Editörler : E.Kayı Han
03 Temmuz 2021 15:54

DGS'den Hukuk fakültesini kazandım katiplikten istifa etmeyi düşünüyorum?

2020Dgsden özel üniversitede %75 burslu hukuk kazandım yaş 25 çok yoruldum istifa edip derslerime okuluma odaklanmak istiyorum okulum 2023 te bitiyor ama ruhsal dengem bozuldu

tayinkolik
Aday Memur
03 Temmuz 2021 16:09

Yaşınız genç daha bu başarınıza göre hedefinize ulaşırsınız diye düşünüyorum kendinizi yıpratmayın her şeyin başı sağlık huzuru bulmaktır

tayinkolik
Aday Memur
03 Temmuz 2021 16:13

İstifa etmeden önce rapor alın bir süre hava değişimi yapın

Sutasak23
Aday Memur
03 Temmuz 2021 16:24

pişman olucagın şeyler yapma sabret

03 Temmuz 2021 16:26

adliyede katip olacağına git bir belediyede hizmetli ol kafan 1000 kat daha rahat olur bence mantıklı karar bende bunalım geçirerek istifa ettim hiç pişman değilim bugün yeni başlayan bir katip 4200 lira maaş alıyor bu parayla evlenilmez bile

03 Temmuz 2021 16:46

üstelik yol yemek de 4200 liranın içinden kesildi mi eline hiçbir şey kalmayacak o nedenle 10 numara karar destekliyorum pişman olacaksın falan diyenlere bakma bunlar aslında en çok istifa etmek isteyip de edemeyenlerdir :))))

KPSScocuk
Şef
03 Temmuz 2021 21:18

Düşünme kardeşim valla tutar dalım olsa bir dakika durmam yemin ediyorum bak valla adına öyle sevindim ki inşallah bu kurumdan bizde kurtuluruz sözleşmeli personelim bakanımız kadro dedi o bile yok zaten biliyorsun bu kurumdaki sıkıntıları varsa yoksa amirlerimiz personelin bir önemi yok bunları yazmaktan dile getirmekten yorulduk ama valla bak tanımıyorum seni ama adına çok sevindim kardeşim

orangeblue3
Aday Memur
04 Temmuz 2021 00:09

mantıklı olan bir şeyi uzun uzun ifade etmeye gerek yok.

istifa et.

Kayıhan2020
Müsteşar Yardımcısı
04 Temmuz 2021 00:22

İkisini aynı anda yürütebilirsen hem çalış hem de oku yok ikisini aynı anda yapamam diyorsan istifa et. Bu fırsat bir daha geçmez eline.

kytkbl
Kapalı
04 Temmuz 2021 01:26

Eğer çalışma süren yetiyorsa ücretsiz izne ayrıl okulunu bu ara fazla zaman ayır sonrasında son sınıfa gelince iş ile birlikte rahat götürürsün son sene stajlar falan olur düşüncesindeyim, ama tabiki nihai karar senin,, hakkında hayırlısı olsun inşallah

benkatip
Şef
04 Temmuz 2021 01:56

Komisyona falan geçebiliyorsan oraya geç. Başkanla görüş. Bazı başkanlar anlayışlı oluyor. Komisyon nispeten daha rahat bir yer evrak işi. Mahkeme/savcılık gibi değil. Derslere çalışılamaz tabi birimde ancak arkamda iş kaldı diye düşünmezsin. Eğer oraya geçebilirsen istifa etme. Memuriyet bu.

slm08
Daire Başkanı
04 Temmuz 2021 11:13

yanlış anlama a a hukuk fakültesini bitirenler de kpss köşelerinde sürünüyor,otalık avukattan geçilmiyor kpss ile kurum avukatlığı alan kazanırsan ne ala yoksa mezun olunca karşına çıkacak zorlukları araştırdın mı,bir avukatın yanında katip maaşının daha azına çalışırsın

northe
Aday Memur
04 Temmuz 2021 13:19

İstifa edebilirsiniz tabii. Ancak iyi düşünmekte fayda var:)

