Editörler : gubaz
17 Temmuz 2021 08:36

usakli64tr
Kapalı

27'sine çekmekle boş yerleri sisteme işlemek için il milli eğitimlere zaman verilmiş oldu hocam.

ömer42, 3 ay önce - Alıntıya git
Katakulle için de zaman olur :/
17 Temmuz 2021 10:20

naz.öğrt
Memur

Egerki emekli iyi bir okuldan emekli olmuşsa il dışına açılma ihtimali çok çok düşüktür bilginiz olsun. Il dışına okul açılma kriterleri biraz farklı

17 Temmuz 2021 17:57

goksu_gzl
Daire Başkanı

Emekli öğretmenlerin boşalan kadrolarına il emrinde bekleyen norm fazlası öğretmenlere öncelik verilir.İl içine ya da il dışına açılacağını düşünmüyorum.Elde bekleyen atıl durumda öğretmen dururken tayinlere açılması mantıklı ve de verimli değil.

17 Temmuz 2021 22:57

42onur42
Aday Memur

Norm fazlası olanları ataması için tekrardan bir norm fazlası atama takvimi yayınlaması lazım şayet il içinde gösterilmezse , il merkezindeki yerleri il dışına açacaklarını düşünmüyorum özür grubu atamalarında gösterilir diye düşünüyorum

19 Temmuz 2021 00:19

goksu_gzl
Daire Başkanı

2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminde emekli olacak öğretmenlerin yerlerine de atama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için atama işleminin yapılacağı tarih olan 27 Temmuz 2021 tarihine kadar emeklilik onayları alınan ve kendilerine tebliğ edilerek ayrılış işlemi bildirilen öğretmenlerin MEBBİS?te emeklilik durumlarının işlenerek eğitim kurumlarının normlarının boşaltılması istenmişti.Ben pek ihtimal vermiyorum il içine yetişmez.İl memler bu konuda merkezde bekleyenlere öncelik verdikten sonra kalanı açarlar atamaya.

19 Temmuz 2021 02:31

ömer42
Şube Müdürü

2021 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işleminde emekli olacak öğretmenlerin yerlerine de atama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için atama işleminin yapılacağı tarih olan 27 Temmuz 2021 tarihine kadar emeklilik onayları alınan ve kendilerine tebliğ edilerek ayrılış işlemi bildirilen öğretmenlerin MEBBİS?te emeklilik durumlarının işlenerek eğitim kurumlarının normlarının boşaltılması istenmişti.Ben pek ihtimal vermiyorum il içine yetişmez.İl memler bu konuda merkezde bekleyenlere öncelik verdikten sonra kalanı açarlar atamaya.

goksu_gzl, 3 ay önce - Alıntıya git

İl içine yetişmemesi için bi sebep yok hocam. Bakanlıktan gelen yazıda emekli olacakların yerleri il içine açılacak denilmiş mi, denilmiş. İl milli eğitim müdürlükleri belirtilen güne kadar boşalacak yerleri sisteme işleyecekler. Bulunduğum ilde emekli olacak öğretmenlerin okulları bile paylaşıldı. Sonradan dilekçe verip emekliliğini geri çeken olursa ayrı. Merkezde bekleyenler de kim? İldeki tüm öğretmenler puanlarına göre yerleştirilecekler. Bunun merkezi, kırsalı yok.

23 Temmuz 2021 15:58

omerr87
Memur

Bu tez doğruysa moralim bozuldu bu çok kötü haber :((

Sports53, 3 ay önce - Alıntıya git

Ne yazık ki doğru.İl dışına yine il içinden boşalan kıyı,köşe okullar açılacak

25 Temmuz 2021 19:13

mogadaaa
Aday Memur

Emekliliği onaylananların kadroları boş olarak gösterilecek hocam. Sonuçların 27 temmuz veya 2 ağustosta açıklanmasının bi önemi yok. Emekli olacak öğretmenin ilişiğini keseceği günün de bi önemi yok.

ömer42, 3 ay önce - Alıntıya git
Hocam inşallah söylediğiniz gibi olur. Bakanımıza bunun iletilmesi gerekir diye düşünüyorum.
Toplam 28 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?