Editörler : gubaz
04 Temmuz 2021 15:35   

KPSS ve EKPSS

Arkadaşlar merhaba Kpss puanıyla atanan memur daha sonra ekpss puanıyla başka bir memurluğa atanabilir mi?

04 Temmuz 2021 21:42

uguraytar
Aday Memur

Hangi kadroya atandığınıza bağlı bir durum bu. Örnek verecek olursak "kpss" ile "hizmetli" yani yardımcı hizmetler grubunda bir kadroya atandıysanız genel idari hizmetler sınıfında başka bir kadroya "memur, vhki, bilgisayar işletmeni gibi" atanabilirsiniz. Diğer türlü çok zor. İlk atandığınız kurumun muvaffakatname vermesi gerekir ama verilmez çoğu zaman. Arıca normal kpss ile bir yere de atansanız engelli durumuz gözetilerek bir iş verilir size.

04 Temmuz 2021 22:31

EngineerSurvey
Aday Memur

Hangi kadroya atandığınıza bağlı bir durum bu. Örnek verecek olursak "kpss" ile "hizmetli" yani yardımcı hizmetler grubunda bir kadroya atandıysanız genel idari hizmetler sınıfında başka bir kadroya "memur, vhki, bilgisayar işletmeni gibi" atanabilirsiniz. Diğer türlü çok zor. İlk atandığınız kurumun muvaffakatname vermesi gerekir ama verilmez çoğu zaman. Arıca normal kpss ile bir yere de atansanız engelli durumuz gözetilerek bir iş verilir size.

uguraytar, 3 ay önce - Alıntıya git

Kpss puanı ile gih bilgisayar işletmeni kadrosunu tercih edeceğim fakat ilerde alım olursa ekpss puanım ile kendi bransim olan teknikerlik kadrosuna tercih yapmak istiyorum. Bu mümkün değil mi?

05 Temmuz 2021 10:27

uguraytar
Aday Memur

Bahsettiğiniz senaryoda mümkündür. Aynı sınıfta yani gihte olmayacağı ve de teknik bir kadroya geçeceğiniz için mümkün.

05 Temmuz 2021 13:00

EngineerSurvey
Aday Memur

Bahsettiğiniz senaryoda mümkündür. Aynı sınıfta yani gihte olmayacağı ve de teknik bir kadroya geçeceğiniz için mümkün.

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

05 Temmuz 2021 20:52

EngineerSurvey
Aday Memur

Bulunduğum kurumun muvafakat vermesi mi gerekiyor ve vermeyebilir mi?

08 Temmuz 2021 19:20

vintır.is.kaming
Memur

SGK DA MEMURUM KPSS İLE ATANDIM, MEMNUN DEĞİLİM.

2020 EKPSS PUANIM FENA DEĞİL BRANŞIMDA 1.SIRADAYIM.

MUHASEBE DİPLOMAM VAR MUHASEBE DİPLOMAM İLE SGKYA

ATANMIŞTIM. ŞİMDİ AYNI MUHASEBE DİPLOMASI İLE ENGELLİ

KPSS PUANIMI KULLANARAK YENİDEN TERCİH VERİP ATANMA

DURUMUM VAR MI ? EKPSS İLE ATANMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ?

MEVZUATI BİLEN ARKADAŞLAR LÜTFEN BİLGİLENDİRSİN, ACİL...

AYRICA NORMAL KPSS İLE ATANAN MEMUR TEKRAR AYNI PUAN

İLE KPSS İLE ATANABİLİYOR MU ? 2 SORUMA CEVAP İSTİYORUM.

LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN, SGK'DA AKLIMI KAÇIRACAM YAAA

09 Temmuz 2021 12:02

caberli
Aday Memur

Ekpss ile aynı sınıfta yeniden atanamazsınız maalesef. Tercihlerden 6 ay önce koşuluna uygun olarak istifa edip tercih zamanı kadro açılırsa atanabilirsiniz belki ama zor ve tehlikeli bir yol.

09 Temmuz 2021 22:59

murataslan2014
Aday Memur

Engelli memurun Normal kpss ile atandigi kurum sağlık raporu isterse engelli memur için sorun olur mu?
25 Temmuz 2021 14:28

uguraytar
Aday Memur
Engelli memurun Normal kpss ile atandigi kurum sağlık raporu isterse engelli memur için sorun olur mu?
murataslan2014, 3 ay önce - Alıntıya git

Engeliniz %40 ve üzeri çıktıkça sorun olmaz.

Toplam 9 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?