Editörler : Pangaea

Fetih1526
Aday Memur
26 Temmuz 2021 20:27

1/3 ü olur.

HakanMatt
Şube Müdürü
27 Temmuz 2021 02:14

Seneye 20 bin alırlarsa dua et
batman123, 3 yıl önce
Hocam her sene 40 bin alımdı ya hani bunu almayıp seneye 60bin mi diye düşündüm

ozan_mert
Aday Memur
27 Temmuz 2021 02:15

Yok 80 bin keko... adam öğretmen fazlası var yeterince aldık demedi mi nerede yaşıyorsun. 10 bin alırlar mı diye sorsan daha mantıklı olurdu... hesaba bak bu sene atanmayan 20 bin seneye 4 bine eklenckmiş... 100 bin de atansa sen öğretmen olmamalısın bu sivri zekayla
batman123, 3 yıl önce
Hocam her sene 40 bin alımdı ya hani bunu almayıp seneye 60bin mi diye düşündüm

ozan_mert
Aday Memur
27 Temmuz 2021 02:17

128 milyar doları atamaları azaltarak çıkarmaya çalışyolar ama gitti artık verdiklerinden geri istemek daha mantıklı...
27 Temmuz 2021 07:48

Daha hiçbir şey yaşamadık,uzun seneler ekonomik buhrandan çıkamayacağız ne yazık ki.Önümüzdeki senelerde hayat pahalılığı,işsizlik,iflas eden esnaf ve şirket sayısı çok daha artacak.

Dünya ekonomisinin de pandemi etkisiyle bozulduğunu ve daha da bozulacağını hesaba katarsak genel seçimler dahil kurtuluş yolu pek gözükmüyor.Zaten 2023 yılı veya daha öncesinde yapılacak genel seçimlerin hileli bir seçim olmaması çok düşük bir ihtimal.Bu kadar devlet kurumlarına sızan, devletin tüm olanaklarından faydalanan ve her türlü yolsuzluğa da karışan bir iktidar görevi bırakmamak için her türlü yolu dener.

Ben ülkemizdeki siyasetçi, gazeteci görünümlü dış istihbarata çalışan kişilerin (S.Soylu, Nagehan Alçı,Fatih Tezcan,Hilal Kaplan v.s) tavırlarına, söylemlerine de bakarak gittiğimiz yerin ne yazık ki bir tür iç savaş olduğunu görüyorum.

Ayrıca Erdogan'ın tıpkı bir zamanlar Saddam Hüseyin'e yapıldığı gibi tongaya düşürülerek dış savaşa itileceğini düşünüyorum.

Daha zor yılların bizleri beklediği kesin!

airmann
Aday Memur
27 Temmuz 2021 08:50

senin beynin çökmüşşş

ekonomikk.çöküşş, 3 yıl önce

Daha hiçbir şey yaşamadık,uzun seneler ekonomik buhrandan çıkamayacağız ne yazık ki.Önümüzdeki senelerde hayat pahalılığı,işsizlik,iflas eden esnaf ve şirket sayısı çok daha artacak.

Dünya ekonomisinin de pandemi etkisiyle bozulduğunu ve daha da bozulacağını hesaba katarsak genel seçimler dahil kurtuluş yolu pek gözükmüyor.Zaten 2023 yılı veya daha öncesinde yapılacak genel seçimlerin hileli bir seçim olmaması çok düşük bir ihtimal.Bu kadar devlet kurumlarına sızan, devletin tüm olanaklarından faydalanan ve her türlü yolsuzluğa da karışan bir iktidar görevi bırakmamak için her türlü yolu dener.

Ben ülkemizdeki siyasetçi, gazeteci görünümlü dış istihbarata çalışan kişilerin (S.Soylu, Nagehan Alçı,Fatih Tezcan,Hilal Kaplan v.s) tavırlarına, söylemlerine de bakarak gittiğimiz yerin ne yazık ki bir tür iç savaş olduğunu görüyorum.

Ayrıca Erdogan'ın tıpkı bir zamanlar Saddam Hüseyin'e yapıldığı gibi tongaya düşürülerek dış savaşa itileceğini düşünüyorum.

Daha zor yılların bizleri beklediği kesin!

Penrose
Yasaklı
27 Temmuz 2021 10:47

Tek çare uzaylılar. Uzaylılar gelirse taze para akışı ve yeni ticaret hacimleri dolayısıyla teknoloji hisselerinin artışı yüksek kd ürünleri arge-sanayi tahvillerine talep artacaktır. Hep beraber delirelim bari.

27 Temmuz 2021 12:36

Kamuya alımların daha az yapılacağını bizzat CB ımız ifade etti.

Azami ücretli
Aday Memur
27 Temmuz 2021 16:13

Ülke batağa saplanmış,,kese kağıdı bile türk lirası banknotundan daha değerli hale gelmiş,, her yer suriyeli afganlı dolmuş.....10 bin atama olursa öpüp başınıza koyun !!!

Delkominasyon
Aday Memur
27 Temmuz 2021 16:48

seneye max 15 bin

Ezgi1628
Aday Memur
27 Temmuz 2021 18:19

Yahu sahan 1 ay önce bizzat Cumhurbaşkanı atayacağımızı atadık öğretmen fazlalığı var demedi mi .d Bu kadar hayalci olursanız bu hayat sizi daha çok üzer benden söylemesi

burakeyigun
Kapalı
27 Temmuz 2021 20:03

İç karartıcı yorum yapanlara aldırış etmeyin. Sonuçta onlar zamanında atanmış tuzu kuru insanlar. Sizlere burda olumsuzluk pompaladıklarında büyük keyif alıyorlar. Sizler bence bırak iyi öğretmen olabilmeyi iyi insanlar bile değilsiniz. Çünkü işiniz gücünüz heves kırmak moral bozmak. Sizi aşan konularda niye bu kadar uzman gibi kesin konuşursunuz anlamıyorum. Seneye 40 bin atama olursa ne olacak utanacak mısınız yazdıklarınızdan ? Burası Türkiye her şey değişebilir.

Azami ücretli
Aday Memur
27 Temmuz 2021 22:51

Sende mültecileri van'dan minibüse yükleyip sizi almanyaya götürcem deyip niğde de yol kenarında indiren umut taciri birine benziyon...ülkeuçurumun kenarında şuan,,biraz ciddi olalım..pollyannacılık oynamayalım !!

burakeyigun, 3 yıl önce

İç karartıcı yorum yapanlara aldırış etmeyin. Sonuçta onlar zamanında atanmış tuzu kuru insanlar. Sizlere burda olumsuzluk pompaladıklarında büyük keyif alıyorlar. Sizler bence bırak iyi öğretmen olabilmeyi iyi insanlar bile değilsiniz. Çünkü işiniz gücünüz heves kırmak moral bozmak. Sizi aşan konularda niye bu kadar uzman gibi kesin konuşursunuz anlamıyorum. Seneye 40 bin atama olursa ne olacak utanacak mısınız yazdıklarınızdan ? Burası Türkiye her şey değişebilir.

ozani34
Aday Memur
27 Temmuz 2021 23:17

İmkansız

hsnfrknsrhn
Aday Memur
28 Temmuz 2021 01:33

Erken seçim ihtimalinde 60 olmasa da 40 olması muhtemel diye düşünüyorum

Penrose
Yasaklı
28 Temmuz 2021 08:31

Senin zeka sorunun var arkadaşım. Ciddiyim. Olabilir yani herkes mantıklı, herkes kaslı, herkes renkli gözlü olacak diye birşey yok. Korkunç düzeyde mantık sorunların var.

burakeyigun, 3 yıl önce

28 Temmuz 2021 08:52

Hadi diyelim ki erken seçim kararı alındı ve her seçimde olduğu gibi biraz daha fazla atama rüşveti verildi.Yani senin bahsettiğin gibi 40 bin atama oldu diyelim.

Peki hayat pahalılığı bu gidişle 2-3 sene sonra şimdinin 2-3 katı kadar artacak.Yani ortalama bir öğretmen maaşı ile bir öğretmen kira, faturalar, ulaşım, gıda, giyecek vs. masraflarını yapınca belki kredi kartı borçlusu haline gelecek.Yani atanmış olmak kurtarmayacak bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetiyle lağım fareleri gibi lağım düzeninde yaşamayı kabullenmiş düz memur veya öğretmen arkadaşları!

Sana tavsiyem ülke ekonomisi üzerine biraz bilgilen,zaten biraz bilgin artınca durumun ciddiyetini daha bir anlarsın.Ekonomik gidişatın kötülüğü ile şu anki iktidarın cehaleti ve beceriksizliğini bir araya getirince ve iktidarın seçimlerle bile yönetimi kolay kolay bırakmayacağını göz önünde bulundurursan ortaya kaotik bir gelecek resmi çıkıyor ne yazık ki!

Kimse tüm olanaklarından tepe tepe faydalandığı ve sülalesini,tüm yandaşlarını da faydalandırdığı bir yönetimi seçimle de olsa bırakmak istemez.Gerekirse iç savaşa yol açıp bırakmayacaklarını da hep beraber göreceğiz zaten!

burakeyigun, 3 yıl önce

CANGUN
Şef
28 Temmuz 2021 09:42

80 olur 80

burakeyigun
Kapalı
28 Temmuz 2021 09:47

Sen o zaman harcanıyorsun. Dünyanın hiç bir yerinde test uygulamadan zekaya karar verilmiyor. Ha kendi bölümüm zaten direkt psikoloji ile iç içe.

Herkes senin gibi de kendini dahi sanmak zorunda değil. Her halta yorum yapmak zorunda değil. Sen önce kendine bakacaksın bana özelden numaranı at, diplomanı at dikkate alırsam cevap veririm

Penrose, 3 yıl önce

Senin zeka sorunun var arkadaşım. Ciddiyim. Olabilir yani herkes mantıklı, herkes kaslı, herkes renkli gözlü olacak diye birşey yok. Korkunç düzeyde mantık sorunların var.

burakeyigun
Kapalı
28 Temmuz 2021 09:57

Muhtemeldir ki öyle bir sonuç yaşanacak. Lakin biz sayısal bölüm okumadık veya ana dilimiz gibi yabancı dile sahip değiliz. Başka bir ülkede geçerli bir mesleğe sahip değiliz.

Yani bu ülkeden kpss girip öğretmen veya memur olmaktan başka şansımız yok.

İstediğimiz kadar eleştirelim, isyan edelim biz sıradan bir vatandaşız. Elimizde olmayan bir durumu değiştiremeyeceğimiz gerçekleri kabul etmemiz gerekiyor.

Üretmeden hazıra konma mutlaka bir gün ekonomiyi bitirecekti. Bizim şanssızlığımız ki tam bu döneme denk geldi. Bizden 5 yıl önce atanan adamlar bile evini arabasını aldı rahata kavuştu.

En güzel yılları 80 ve 90 nın başındaki nesil aralığı yaşadı. 30-40 bin tl ye sıfır araç sahibi oldular. 100-200 bin tl ye ev sahibi oldular. En son teknoloji bilgisayar, oyun konsolu, cep telefonlarını uygun fiyata aldılar. Bu da bizim şanssızlığımız napalım.

Ben borsada işlem yapmam, dijital para ticareti yapmam. Ekonomi uzmanı olsam da bir faydam olmaz. Eğitim almaya da gerek yok kurlardan görüyoruz durumu.

Benim anlamadığım şey bazı arkadaşlar neden negatifliğini etrafındaki insanlara da yaymaktan keyif alıyor ?

ekonomikk.çöküşş, 3 yıl önce

Hadi diyelim ki erken seçim kararı alındı ve her seçimde olduğu gibi biraz daha fazla atama rüşveti verildi.Yani senin bahsettiğin gibi 40 bin atama oldu diyelim.

Peki hayat pahalılığı bu gidişle 2-3 sene sonra şimdinin 2-3 katı kadar artacak.Yani ortalama bir öğretmen maaşı ile bir öğretmen kira, faturalar, ulaşım, gıda, giyecek vs. masraflarını yapınca belki kredi kartı borçlusu haline gelecek.Yani atanmış olmak kurtarmayacak bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetiyle lağım fareleri gibi lağım düzeninde yaşamayı kabullenmiş düz memur veya öğretmen arkadaşları!

Sana tavsiyem ülke ekonomisi üzerine biraz bilgilen,zaten biraz bilgin artınca durumun ciddiyetini daha bir anlarsın.Ekonomik gidişatın kötülüğü ile şu anki iktidarın cehaleti ve beceriksizliğini bir araya getirince ve iktidarın seçimlerle bile yönetimi kolay kolay bırakmayacağını göz önünde bulundurursan ortaya kaotik bir gelecek resmi çıkıyor ne yazık ki!

Kimse tüm olanaklarından tepe tepe faydalandığı ve sülalesini,tüm yandaşlarını da faydalandırdığı bir yönetimi seçimle de olsa bırakmak istemez.Gerekirse iç savaşa yol açıp bırakmayacaklarını da hep beraber göreceğiz zaten!

Toplam 49 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi