Editörler : cihan27
23 Temmuz 2021 18:55

İnfaz4206
Aday Memur
Arkadaslar zam oranimiz %5+4+4+3 olarak gelecek, seyyanen de 150 tl verilecektir. Sukretmeyi bilmek gerek.Benimki sadece tahmin
sadecememur06, 2 ay önce - Alıntıya git
Gardaş siz şunu idrak edin şükür ediyoruz bunu sizlere kanıtlamak zorunda da değiliz sendika niye vardır hak aramak için vardır hak aranır sonuç alınır veya alınmaya çalışılır kaç milyon memur bekliyor yakında asgari ücret ile bir farkımız kalmayacak ben her zaman maaşımı aldıktan sonra elhamdülillah diyorum şükür ediyorum için rahat etti mi ama hakkımı da almak için hakkımı ararım gardaş
23 Temmuz 2021 19:47

sadecememur06
Aday Memur
Gardaş siz şunu idrak edin şükür ediyoruz bunu sizlere kanıtlamak zorunda da değiliz sendika niye vardır hak aramak için vardır hak aranır sonuç alınır veya alınmaya çalışılır kaç milyon memur bekliyor yakında asgari ücret ile bir farkımız kalmayacak ben her zaman maaşımı aldıktan sonra elhamdülillah diyorum şükür ediyorum için rahat etti mi ama hakkımı da almak için hakkımı ararım gardaş
İnfaz4206, 2 ay önce - Alıntıya git
Ben hakkimizi aramayalim aman sukredelim cok iyi zam orani diye soylemiyorumki. Fazlasini verceklerini dusunmuyorum. Hep boyle oldu adam secimi catir catir kazandi. Emin ol %3+3+3+3+3+3.. diye sabite vaglasa gene secimde kazanacak. O zaman neden memuru isciyi irgalasinki?
23 Temmuz 2021 19:57

İnfaz4206
Aday Memur
Ben hakkimizi aramayalim aman sukredelim cok iyi zam orani diye soylemiyorumki. Fazlasini verceklerini dusunmuyorum. Hep boyle oldu adam secimi catir catir kazandi. Emin ol %3+3+3+3+3+3.. diye sabite vaglasa gene secimde kazanacak. O zaman neden memuru isciyi irgalasinki?
sadecememur06, 2 ay önce - Alıntıya git
Zaten bizi tınlayan yok gardaşim....
23 Temmuz 2021 19:59

KamudaMemur
Daire Başkanı

.Memurların çoğu hükümete oy vermiyor ki. Niye oy ile baskı yapmaya çalışıyorsunuz anlamadım ? Maaş ile ilgili sonuç ne olursa olsun AKPartiye vermeyen memurların çoğunluğu yine oy vermeyecek. Hükümette bunu çok iyi biliyor. Diğer bir mesele ise kpss başvuran milyolar var. Maaş düşük olursa milyonların çoğu özel sektörde iş bulup kendini bulduğu işte geliştirmeye çalışacak ya da kendisi bir şekilde bir iş kurup ekonomiye katkıda bulunacak. Her iki durumda da özel sektör yani ekonomi kazanacak.

Bunları düşününce anladım ki bize yine ne seyyanen zam vaaar ne de iyi bir yüzde zam var. İstifa edip özel sektörde çalışma düşüncelerim artmaya başladı.

23 Temmuz 2021 20:02

slymndcl
Aday Memur
Sendikaların bir geçerliliği kalmamıştır hükümet karşısında ekonomik hakkımız ihlal edilmektedir.Bu nedenle sendikalardan istifa ederek gereken cevabı vermemiz gerekir mesai başlar başlamaz istifa edecem
23 Temmuz 2021 20:59

inanoner
Memur
Sendikaların bir geçerliliği kalmamıştır hükümet karşısında ekonomik hakkımız ihlal edilmektedir.Bu nedenle sendikalardan istifa ederek gereken cevabı vermemiz gerekir mesai başlar başlamaz istifa edecem
slymndcl, 2 ay önce - Alıntıya git

bugüne kadar etmeyen bu saatten sonra da etmez

23 Temmuz 2021 21:13

Sokrat54
Aday Memur
slymndcl, 2 ay önce - Alıntıya git

Sanki ilk kez malum sen memuru satıyor ? Bucuklu zamciklari ne çabuk unuttunuz? Her görüşme sonrası milletvekili seçilen genel başkanlarınızi? O kadar irite bir şey yazmışsınız ki!!! İstifa edicem diye.... Kusura bakmayın ama adam olsaydınız çoktan ederdiniz,biktirdiniz her seferinde aynı masalı anlatmaya...

23 Temmuz 2021 21:21

KamudaMemur
Daire Başkanı

Sanki ilk kez malum sen memuru satıyor ? Bucuklu zamciklari ne çabuk unuttunuz? Her görüşme sonrası milletvekili seçilen genel başkanlarınızi? O kadar irite bir şey yazmışsınız ki!!! İstifa edicem diye.... Kusura bakmayın ama adam olsaydınız çoktan ederdiniz,biktirdiniz her seferinde aynı masalı anlatmaya...

Sokrat54, 2 ay önce - Alıntıya git

konuşmalarına dikkat et bilader. ne demek adam olsaydınız. sen kimsin ki forumdaki insanların adamlığını sorguluyorsun. Ayrıca çok kalp kırıcı. Kusura bakma ama sende insan gibi yazmayı öğrenememişsin !

24 Temmuz 2021 00:44

özgün düşünce
Aday Memur
borozan sendika olan memur sendir. klarnetçisi ise kamu sendir.bunlar kendileri çalıp kendileri oynamak üzere dış güçler tarafından desteklenmektedirler. Amaç türkiyede memuru maddi manevi baskı altına aldın mı tüm türkiyeyi baskı altına alabilirsin. Hakem heyette bunların şakşakçısıdır. Tavşana kaç tazıya tut formülünü uygulamaktadır.Ama z gençliği bunların yaptıklarını görüyor. çalışma hayatı tarihi kitapları yıllarca bunları onların yüzüne yazılar yazarak makaleler yazarak vuracaktır..memura yirmi yıldır vurulan zincirler vuranların ayaklarına vurulacaktır. bunu da z kuşağı yapacak kudrete sahiptir.
24 Temmuz 2021 01:07

ataalperen
Şube Müdürü

Kiralar bir anda 2 katına çıktı. Halimiz ne olacak çok merak ediyorum.

24 Temmuz 2021 05:53

ebelinka
Şef

Yüzde 3+3 le masadan kalkmış hiçbir sendika, memurun lehine çalışmaz. Kimse umutlanmasın 50 lira seyyanen alır, pazarlıkta ağaları ne derse o olur.

24 Temmuz 2021 08:18

memur003
Aday Memur
Umutsuz bir bekleyiş var bakalim sonu ne olacak herşey uc katina artmisken maaslar eksiye dogru gitmekte.. insallah alin yuzde beş demezler ..
24 Temmuz 2021 08:34

İcra Memuruuu
Yasaklı
Maaşları 7 K altında olanlara en az 1000 Tl seyyanen zam. üstüne zaten gerek yok en ufak zamda bile 1K alıyor
24 Temmuz 2021 10:50

ozakn
Aday Memur
Sendikaya üye olmadım bize ne getirisi oldu memuru hangi sendika savunyorsa ona üye olacam
24 Temmuz 2021 12:29

İnfaz4206
Aday Memur
Maaşları 7 K altında olanlara en az 1000 Tl seyyanen zam. üstüne zaten gerek yok en ufak zamda bile 1K alıyor
İcra Memuruuu, 2 ay önce - Alıntıya git
Valla öyle maaş adaleti sağlanıcak dendi aramızda uçurumlar oynuyor
24 Temmuz 2021 14:54

Ramis bey
Aday Memur
Sendikaya üye olmadım bize ne getirisi oldu memuru hangi sendika savunyorsa ona üye olacam
ozakn, 2 ay önce - Alıntıya git
Öyle bir sendika bulabilirsen söyle biz de ona üye olalım
24 Temmuz 2021 19:14

sınıfcıcenk06
Yasaklı

memur sen şurdan şuraya bir adım atamaz ..gel derler gewlir git derse gider

24 Temmuz 2021 19:35

asikral1
Aday Memur
2023 ün şakası yok! Hükümet hükümet olarak kalmak istiyorsa, sendika yetkisini korumak istiyorsa formül net ve açık: 20+20 ve 20+20 zamdır. Altındaki rakamlar kabul e-di-le-mez. 5 milyon suriyeliye bağrını açan ve 60-70 milyar dolar harcadım diye övünen ülkemiz! Memura 3,4,5 zam verip sabredin diyemez.
VATANUĞRUNA, 2 ay önce - Alıntıya git
Rüya görme verirler mi hangisi rahmetli NECMETTİN ERBAKAN olabilir ki o dönem sendika %15 diyor erbakan siz ne diyorsunuz ben %50 düşünüyorum memur için siz temsilcileri ise 15 diyorsunuz der
24 Temmuz 2021 19:38

VATANUĞRUNA
Daire Başkanı
Rüya görme verirler mi hangisi rahmetli NECMETTİN ERBAKAN olabilir ki o dönem sendika %15 diyor erbakan siz ne diyorsunuz ben %50 düşünüyorum memur için siz temsilcileri ise 15 diyorsunuz der
asikral1, 2 ay önce - Alıntıya git
Paşa keyifleri bilir. Mührün şakası yok. Keser hesabı. Gücenmece darılmaca olmasın.
24 Temmuz 2021 19:43

VATANUĞRUNA
Daire Başkanı
asikral1, 2 ay önce - Alıntıya git
Bu vakitten sonra, evin içine girecek ekonomik gelişmelere bakarım. Babam karşı mahallenin çocuklarını yedirip-içirip-giydirip mutlu ederken, bana sen azıcık daha sabret diyemez. Çünkü faturalar geldiğinde kimse gözümün yaşına bakmıyor, ev sahibi kira zamanını iple çekiyor... İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.
Toplam 181 mesaj

ANKET
En çok hangi sosyal medya platformunu kullanıyorsunuz?