Editörler : Safak Vaktii
16 Temmuz 2021 10:39   

Kapalı
TCK 179 ile hakkında kamu davası açılan memur

Alkollü araç kullanmaktan hakkında TCK 179 gereği kamu davası açılan sözleşmeli memur hapis cezası alıp aldığı cezanın hagb olarak uygulanması ya da adli para cezasına çevrilmesi nedeniyle bağlı olduğu kurum tarafından hakkında disiplin soruşturması açılır mı? Memurluktan çıkarma gibi bir durum söz konusu olabilir mi?

16 Temmuz 2021 18:27

Tayinci2454
Aday Memur

Sıkıntı olmaz disiplin sorusturması kurumuna baglı olarak acılır. Meslekten cıkarma olmaz

19 Temmuz 2021 16:19

Baba Janga
Şef
Memurluktan cikarilma esaslari yuz kizartici suclar kategorisinde aciklanmistir.
19 Temmuz 2021 18:03

Süleyman Yalçın34
Aday Memur
Adli soruşturmanın gereği olarak dosyanın bir örneği kurumuna gönderilecek, uyarma kınama alırsın. İhraç olmaz. Bir suça daha karışırsa 5 yıl içinde önceki para cezasını o zaman ödersin. Hapis cezası alırsan örneğin 5 ay sonra 5 yıl içinde 5 ay daha aldın gene atılmazsın 10 aylık cezanı denetimde infaz eder memurluğa 10 ay sonra kaldığın yerden devam edersin. Memur adamsın dikkat et kendine bende içiyorum ama alkollü direksiyona geçmiyorum
22 Temmuz 2021 18:01

serkan_42
Aday Memur
Hayır bsy olmaz disipln cezasi da acilirsa idare dava aç kaldırılır görev başında olmadığı için kaldırıyor idare
22 Temmuz 2021 18:04

serkan_42
Aday Memur
Adli soruşturmanın gereği olarak dosyanın bir örneği kurumuna gönderilecek, uyarma kınama alırsın. İhraç olmaz. Bir suça daha karışırsa 5 yıl içinde önceki para cezasını o zaman ödersin. Hapis cezası alırsan örneğin 5 ay sonra 5 yıl içinde 5 ay daha aldın gene atılmazsın 10 aylık cezanı denetimde infaz eder memurluğa 10 ay sonra kaldığın yerden devam edersin. Memur adamsın dikkat et kendine bende içiyorum ama alkollü direksiyona geçmiyorum
Süleyman Yalçın34, 5 gün önce - Alıntıya git
Disiplin cezasını idare kaldırıyor örnek kararlar var görev başında olmadığı için
24 Temmuz 2021 11:16

Süleyman Yalçın34
Aday Memur
Disiplin cezasını idare kaldırıyor örnek kararlar var görev başında olmadığı için
serkan_42, 2 gün önce - Alıntıya git
Memur hizmet dışında memuriyet vasfını taşıdığı için kusurlu bir davranışta bulunursa memuriyet vakarına aykırı davranıştan dolayı, hizmet dışında da olsa ceza verilebiliyor. İdare genellikle özel hayata ilişkin anayasada Avrupa İnsan hakları kararlarında yer alan özgürlükler ile ilgili konularda iptal kararı veriyor.
24 Temmuz 2021 12:01

serkan_42
Aday Memur
Memur hizmet dışında memuriyet vasfını taşıdığı için kusurlu bir davranışta bulunursa memuriyet vakarına aykırı davranıştan dolayı, hizmet dışında da olsa ceza verilebiliyor. İdare genellikle özel hayata ilişkin anayasada Avrupa İnsan hakları kararlarında yer alan özgürlükler ile ilgili konularda iptal kararı veriyor.
Süleyman Yalçın34, 10 saat önce - Alıntıya git
Arkadaşıma ceza verdiler idare mahkemesi kaldırdı görev başında olmadığı için idare kaldırıyor örnek karar var
24 Temmuz 2021 19:16

sınıfcıcenk06
Yasaklı

hiç birşeyde olmaz korku cumhuriyeti değil...ceza almazsın alsan bile uyarı

Toplam 8 mesaj

ANKET
Aşı olmayanların bazı kısıtlamalara tabi tutulmasını doğru buluyor musunuz?