Editörler : hopali
28 Temmuz 2021 14:57

Penrose
Şef

Sen o zaman harcanıyorsun. Dünyanın hiç bir yerinde test uygulamadan zekaya karar verilmiyor. Ha kendi bölümüm zaten direkt psikoloji ile iç içe.

Herkes senin gibi de kendini dahi sanmak zorunda değil. Her halta yorum yapmak zorunda değil. Sen önce kendine bakacaksın bana özelden numaranı at, diplomanı at dikkate alırsam cevap veririm

burakeyigun, 2 ay önce - Alıntıya git

Hele şu yazdıklarına bak. Yazdığın hiçbir çıķarım doğru değil. Hepsi hastalıklı ithamlar. Ne kimsenin moralini bozmak için bir çabam var ne atanmış durumdayım bir konunun beni aşıp aşmadığını da çok iyi değerlendirebilirim bunun için dahi olmaya gerek yok. Dünyada mezun olduğunda iş garantisi veren bir bölüm yok insanlar gerçekleri görüp önlemini alsınlar twitter da sağa sola saldırıp sonuç alabileceklerini düşünecek kadar çaresiz olmasın diye yazıyorum.

28 Temmuz 2021 22:41

ibrahim7272
Aday Memur
Ya bırakın bu hayaller ile yaşamayı heryil aynı muhabbet giderek te artiyo şimdiye kadar 40 bin atama olur mu diyordunuz şimdi çıtayı daha da arttırdıniz 60 bine çıkardınız bu sene de 20 bin alınsa gelecek sene 100 bin alım olur mu diye başlık atarsınız.Gecin bu muhabbetleri bu ülkede ekmek aslanın midesinde çok çalışacaksın başka yolu yok
28 Temmuz 2021 23:28

hanzel
Genel Müdür
Kamuda aşırı bi öğretmen fazlalığı var. Bunu cumhurbaşkanı da 80 bin atama dilenen öğretmen arkadaşa söylemişti geçenlerde biliyorsunuz. Sistemin değişmesi sayesinde büyük ihtiyaç doğmuştu öğretmen alımına 10 sene içinde şimdi o ihtiyaçlar yavaş yavaş kapandı. 10 sene önce öğretmenler 90 puanla ancak atanabiliyorlardi yine o dönemlerdeki seviyeye gelmesi yakındır atamaların
28 Temmuz 2021 23:38

kamelamenthabet
Aday Memur

Bu seneden hiç mi ders çıkarmadınız. Alım yapılırsa bile şükredin. Bu yıl aslında atama yapılmadı takvim cinlikleriyle konu 'atama yapılmadı' denilmeden kapatıldı. 2020 li adaylar en geç şubatta görevlerinin başında olmalılardı. Ama gelin görün ki önümüzdeki şubatta başlayacaklar.

29 Temmuz 2021 11:51

engnilef
Aday Memur

Böyle bir başlık açmak bile saçma. Bu 60 binciler Türkiyede yaşamıyorlar mı? 60 bin atama bir hayalden ibaret. Öğretmen alımlarını sınırlandirma ve azaltma yönünde bir gidişat var. Seçim olması, referandum olması vb. bunu etkilemeyecek. Atanmak isteyenler bu gerçekleri kabullenip ona göre çalışmalı. Kimse kafasını kuma sokmasın.

29 Temmuz 2021 14:05

sistemlink
Şef

Hadi oldu diyelim atanacağın garanti mi?Neden kendinize bu zülmü yapıyorsuz.Olursa olur olmazsa olmaz.Bu maaşı her yerde kazanırsınız.Özel sektörde binbir çeşit iş var.Gir başla biryerden en fazla 2 sene sürünürsün sonra maaşın 6-7 bin olur.Sektör boşluklarını analiz edin.İşçi olmaktan çekinmeyin.Belki de kendi işinizi kuracaksınız

29 Temmuz 2021 15:16

Kizildenizzz
Aday Memur

Alım olmayacaği için formasyon kaldırıldı, daha fazla alım olmaz gibi. Eğitimde acayip bir özelleşme var. Çevremde özellikle ortaokul-lise çağında bütün çocuklar özele gidiyor burslu ya da parali olsun. Kamudaki eğitim suriyelilere kaldı gibi. Eskiden her yerde bir sürü okul inşaatı görürdüm benim yaşıtlarım çoğu 5-10 yıllık yeni okullarda okudular. Artık hiç okul inşaatı görmüyorum.

29 Temmuz 2021 16:58

Delkominasyon
Aday Memur

seneye max 200bin atama

29 Temmuz 2021 19:19

alagoz-46
Aday Memur
Çok zor, yandaşları doyurmaktan kamu hizmetine sıra gelmiyor
Toplam 49 mesaj

ANKET
Yemek siparişi için hangi uygulamayı daha sık kullanıyorsunuz?