişi de diğer kodlardan gitmiş mantıken. Yani 1. alımda da ortak kadrolar vardı, 2. alımda da. Ne farkı var ki? Yani niye 2. atama işletmeye özel açılmış gibi olsun?

Maliye-iibf, 3 yıl önce

Orda galiba arkadaş şunu demek istemiş.

İşletme ile diğer iibf bölümlerine ortak kadro açtılar. İşletme puanları da daha yüksek olduğu için doğal olarak o ortak kadrolar işletmeye kaldı. Yani 2. Alımda işletmeye açılmış gibi oldu

Maliye-iibf
Kapalı
08 Eylül 2021 09:02

Çünkü bu alımda daha çok ortak kadro vardı. Mesela tek maliye kodlu azdı 22 falandı. Şimdi işletmeler daha çok ve daha yüksek puan aldığı için ortak kadrolara maliyeden önce işletmeler atanıyor. O yüzden de işletmeye özel alım gibi oluyor

3dilegimolsa, 3 yıl önce

İşletme bölümünden 1. atamada ortak kadrolarla beraber 224 kadro açıldı. Ben işletme mezunuyum. Branş sıralamasında sadece işletme kodundan 106 kişi önümden gitti. Geri kalan 118 kişi de diğer kodlardan gitmiş mantıken. Yani 1. alımda da ortak kadrolar vardı, 2. alımda da. Ne farkı var ki? Yani niye 2. atama işletmeye özel açılmış gibi olsun?

Maliye-iibf
Kapalı
08 Eylül 2021 09:07

Hatta şöyle söyliyim mesela sizin ilk alımda ortak kadrolar belki kamu yönetimi ile daha çoktur. Bu durumda kamu yönetimi okuyanlar da o kadrolara atanmıştır.

mesela merkezi alımda maliye ile çekoya ortak kod açsalar önce maliyeler atanır. Çünkü maliye den sınava giren çekoya göre daha çok. O yüzden de daha çok yüksek puanlı var.

Maliye ile iktisat a ortak kod açsalar çoğuna iktisat atanır. Çünkü bu kez de iktisat dan sınava giren maliyeden daha çok

Ama eğer iktisat maliye ve işletme den ortak kod açarlarsa o zaman işletme öncelikli olur. Çünkü işletme mezunu iktisat ve maliyeye göre daha çok. O yüzden de işletme de yüksek puan alan daha çoktur.

3dilegimolsa, 3 yıl önce

08 Eylül 2021 09:14

Ortak kadrolara yalnızca işletmeler atansaydı az önce bahsettiğim 118 kişi de işletmeden atanırdı ve önümden 224 işletmeci gitmiş olurdu. Ama önümden giden işletmeci sayısı 106. Yani bunun iktisatı var, maliyesi var... Niye işletme üzerinden gidildiğini merak ediyorum

Maliye-iibf, 3 yıl önce

Çünkü bu alımda daha çok ortak kadro vardı. Mesela tek maliye kodlu azdı 22 falandı. Şimdi işletmeler daha çok ve daha yüksek puan aldığı için ortak kadrolara maliyeden önce işletmeler atanıyor. O yüzden de işletmeye özel alım gibi oluyor

ylçn92
Şef
08 Eylül 2021 09:41

Hocam bir şeyi merak ettiğim için soruyorum branş sıralamanız güncellenmeden nasıl işletme kodundan 106 kişi gitti diyorsunuz sonuç olarak birçok kadro ortak açıldı.şimdi baktım branş sıralaması mı güncellenmiş diye ama henüz güncellenmemiş.İşletme kodundan kastınız İİBF mi ?

3dilegimolsa, 3 yıl önce

08 Eylül 2021 09:47

1. atamadan sonra önümden yalnızca işletmeden 106 kişi gitmiş. 2. atamadan sonraki branş sıralamaları henüz güncellenmedi

ylçn92, 3 yıl önce

Hocam bir şeyi merak ettiğim için soruyorum branş sıralamanız güncellenmeden nasıl işletme kodundan 106 kişi gitti diyorsunuz sonuç olarak birçok kadro ortak açıldı.şimdi baktım branş sıralaması mı güncellenmiş diye ama henüz güncellenmemiş.İşletme kodundan kastınız İİBF mi ?

teo iibf
Kapalı
08 Eylül 2021 10:31

Aslında tam 106 kişi değil daha fazladır.. Bahsettiğin 106 kişi tek diplomalı olanlar. Bir de çift diplomalı olanlar var, onlardan kaç kişi gitti bilemezsin. Öğretmen, sağlıkçı, mühendis vs olup ikinci diploması olanlar da atandı. Onları tespit etmek için de kendi bölümünle birlikte diğer bölümleri seçip kontrol etmen gerekiyor.

3dilegimolsa, 3 yıl önce

1. atamadan sonra önümden yalnızca işletmeden 106 kişi gitmiş. 2. atamadan sonraki branş sıralamaları henüz güncellenmedi

teo iibf
Kapalı
08 Eylül 2021 10:33

Aralıkta SGK alım yaparsa iibf puanlarını çok düşürecektir, bundan emin olabilirsiniz.

ylçn92
Şef
08 Eylül 2021 10:34

Hocam pardon 1. atama diye belirtmişsiniz

3dilegimolsa, 3 yıl önce

Etzelll04
Aday Memur
08 Eylül 2021 10:37

Arkadaşlar SGK alım yapacak değil mi :) Böyle konusulunca olmayacak gibi his oluşuyor . İnşallah bizlere de sıra gelir

teo iibf, 3 yıl önce

Aralıkta SGK alım yaparsa iibf puanlarını çok düşürecektir, bundan emin olabilirsiniz.

ylçn92
Şef
08 Eylül 2021 10:38

ilk 104 de 97 çift diplomalı vardı hocam

teo iibf, 3 yıl önce

Aslında tam 106 kişi değil daha fazladır.. Bahsettiğin 106 kişi tek diplomalı olanlar. Bir de çift diplomalı olanlar var, onlardan kaç kişi gitti bilemezsin. Öğretmen, sağlıkçı, mühendis vs olup ikinci diploması olanlar da atandı. Onları tespit etmek için de kendi bölümünle birlikte diğer bölümleri seçip kontrol etmen gerekiyor.

08 Eylül 2021 10:42

Evet haklısınız. Ama çift diplomalıları bilebilmek çok zor. O yüzden ÖSYM'deki veriler üzerinden konuşuyorum

teo iibf, 3 yıl önce

Toplam 13915 mesaj
«414243444546474849505152»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi