Editörler : Kubil ay
«39404142434445464748495051
27 Eylül 2021 17:10

3dilegimolsa
Aday Memur

Arkadaşlar sıralamam 46iydi, 50 olmuş. Espri ya da saka değil. Ciddi ciddi gerilemiş sıralamam.

Nasıl oluyor ya bu, bölüm uluslararası ilişkiler.

AYKlRl, 2 saat önce - Alıntıya git

@serhat1365 adlı arkadaş başka bir başlık altında şöyle söyledi:

Bir İnşaat Mühendisi 90 puan almış olsun mezun... bu İnşaat mühendisi bu yıl Kamu yönetimi 1. sınıfa başladı diyelim ... Ösym açıklamalarına göre 90 puanlı Kamu yönetimi branş sıralamasına girmiş oluyor... sadece tercih zamanı Kamu yönetiminden tercih hakkı olmuyor çünkü mezun değil..

27 Eylül 2021 17:17

AYKlRl
Daire Başkanı

@serhat1365 adlı arkadaş başka bir başlık altında şöyle söyledi:

Bir İnşaat Mühendisi 90 puan almış olsun mezun... bu İnşaat mühendisi bu yıl Kamu yönetimi 1. sınıfa başladı diyelim ... Ösym açıklamalarına göre 90 puanlı Kamu yönetimi branş sıralamasına girmiş oluyor... sadece tercih zamanı Kamu yönetiminden tercih hakkı olmuyor çünkü mezun değil..

3dilegimolsa, 1 saat önce - Alıntıya git

Cevap icin teskkurler, osym duyurular kısmında bir metin oaylasmislar. Onu inceleyince benim anladigim su oldu:

Mesela kpss 2020'ye girmiş ama henüz uluslararası ilişkilerden mezun değil. 2020'de ve 2021'de mezun olanlar sıralamaya dahil edilince gerilemiş oldum.

Işe bak arkadaş ya, hep mi alyhime işliyor bu surecler. Yemin ediyorum murphy başıma gelenleri bilse kanunlarını bastan yazardı. Bu da talihin ayıbı olsun dedikce işler daha da zorlaşıyor. Az kaldı bölüm sonu canavarına demek ki.

27 Eylül 2021 17:25

3dilegimolsa
Aday Memur

Cevap icin teskkurler, osym duyurular kısmında bir metin oaylasmislar. Onu inceleyince benim anladigim su oldu:

Mesela kpss 2020'ye girmiş ama henüz uluslararası ilişkilerden mezun değil. 2020'de ve 2021'de mezun olanlar sıralamaya dahil edilince gerilemiş oldum.

Işe bak arkadaş ya, hep mi alyhime işliyor bu surecler. Yemin ediyorum murphy başıma gelenleri bilse kanunlarını bastan yazardı. Bu da talihin ayıbı olsun dedikce işler daha da zorlaşıyor. Az kaldı bölüm sonu canavarına demek ki.

AYKlRl, 1 saat önce - Alıntıya git

Durumun mezuniyetle alakası yok. ÖSYM'nin açıklamasında "okuyor" gözükenlerin de sıralamaya dahil edildiği yazılmış. Az önce verilen örnekteki inşaat mühendisi birinin 90 puan alıp aynı sene kamu yönetimine kaydolması gibi... Ama bu 90 puan alan kişi kamu yönetiminden tercih veremicek. Çünkü mezuniyet şartını taşımıyor. Ama "okuyor" gözüktüğü için o da sıralamaya dahil edilmiş. Benim de anladığım bu...

27 Eylül 2021 17:29

AYKlRl
Daire Başkanı

Durumun mezuniyetle alakası yok. ÖSYM'nin açıklamasında "okuyor" gözükenlerin de sıralamaya dahil edildiği yazılmış. Az önce verilen örnekteki inşaat mühendisi birinin 90 puan alıp aynı sene kamu yönetimine kaydolması gibi... Ama bu 90 puan alan kişi kamu yönetiminden tercih veremicek. Çünkü mezuniyet şartını taşımıyor. Ama "okuyor" gözüktüğü için o da sıralamaya dahil edilmiş. Benim de anladığım bu...

3dilegimolsa, 1 saat önce - Alıntıya git

Umarım ben yanılıyorumdur hocam. Gerçekten her defasında yeni bir şok yasıyorum. Aklı selimle yazmaya çalışıyorum ama inanılmaz dağıldı motivasyonum. Temmuz atamasında 25 kadar kişi atandı benim branştan. En azından 46'dan 30'a Falan düşer diyorsun da şuraya yazmak zorunda olduğum şeyleri görünce iyiden iyiye kaybediyorum inancımı.

27 Eylül 2021 17:38

3dilegimolsa
Aday Memur

Umarım ben yanılıyorumdur hocam. Gerçekten her defasında yeni bir şok yasıyorum. Aklı selimle yazmaya çalışıyorum ama inanılmaz dağıldı motivasyonum. Temmuz atamasında 25 kadar kişi atandı benim branştan. En azından 46'dan 30'a Falan düşer diyorsun da şuraya yazmak zorunda olduğum şeyleri görünce iyiden iyiye kaybediyorum inancımı.

AYKlRl, 1 saat önce - Alıntıya git

Geçmiş yıllarda açılan başlıkları okuduğumda da bu durumla karşılaştıklarını ve sıralamalarının geriye düştüğünü söyleyenler olmuş. Yani eğitim bilgilerinin güncellenmesiyle birlikte her sene olan bir şey bu sanırım... İçinizi ferah tutun bu konuda...

27 Eylül 2021 18:03

ylçn92
Aday Memur

Insanlar 90 veya daha yüksek puanlarla kendi bölümlerinden atanamadiklari icin özellikle bu yıl IIBF bolumlerini yazdılar.Bu durumda sizin siralamalarinizin ya cok az oynamasına ya da geriye gitmesine sebep oldu.

Örneğin gecen alımlardan once onumde 16 cift diplomalı fizyoterapist varken suan 18 kişi olmus bu.(çift diplomadan kastım başka bir bölüm+iibf bölümlerinden biri) Benden yüksek puanlı iki yada daha fazla fizyoterapist bu yıl iibf bolumlerini yazmış.

Yani arkadaşın dediği gibi panik olacak ya da bizleri etkileyecek bir durum söz konusu değil.

27 Eylül 2021 18:20

AYKlRl
Daire Başkanı

Arkadaşlar ikinize de teşekkür ederim.

Toplam 1007 mesaj
«39404142434445464748495051

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?