04 Temmuz 2021 13:24

adliyede memuriyet diye bir şey yok olsaydı zaten bu kadar nefret eden istifa eden olmazdı diyelim görüştü ne olacak tamam evladım hemen seni istediğin yere vereim hatta komisyona alayım mı diyecek bırakın ya bu işleri bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın bir adama beddua mı edeceksin KATİP YA DA MÜBAŞİR OL İNŞALLAH DEMEN YETERLİ

benkatip, 3 yıl önce

Komisyona falan geçebiliyorsan oraya geç. Başkanla görüş. Bazı başkanlar anlayışlı oluyor. Komisyon nispeten daha rahat bir yer evrak işi. Mahkeme/savcılık gibi değil. Derslere çalışılamaz tabi birimde ancak arkamda iş kaldı diye düşünmezsin. Eğer oraya geçebilirsen istifa etme. Memuriyet bu.

orangeblue3
Aday Memur
04 Temmuz 2021 16:26

Arkadaş fazla hayalperest malesef.

Adliyede yer değişimi isteyen daha kötü bir yere geçmekle cezalandırılır. Üstüne komisyon müdürü veya başkanından azar da yer bir güzel.

northe
Aday Memur
04 Temmuz 2021 18:03

Herkes abartıyor :) siz önce okulu bitirin, piyasaya bir bakın da istifa konusunu düşünürsünüz.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
04 Temmuz 2021 18:26

İnsanları hakkaniyetle bağdaşmayan işlere yönlendirmek size kazanç sağlamaz. Rapor; raporu gerektiren hastalık olmadığında alınırsa, hakkaniyetsizliği barındırmaktadır.

Umarım ilerleyen günlerde, Adalet Bakanlığı; şüpheli raporlar hakkında hakem hastaneye sevk uygulamasını ciddiyetle takip eder.

tayinkolik, 3 yıl önce

İstifa etmeden önce rapor alın bir süre hava değişimi yapın

benkatip
Şef
04 Temmuz 2021 19:43

valla tanıdık varsa ya da başkan anlayışlı babacan biriyse alıyorlar. neler gördü bu gözler.

biraz da tanıdığa bakıyor. bu kurumda çalışan tek sen değilsin.

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

adliyede memuriyet diye bir şey yok olsaydı zaten bu kadar nefret eden istifa eden olmazdı diyelim görüştü ne olacak tamam evladım hemen seni istediğin yere vereim hatta komisyona alayım mı diyecek bırakın ya bu işleri bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın bir adama beddua mı edeceksin KATİP YA DA MÜBAŞİR OL İNŞALLAH DEMEN YETERLİ

tayinkolik
Aday Memur
04 Temmuz 2021 20:49

Kesinlikle haklısınızdır fakat ruhsal rahatsızlığından dolayı rapor alacak kendisi depresyonda olduğunu söylüyor

ÇOTANAK, 3 yıl önce

İnsanları hakkaniyetle bağdaşmayan işlere yönlendirmek size kazanç sağlamaz. Rapor; raporu gerektiren hastalık olmadığında alınırsa, hakkaniyetsizliği barındırmaktadır.

Umarım ilerleyen günlerde, Adalet Bakanlığı; şüpheli raporlar hakkında hakem hastaneye sevk uygulamasını ciddiyetle takip eder.

04 Temmuz 2021 21:09

bak adı üstünde "tanıdık" diyorsun adamın tanıdığı yok ki adliyede çile dolduruyor eğer tanıdığı olsaydı daha güzel bir yerde çalışırdı hiç olmazsa gerçekten memuriyet yapacağı yerde çalışırdı

benkatip, 3 yıl önce

valla tanıdık varsa ya da başkan anlayışlı babacan biriyse alıyorlar. neler gördü bu gözler.

biraz da tanıdığa bakıyor. bu kurumda çalışan tek sen değilsin.

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
05 Temmuz 2021 07:53

Bu gibi konuları lütfen ilgililer takip etsinler. Fen ve bilime aykırı rapor alındığında kalemdeki işlerin diğer personel eliyle yürütüldüğünü bildiğinizi varsayıyorum.

tayinkolik, 3 yıl önce

Kesinlikle haklısınızdır fakat ruhsal rahatsızlığından dolayı rapor alacak kendisi depresyonda olduğunu söylüyor

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi